Twój koszyk jest pusty!

Pole dance – czy to sport dla każdego? Odpowiadamy!

13 marca 2023
Porady
Spis treści

Pole dance to dyscyplina, która od kilku lat cieszy się rosnącą popularnością. Choć początkowo kojarzona była wyłącznie z erotyką i striptizem, obecnie coraz częściej traktowana jest jako sport, który wymaga ogromnej siły, gibkości, koordynacji i wytrzymałości. Nie brakuje jednak kontrowersji wokół tej dyscypliny.

Niektórzy uważają, że pole dance to nadal forma rozrywki dla dorosłych, która nie powinna być traktowana poważnie, inni natomiast podkreślają, że to wymagający i wartościowy sport dla każdego, bez względu na płeć i wiek. W niniejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy pole dance to sport dla każdego, czy może jednak tylko dla wybranej grupy ludzi, którzy dysponują specyficznymi predyspozycjami i cechami charakteru.

Pole dance - co to jest?

Pole dance to dyscyplina, która polega na wykonywaniu akrobacji i figur na specjalnie zaprojektowanych rurach (tzw. drążkach) umieszczonych na podium. Choć pole dance zyskał sławę dzięki swojemu pierwotnemu powiązaniu z branżą erotyczną, obecnie coraz częściej traktowany jest jako sport, który wymaga ogromnej siły, gibkości, koordynacji i wytrzymałości. Podczas treningów pole dance ćwiczy się m.in. równowagę, elastyczność, siłę mięśni, a także technikę tańca. Dyscyplina ta cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet i mężczyzn w różnym wieku i poziomie zaawansowania, a zawodnicy rywalizują ze sobą podczas zawodów na całym świecie.

Pole dance - taniec na rurze - rodzaje

W pole dance wyróżnia się kilka rodzajów, które różnią się poziomem zaawansowania oraz stylem wykonywanych figur i akrobacji. Oto niektóre z nich:

  • fitness pole dance - to rodzaj pole dance, który koncentruje się na ćwiczeniach o charakterze fitnessowym. Zajęcia skupiają się przede wszystkim na poprawie siły, wytrzymałości i elastyczności ciała, a wykonywane figury są prostsze i mniej skomplikowane niż w przypadku innych rodzajów pole dance, 
  • artistic pole dance - to bardziej zaawansowana forma pole dance, w której dużą rolę odgrywa element artystyczny. Tancerze wykonują w niej skomplikowane i widowiskowe figury, które łączą w sobie elementy tańca, gimnastyki artystycznej i akrobatyki, 
  • exotic pole dance - to rodzaj pole dance, który nawiązuje do tańca erotycznego i striptizu. Wykonywane figury są często bardziej zmysłowe i wyrafinowane niż w przypadku innych rodzajów pole dance, a stroje tancerzy są zazwyczaj bardziej skąpe, 
  • pole sport - to forma pole dance, która koncentruje się na rywalizacji sportowej. Zawodnicy wykonują w niej bardzo trudne i skomplikowane figury, a oceny występów są przyznawane na podstawie techniki, siły, równowagi i ogólnej jakości wykonania.

W zależności od preferencji i celów, jakie chce osiągnąć tancerz, pole dance oferuje różne możliwości i style, które pozwalają na rozwijanie swoich umiejętności i poprawę kondycji fizycznej.

undefined

Kto może tańczyć pole dance?

Pole dance jest dyscypliną, która jest dostępna dla każdej osoby, bez względu na płeć, wiek, orientację seksualną, poziom zaawansowania czy wygląd fizyczny. W zasadzie każdy, kto jest zdrowy i sprawny fizycznie, może spróbować swoich sił w pole dance.

Nie ma też ograniczeń co do figury, wagi czy wzrostu - pole dance jest dyscypliną, która dostosowuje się do możliwości tancerza, a nie na odwrót. Co więcej, regularne treningi pole dance mogą pomóc w poprawie kondycji fizycznej, siły, gibkości i równowagi, co z kolei przekłada się na korzyści dla zdrowia.

Warto jednak pamiętać, że pole dance to dyscyplina wymagająca, która może być trudna dla początkujących. Dlatego przed rozpoczęciem treningów warto skonsultować się z trenerem, który pomoże w doborze odpowiedniego programu i poziomu trudności, a także nauczy podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Pole dance studio - jak wybrać to najlepsze?

Wybierając najlepsze pole dance studio, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii, takich jak:

- doświadczenie instruktora - upewnij się, że instruktorzy są wykwalifikowani i posiadają doświadczenie w nauczaniu pole dance. Możesz poszukać informacji na temat ich kwalifikacji i doświadczenia na stronie internetowej studia lub poprosić o referencje od innych klientów,

- zakres zajęć - sprawdź, jakie rodzaje zajęć oferuje studio i czy odpowiadają one Twoim oczekiwaniom. Czy studio oferuje zajęcia dla początkujących i zaawansowanych, zajęcia grupowe i prywatne, a także zajęcia dodatkowe, takie jak stretching czy fitness?

- warunki lokalowe - przyjrzyj się uważnie wyposażeniu studia. Czy posiadają odpowiednie urządzenia, jak np. profesjonalne rury, dobrej jakości maty, wysokie sufity i solidne podłogi? Czy studio jest czyste i schludne?

- lokalizacja i dostępność - upewnij się, że studio jest dla Ciebie dogodnie zlokalizowane i ma dogodne godziny otwarcia. Sprawdź, czy studio posiada dobrą komunikację miejską lub wystarczająco dużo miejsc parkingowych,

- ceny i promocje - przyjrzyj się cenom zajęć i pakietów, jakie oferuje studio. Czy oferują rabaty dla nowych klientów lub inne promocje?

- opinie klientów - przeczytaj opinie klientów na temat studia. Możesz to zrobić na stronie internetowej studia, na portalach społecznościowych lub na forach internetowych.

Wszystkie te kwestie powinny pomóc Ci w wyborze najlepszego pole dance studio dla siebie.

Pole dance a depilacja laserowa

Pole dance to nie tylko taniec, ale również sport wymagający dużo siły i wytrzymałości. Jednym z aspektów, na które należy zwrócić uwagę podczas praktykowania tej dyscypliny, jest wygładzenie skóry, szczególnie na miejscach, gdzie stroje są bardziej odkryte. W tym celu wiele osób decyduje się na depilację laserową, która jest jedną z najskuteczniejszych metod pozbywania się niechcianych włosów.

Depilacja laserowa polega na usunięciu włosów za pomocą wiązki światła laserowego, który przenika przez skórę i niszczy cebulkę włosa. Metoda ta jest bezpieczna i skuteczna, a jej efekty są długotrwałe. Jednak, przed przystąpieniem do zabiegu, należy odbyć konsultację z kosmetologiem i odpowiednio się przygotować.

Przede wszystkim trzeba unikać opalania i stosować wysoką ochronę przeciwsłoneczną na obszarach, które mają być poddane zabiegowi. Ponadto, włosy powinny być ścinane na krótko, aby zapewnić najlepsze efekty. W dniu zabiegu nie powinno się stosować żadnych kosmetyków na skórę, które mogą ją podrażnić.

undefined

Zabieg depilacji laserowej jest mało inwazyjny i przeważnie nie wymaga długiego czasu rekonwalescencji. Znajdź gabinet blisko Ciebie: www.depilacja.pl/salony 

Polewear - co to jest?

Polewear to specjalistyczna odzież zaprojektowana dla tancerzy na rurze (pole dance). Ten rodzaj odzieży charakteryzuje się wysoką jakością materiałów i wygodą, co jest bardzo istotne podczas wykonywania skomplikowanych i wymagających figur na rurze.

Polewear ma wiele różnych form, w zależności od preferencji tancerza i stylu wykonywanych ruchów. Na ogół jednak, polewear składa się z topu lub body oraz krótkich spodenek. Ważne jest, aby odzież dobrze przylegała do ciała i nie krępowała ruchów.

Polewear może mieć dodatkowe elementy, takie jak ozdoby, paski, lub siateczki, które dodają jej oryginalności i stylu. Często jest ona też wykonana z materiałów, które pochłaniają wilgoć, co zapobiega nadmiernemu poceniu się i utrzymuje skórę tancerza suchą i wygodną.

Istnieje wiele firm produkujących polewear, a wiele z nich oferuje również personalizację odzieży, dzięki czemu tancerze mogą zaprojektować swoje własne, unikalne stroje. Polewear jest dostępny w różnych kolorach, wzorach i fasonach, co pozwala każdemu tancerzowi na znalezienie czegoś, co odpowiada jego stylowi i preferencjom.

Pole dance nie ma już przed Tobą tajemnic!

Chcesz zostać prawdziwym pole dancer? Nie ma problemu! Pole dance to dyscyplina, która zyskała na popularności. Z pewnością zajęcia z “tańca na rurze” są organizowane w Twoich okolicach. Sprawdź i ciesz się intensywną, ale jakże satysfakcjonującą dyscypliną!

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 3
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi