Zabiegi na szyję – TOP 5 ujędrniających zabiegów

Spis treści

1. Zabiegi na szyję - jak powstają zmarszczki w tym miejscu?

2. Jak dochodzi do starzenia się skóry na szyi?

3. Starzejąca się skóra na szyi – jak się objawia?

4. Zabiegi na szyję i dekolt - dlaczego warto je wybrać?

5. Zabiegi kosmetyczne na dekolt i szyję - co masz do wyboru?

6. Zabiegi na szyję - czy warto? Zdecydowanie tak!

W efekcie starzenia się skóry na szyi bardzo często pojawiają się widoczne zmarszczki. Dlaczego akurat tutaj są tak bardzo zauważalne i co oprócz upływających lat może być przyczyną ich powstawania? W poniższym artykule znajdziesz również bezpieczne i efektywne zabiegi na szyję i dekolt. Sprawdź koniecznie.

Szyja i dekolt to miejsca, na których dość szybko widać pierwsze efekty starzenia się skóry. Oczywiście zmarszczki tego typu można zaakceptować, ale można też wybrać zabiegi na zwiotczałą szyję. Oferta gabinetów medycyny estetycznej stale się poszerza. Które metody będą nie tylko skuteczne, ale też bardzo bezpieczne? Sprawdzamy.

zabiegi_na_szyje_jak_powstaja_tu_zmarszczki

Zabiegi na szyję – jak powstają zmarszczki w tym miejscu?

Okazuje się, że zmarszczki na szyi to problem nie tylko kobiet po 40. czy 50. roku życia. Tego typu zmiany występują również u osób w młodym wieku. Jedną z głównych przyczyn powstawania jest bowiem nieprawidłowa postawa ciała np. przed komputerem czy czytanie w łóżku w pozycji leżącej. Sporym winowajcą okazuje się również telefon komórkowy, a właściwie sposób wpatrywania się w niego. Scrollując media społecznościowe bardzo często pochylamy głowę do dołu i przyciągamy brodę do szyi. W ten sposób dochodzi do powstania poprzecznych zmarszczek.

Powodem powstania zmarszczek na szyi mogą być również nasze geny. Negatywnie wpływają na tę kwestię również promienie UV czy noszenie nieodpowiednich ubrań, głównie tych wykonanych ze sztucznych materiałów, które mogą podrażniać skórę.

Również pozycja w jakiej śpimy może przyczyniać się do powstania zmarszczek na szyi czy dekolcie. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że spanie na boku czy w pozycji embrionalnej może wpływać bardzo negatywnie na wygląd skóry na szyi oraz dekolcie.

Jak dochodzi do starzenia się skóry na szyi?

Szyja starzeje się w inny sposób niż twarz. Cera na twarzy ulega procesom starzenia głównie wskutek wiotczenia mięśni i zanikania tkanki podskórnej, przebudowy kości oraz zmianie proporcji twarzy. Dlatego często zaleca się, aby zabiegi kosmetyczne na szyję dotyczyły nie tylko jakości skóry, ale również wolumetrii twarzy. Oczywiście jednym z największych problemów nieatrakcyjnego wyglądu szyi jest utrata jędrności skóry, dlatego wszelkie zabiegi na dekolt i szyję powinny bardzo mocno uwzględniać tę kwestię.

Skóra szyi dekoltu może szybciej starzeć się również z powodu specyficznej anatomii czy po prostu większej delikatności skóry szyi.

Starzejąca się skóra na szyi – jak się objawia?

Jakie najważniejsze problemy dotyczą starzejącej się skóry szyi? Przede wszystkim ta staje się wiotka, cieńsza i zyskuje charakterystyczne zaczerwienienie. Mogą pojawić się również zmarszczki poziome czyli tak zwane obręcze szyi. Bardzo często przybierają one potoczną nazwę naszyjników Wenus. Nierzadko dochodzi również do powstania tak zwanej indyczej skóry – czyli tej obwisłej po bokach. Klasyczny problem starzejącej się skóry to również przebarwienia. Co ciekawe te często mogą powstawać pod wpływem stosowania perfum. Wówczas są szczególnie trudne do usunięcia. Sporym wyzwaniem w przypadku starzejącej się skóry szyi jest oczywiście zanik podskórnej tkanki tłuszczowej, co jest zjawiskiem zupełnie naturalnym.

Zabiegi na szyję i dekolt – dlaczego warto je wybrać?

Dlaczego zabiegi na pomarszczony dekolt i starzejącą się skórę szyi są godne polecenia? W pewnym sensie zatrzymują czas, a nawet nieco go cofają. Mogą bowiem znacznie poprawić aktualny stan skóry i dłużej utrzymać ją w lepszej kondycji, sprawiając że będzie wyglądać młodo i promiennie. Co ciekawe metody te nie są inwazyjne. Można zastosować je bez obaw o przykre konsekwencje. Jaki konkretnie zabieg na szyję i dekolt wybrać? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy od oczekiwanych rezultatów i obecnego stanu w góry. W podjęciu ostatecznej decyzji pomoże specjalista medycyny estetycznej.

 zabiegi_kosmetyczne_na_szyje

Zabiegi kosmetyczne na dekolt i szyję – co masz do wyboru?

Medycyna estetyczna pomoże Ci skutecznie pozbyć się zmarszczek na szyi i dekolcie. Jednym ze sposobów może być zabieg radiofrekwencji mikroigłowej. Niejedne badania naukowe dowiodły, że ogrzewanie skóry do odpowiednio wysokiej temperatury może przełożyć się na koagulację włókien kolagenowych, obkurczenie skóry i zaktywizowanie procesów gojenia. Podczas zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej dostarcza się w głąb skóry energię radiofrekwencji za pomocą specjalnych mikroigieł. Pod wpływem oporu tkanek powstaje ciepło, które następnie stymuluje procesy regeneracyjne. W efekcie skóra zyskuje młodszy i bardziej promienny wygląd.

Godna polecenia jest także mezoterapia szyi. To bardzo skuteczny sposób na redukcję zmarszczek. To jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej względem szyi i dekoltu. W trakcie tej metody w głębokie warstwy skóry wstrzykuje się składniki aktywne przez co dochodzi do redukcji zmarszczek i zmniejszenia wiotkości skóry. Korzyści jest znacznie więcej – skóra staje się bardziej jędrna, gładka, a płytkie zmarszczki zostają zniwelowane. Zabieg ten bardzo często stosuje się profilaktycznie.

Ciekawym rozwiązaniem może okazać się także podanie osocza bogatopłytkowego. To substancja otrzymywana z własnej krwi pacjentki. Użycie tego składnika przynosi naprawdę świetne rezultaty. Chodzi o to, aby osocze bogatopłytkowe podać do odpowiednich warstw i tym samym przyspieszyć procesy regeneracji aktywując komórki macierzyste i pobudzając fibroblasty. W ten sposób skóra staje się zregenerowana, zrewitalizowana i wygładzona.

W medycynie estetycznej powszechnie wykorzystuje się również kwas hialuronowy, czyli substancję, która naturalnie znajduje się w naszym organizmie. Kwas hialuronowy zostaje równomiernie wstrzyknięty do skóry szyi, podbródka oraz okolic nadobojczykowych. Skóra zostaje błyskawicznie nawodniona, przez co poprawia się jej jędrność oraz elastyczność. Dochodzi również do zniwelowania zmarszczek szyi.

Z dostępnych opcji warto wziąć pod uwagę także fale radiowe. Te wywołują wysoką temperaturę, pod wpływem której dochodzi do obkurczenia włókien kolagenowych i stymulacji fibroblastów. W efekcie zostaje zwiększona produkcja kolagenu i elastyny. Dzięki temu jakość skóry i stopień jej ujędrnienia znacznie się poprawiaja. Dochodzi także do wypełnienia zmarszczek szyi. Inne efekty? Poprawa gęstości, napięcia oraz kolorytu skóry.

zabiegi_na_szyje_top_5_zabiegow_ujedrniajacych

Zabiegi na szyję – czy warto? Zdecydowanie tak!

Narzekasz na zbyt wiotką i wypełnioną zmarszczkami skórę szyi? A może nie podoba Ci się jej koloryt? Na te i wiele innych defektów pomogą bezpieczne i bardzo skuteczne zabiegi medycyny estetycznej. Szyja czy dekolt to miejsca na ciele kobiety, na których bardzo szybko widać oznaki starzenia. Zresztą problem ten dotyczy nie tylko osób dojrzałych, ale także tych młodszych. Na szczęście mamy do dyspozycji bezinwazyjne i efektywne metody, które w dodatku są powszechne i atrakcyjne cenowo. Dowiedz się więcej, który zabieg medycyny estetycznej na dekolt i szyję wybrać.