Twój koszyk jest pusty!

Endermologia drenująca - co to za rodzaj zabiegu i kiedy jest stosowany?

21 sierpnia 2023
Endermologia
Spis treści

Endermologia drenująca to technika, która wykorzystuje specjalne urządzenie, znane jako endermoskop, do stymulacji skóry poprzez delikatne ssanie, masaż i manipulację tkanką. Zabieg ten jest zaprojektowany w celu pobudzenia limfatycznego układu odprowadzającego, co przyczynia się do poprawy krążenia, usuwania toksyn i eliminacji nadmiaru płynów z organizmu.

Endermologia drenująca: Na czym polega i jakie są jej korzyści?

Endermologia drenująca - co to jest? Technologia ta jest zaawansowanym zabiegiem kosmetycznym, którego celem jest polepszenie stanu skóry, redukcja cellulitu i obrzęków. Wykorzystuje się do tego specjalne urządzenie, które wykonuje delikatny masaż, ssanie i manipulację tkanką.

Podczas sesji endermologii drenującej terapeuta używa endermoskopu do masowania skóry i tkanki podskórnej. Działa to stymulująco na krążenie krwi i limfatyczny system odprowadzania, pomagając usunąć toksyny i nadmiar płynów, oraz poprawiając elastyczność i jędrność skóry.

Główne korzyści płynące z endermologii drenującej to:

 • redukcja cellulitu - zabieg ten jest uważany za skuteczną metodę redukcji cellulitu. Działa na mikrokrążenie i ujędrnia skórę, co znacznie zmniejsza widoczność "skórki pomarańczowej",
 • poprawa krążenia i limfatycznego systemu odprowadzania - endemologia drenująca poprawia mikrokrążenie krwi i limfatyczną przepustowość, pomagając w usuwaniu toksyn i zmniejszaniu obrzęków,
 • ujędrnienie i wygładzenie skóry - działa na tkankę podskórną, pobudzając produkcję kolagenu i elastyny. To prowadzi do poprawy elastyczności i jędrności skóry, wygładzając jej strukturę i zmniejszając widoczność blizn i rozstępów,
 • relaks i odprężenie - sesje endermologii drenującej oferują również relaksujący i odprężający efekt. Delikatny masaż i ssanie mogą przynieść ulgę i redukcję stresu, dając uczucie przyjemności i odnowy.

Warto jednak pamiętać, że efekty endermologii drenującej mogą się różnić w zależności od indywidualnych cech organizmu i stopnia zaawansowania cellulitu. Zwykle zaleca się serię sesji, aby osiągnąć optymalne rezultaty.

Jak zredukować cellulit? Wpływ endermologii drenującej na skórkę pomarańczową

Jak skutecznie zredukować cellulit? Czy endermologia drenująca może być rozwiązaniem dla problemu "skórki pomarańczowej"? Odpowiadając na te pytania, omówimy korzyści, jakie endermologia drenująca może przynieść w walce z cellulitem.

Cellulit, często nazywany "skórką pomarańczową", jest powszechnym problemem estetycznym, który dotyka wiele osób. Jeśli zastanawiasz się, jak skutecznie zredukować cellulit, endermologia drenująca może być jednym z rozwiązań, które warto rozważyć. Jest to innowacyjny zabieg, który wykorzystuje specjalne urządzenie do masażu, ssania i manipulacji skórą w celu poprawy jej stanu.

undefined

Przeczytaj również: Czy endermologia jest skuteczna? Rozwiewamy wątpliwości 

Endermologia drenująca działa na wiele sposobów, przyczyniając się do redukcji cellulitu:

 • poprawa krążenia - poprzez stymulację krążenia krwi, endermologia drenująca pomaga w dostarczaniu większej ilości tlenu i składników odżywczych do tkanek skóry. To może pomóc w złagodzeniu widoczności pomarańczowej skórki i poprawie struktury skóry,
 • rozluźnienie tkanki łącznej - endermologia drenująca działa na tkankę łączną, która jest związana z powstawaniem cellulitu. Działa poprzez delikatne masowanie, ssanie i manipulację, które pomagają w rozluźnieniu napięć w tkance, co może prowadzić do zmniejszenia widoczności cellulitu,
 • redukcja obrzęków - poprzez stymulację limfatycznego układu odprowadzającego, endermologia drenująca może pomóc w usunięciu nadmiaru płynów z organizmu. Obrzęki mogą przyczyniać się do nasilonej widoczności cellulitu, a redukcja tych obrzęków może wpływać na wygładzenie skóry i zmniejszenie nierówności.

Należy jednak pamiętać, że redukcja cellulitu to proces, który wymaga cierpliwości i regularności. Endermologia drenująca może być jednym z elementów kompleksowego programu walki z cellulitem, który może obejmować również zdrową dietę, regularną aktywność fizyczną i nawadnianie organizmu.

Czy endermologia drenująca to to samo co lipomasaż?

Endermologia drenująca i lipomasaż to dwie różne techniki, które mają podobne cele, takie jak redukcja cellulitu i poprawa kondycji skóry. Endermologia drenująca korzysta z urządzenia do masażu i ssania, podczas gdy lipomasaż jest wykonywany manualnie. Obydwie metody mają na celu stymulację krążenia krwi i limfatycznego odpływu, jednak różnią się technikami i narzędziami używanymi do zabiegu. W przypadku wyboru odpowiedniej metody, zawsze warto skonsultować się z profesjonalistą.

Czy endermologia drenująca jest odpowiednia dla Ciebie?

Czy endermologia drenująca jest odpowiednia dla Ciebie? To ważne pytanie, które warto zadać, zanim zdecydujesz się na ten zabieg. Istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę, aby ocenić, czy endermologia drenująca jest odpowiednia dla Twoich potrzeb:

 • typ skóry - niezależnie od tego, czy masz suchą, tłustą czy mieszana skórę, endermologia drenująca może być skuteczna. Jednak zawsze warto skonsultować się z profesjonalistą, który oceni stan Twojej skóry i doradzi, czy ten zabieg będzie dla Ciebie odpowiedni,
 • stan zdrowia - jeśli masz istotne problemy zdrowotne, takie jak choroby skóry, problemy z krążeniem czy nadciśnienie tętnicze, ważne jest skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem endermologii drenującej. Specjalista będzie w stanie ocenić, czy ten zabieg jest bezpieczny dla Ciebie,
 • oczekiwane rezultaty - zanim zdecydujesz się na endermologię drenującą, zastanów się, jakie rezultaty chciałbyś osiągnąć. Czy celujesz w redukcję cellulitu, ujędrnienie skóry czy poprawę ogólnego stanu skóry? Warto mieć realistyczne oczekiwania i być świadomym, że wyniki mogą się różnić w zależności od indywidualnych cech organizmu,
 • konsultacja z profesjonalistą - przed podjęciem decyzji, warto skonsultować się z profesjonalistą, takim jak kosmetolog. Będzie w stanie odpowiedzieć na Twoje pytania, ocenić Twoje indywidualne potrzeby i pomóc Ci podjąć decyzję.

Endermologia drenująca - podsumowanie

Zastanawiasz się, jakie zabiegi na cellulit wybrać? Weź pod uwagę endermologię drenującą. To zaawansowany zabieg drenujący, który ma na celu zmniejszenie widoczności pomarańczowej skórki, poprawę jakości skóry oraz jej ujędrnienie. Działa poprzez stymulację krążenia krwi, limfatycznego układu odprowadzającego oraz przyspieszenie metabolizmu komórek skóry. Dzięki temu zabiegowi można osiągnąć efektywną redukcję cellulitu, wygładzenie skóry, zmniejszenie obrzęków oraz uczucie relaksu. Warto skonsultować się z profesjonalistą, aby określić, czy endermologia drenująca jest odpowiednia dla Twojej skóry i potrzeb. 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 2
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi