Twój koszyk jest pusty!

Czy endermologia jest skuteczna? Rozwiewamy wątpliwości

20 grudnia 2022
Endermologia
Spis treści

Endermologia to coraz popularniejszy zabieg medycyny estetycznej. Jest niczym innym jak masażem podciśnieniowym, który wyszczupla, wygładza skórę i oczyszcza organizm z toksyn. Czy rzeczywiście metoda jest tak skuteczna, jak reklamuje się ją w internecie? Sprawdzamy!

Wiele osób prowadzących zdrowy tryb życia i nie mających problemów z utrzymaniem prawidłowej masy ciała narzeka na nagromadzoną tkankę tłuszczową w konkretnych miejscach na ciele, na przykład na udach czy pośladkach. Kumulacja tłuszczu oraz wody w organizmie sprawia, że przegrody międzytkankowe naciskają na powierzchnię skóry, co doprowadza do znienawidzonej pomarańczowej skórki. Miejsca te mogą być oporne na ćwiczenia fizyczne oraz diety. Tym bardziej, że z czasem fibroblasty zmniejszają produkcję elastyny i kolagenu, przez co skóra wiotczeje. Czy endermologia stanowi antidotum na powyższe kwestie?

zabieg_endermologii_co_warto_o_nim_wiedziec

Zabieg endermologii – co warto o nim wiedzieć?

Endermologia to rodzaj masażu podciśnieniowego, który oddziałuje na skórę oraz tkanki podskórne. W zależności od gabinetu medycyny estetycznej stosuje się różne sprzęty.

Endermologia dedykowana jest przede wszystkim osobom, którym zależy na wymodelowaniu sylwetki, zwalczeniu cellulitu czy ujędrnieniu skóry szczególnie w miejscach opornych na dietę i ćwiczenia. Dodatkowo zabieg ten pomaga oczyścić organizm z toksyn oraz poprawia krążenie krwi. Stanowi również świetne rozwiązanie w przypadku napiętych mięśni po intensywnym treningu. Urządzenia do endermologii można stosować do masażu właściwie wszystkich miejsc na ciele, nawet twarzy. A wszystko to dzięki możliwości zastosowania różnych rozmiarów głowic.

By osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty, warto wykonać więcej niż jeden zabieg. Efekty często widoczne są już po jednej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej– urządzenie bowiem skutecznie pozbawia nadmiaru wody z organizmu. Jeżeli jednak zależy Ci na zwalczeniu pomarańczowej skórki czy ogólnym wymodelowaniu sylwetki, to musisz liczyć się z serią zabiegów.

endermologia_w_depilacja.pl_jak_wyglada_zabieg

Skuteczność endermologii – jakich efektów się spodziewać?

Czy endermologia jest skuteczna? Opinie kobiet, które skorzystały z tego zabiegu potwierdzają, że tak. Chcesz wymodelować sylwetkę? Pozbyć się cellulitu? Wygładzić skórę? Odpowiedź to endermologia! Efekty, na które możesz liczyć po serii zabiegów, mogą być naprawdę satysfakcjonujące. Zresztą już po jednej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej skóra stanie się bardziej napięta, obrzęki zmniejszone, a bóle mięśni i stawów zniwelowane.

Endermologia pobudza metabolizm komórek i w efekcie wyszczupla sylwetkę, widocznie redukuje też cellulit i ujędrnia skórę. Jeżeli zastosujesz regularne zabiegi w odpowiedniej ilości (to kwestia indywidualna), to możesz liczyć na spalanie tkanki tłuszczowej i w efekcie zmniejszenie obwodu ciała.

zabiegi_endermologia_efekty_przed_po_uda

Czy endermologia jest skuteczna – poznaj odpowiedzi na swoje pytania

Endermologia to bezinwazyjny, bezpieczny masaż, który stymuluje tkankę łączną skóry. To właśnie sekret tego efektywnego zabiegu. Interesuje Cię endermologia? Ile zabiegów będzie potrzebnych, aby cieszyć się świetnymi efektami? Pamiętaj, że każdy organizm jest inny i każda osoba prowadzi inny tryb życia. A to oznacza, że jest narażona na inne czynniki środowiskowe i też inaczej przebiega u niej proces starzenia skóry. Każdy z nas wypija również różne ilości wody i stosuje inną dietę. Dlatego dokładna liczba zabiegów i ich skuteczność będzie dla każdego z pacjentów indywidualna. Zaleca się, aby w serii odbyło się od 10 do 15 zabiegów co kilka dni. Oczywiście serię warto powtarzać, aby utrzymać efekty. Odstęp pomiędzy kolejnymi wizytami w gabinecie medycyny estetycznej powinien wynosić około 3 miesięcy.

Każdy z pacjentów może również wzmocnić efekty poprzez regularne treningi, picie odpowiednich ilości wody i właściwą dietę. Zresztą tego typu nawyki warto wprowadzić do swojego codziennego życia nie tylko ze względu na wygląd, ale przede wszystkim zdrowie fizyczne i psychiczne. Należy również zadbać o jakościowy sen.

Endermologia – czy warto?

Bezpieczna, bezinwazyjna, a nawet relaksująca. To właśnie endermologia. Rezultaty tego zabiegu mogą okazać się naprawdę spektakularne, o ile zadbamy o serię wizyt w gabinecie medycyny estetycznej i odpowiednie nawyki związane z piciem dużych ilości wody, właściwą dietą i regularną aktywnością fizyczną.

korzysci_z_zabiegu_endermologii_bez_kombinezonu

Endermologia w depilacja.pl – jak wygląda zabieg?

Endermologia nie wymaga specjalnego przygotowania. W salonach depilacja.pl przed rozpoczęciem serii zabiegów należy odbyć konsultacje z kosmetologiem. Ten ocenia sylwetkę, jej typ, jędrność oraz gęstość skóry, jak również stopień cellulitu. Specjalista rozmawia z pacjentem również o jego zdrowiu i prowadzonym stylu życia. Dokonuje pomiarów obwodu i wykonuje zdjęcia sylwetki. Tłumaczy na czym polega zabieg i co pacjent może odczuwać w jego trakcie. Jeżeli nie występują przeciwwskazania do endermologii, to można przystąpić do zabiegu, który trwa zazwyczaj kilkadziesiąt minut. Oliwka ułatwia poślizg głowicy, przez co pacjent czuje się komfortowo, a po wyjściu z gabinetu nie musi stosować żadnych działań rekonwalescencyjnych tylko może powrócić do swoich codziennych aktywności. A wszystko dlatego, że endermologia jest naturalna i bezpieczna.

Czy endermologia jest skuteczna?

Opinie pacjentek gabinetów depilacja.pl nie mogą kłamać. Endermologia to bardzo często wybierany zabieg z wielu powodów. Jest bezpieczny i zapewnia świetne rezultaty po krótkim czasie stosowania. Dowiedz się więcej o endermologii w gabinetach depilacja.pl. 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 4
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi