Twój koszyk jest pusty!

Depilacja laserowa: Depilacja Thunder MT kontra laser SPEC3 Hybrid

30 kwietnia 2022
Technologia
Spis treści

Depilacja laserowa to dzisiaj bardzo dynamicznie rozwijająca się dziedzina. W jej obrębie stosowanych jest wiele różnego rodzaju sprzętów. Są to między innymi Thunder MT oraz laser SPEC3 Hybrid. Czym różnią się od siebie te technologie i która z nich jest lepsza? Spróbujemy to rozstrzygnąć.

Niemal codzienne usuwanie zbędnego owłosienia może być bardzo problematyczne. Kosztuje nie tylko wiele czasu, ale też pieniędzy. Warto zatem wziąć pod uwagę depilację laserową. To w dzisiejszych czasach jedyna, tak skuteczna metoda na pozbycie się niepożądanego owłosienia. Dlaczego technologia ta cieszy się tak dużym zainteresowaniem? Przede wszystkim właśnie ze swojej skuteczności. Poza tym stosując ją nie musisz obawiać się dużej ilości przeciwwskazań czy powikłań. Szczególnie jeżeli skorzystasz z usług renomowanego miejsca, w którym stosowane są wysokiej jakości, innowacyjne sprzęty. Zaliczamy do nich między innymi Thunder MT oraz SPEC3Hybrid. Czym różnią się od siebie te urządzenia? Sprawdź poniżej.

Na czym polega depilacja laserowa?

W depilacji laserowej do usuwania zbędnego owłosienia stosuje się skoncentrowaną wiązkę światła. Chodzi o zamianę energii świetlnej w ciepło. Wiązka światła ma dotrzeć do celu, czyli do cebulki włosa. To właśnie tutaj podnosi temperaturę i w ten sposób doprowadza do kontrolowanego uszkodzenia albo nawet zniszczenia całej struktury, z której wyrasta włos. Ważne, aby przeprowadzić kilka lub kilkanaście zabiegów podczas całej laseroterapii. Odstępy pomiędzy nimi powinny wynosić od czterech do sześciu tygodni. Laser działa bowiem tylko i wyłącznie na włosy znajdujące się w aktywnej fazie wzrostu. Im włoski ciemniejsze, tym lepiej absorbują energię świetlną, czego wynikiem jest wyższa temperatura w mieszku włosowym. A większa ilość ciepła wywołuje większe, choć nadal mikroskopijne, oparzenia. Dzięki temu dochodzi do lepszego uszkodzenia struktury, która odpowiada za produkcję włosa.

? Zobacz wideo: Najczęściej zadawane pytania dotyczące depilacji laserowej

Thunder MT laser – charakterystyka

Depilacja laserowa Thunder MT to dzisiejszych czasach bardzo często stosowane rozwiązanie doprowadzające do trwałego usunięcie niepożądanych włosków, nawet tych jasnych. A wszystko to bez dyskomfortu i bólu. Czym jeszcze charakteryzuje się laser Thunder MT?

W tej nowoczesnej technologii wykorzystuje się między innymi laser aleksandrytowy o długości fali 755 nm oraz laser neodymowo-yagowy o długości fali 1064 nm. Co to oznacza w praktyce? Daje to możliwość zastosowania w indywidualnej terapii laserowej. Można dostosować ją do osób, u których niekoniecznie do tej pory skorzystanie z trwałej metody usuwania owłosienia było możliwe. Mamy tutaj na myśli między innymi pacjentki z ciemną karnacją, u których niektóre lasery mogłyby doprowadzić do poparzenia. Laser Thunder MT zawiera także specjalny system chłodzący, który zmniejsza dyskomfort podczas zabiegu. U niektórych osób jakiekolwiek doznania bólowe nie będą miały miejsca. Zapewnia to także specjalna głowica przyspieszająca proces depilacji. Dzięki temu zabieg depilacji laserowej trwa znacznie krócej niż w przypadku innych technologii.

Co ciekawe laser Thunder MT wykorzystuje się nie tylko do depilacji laserowej, ale także w przypadku innych dolegliwości, na przykład dermatologicznych zmian naczyniowych, postarzałej skóry, trądziku zapalnego, blizn czy zmian skórnych.

Laser SPEC3 Hybrid – czym się charakteryzuje?

Kolejna bardzo nowoczesna technologia stosowana w depilacji laserowej to SPEC3 Hybrid. Laser wykorzystuje się tylko w salonach depilacji laserowej Depilacja.pl.To opatentowany przez tę markę innowacyjny sprzęt, którego nie znajdziesz nigdzie indziej. Ten autorski laser uznawany jest za jeden z najnowocześniejszych technologii stosowanych w dziedzinie depilacji laserowej. Wszystko dlatego, że łączy w sobie aż 3 technologie laserowe: diodową, aleksandrytową oraz neodymowo-yagową. Tak, te trzy technologie znajdują się w jednym laserze. W przypadku tego sprzętu stosowane są także trzy długości fal, które wykazują się bardzo wysoką efektywnością w przypadku każdego fototypu skóry. Warto nadmienić, że SPEC3 Hybrid został wyposażony także w technologię SHR, która odpowiada za brak doznań bólowych oraz wysokie bezpieczeństwo zabiegów.

Z pewnością jedną z największych zalet tego typu sprzętów jest to, że można stosować go przy jasnych fototypach skóry. Nie daj się zwieść, że depilacja laserowa wykonywana na jasnych włosach nie jest możliwe. Osoby z tego typu owłosieniem i do tego jasną karnacją mogą także cieszyć się gładką skórą na stałe. Nie można zapomnieć także o innowacyjnym układzie chłodzenia w głowicy zabiegowej. Dzięki niej dochodzi do kontroli ilości ciepła w skórze. W efekcie zabiegi są w pełni bezbolesne i bezpieczne. I rzeczywiście potwierdzają to pacjenci salonów Depilacja.pl

 opinie_depilacja.pl_efekty

Laser Thunder MT czy SPEC3 Hybrid?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, która z tych technologii jest bardziej efektywna. Obydwa sprzęty są bardzo nowoczesne i na pewno jedne z najbardziej innowacyjnych na rynku. Są bezpieczne, nie powodują doznań bólowych i przede wszystkim przynoszą spektakularne wręcz efekty, także w przypadku jasnych włosów. Ciężko będzie znaleźć podobne technologie. Najważniejsze jest jednak to, aby wybrać renomowaną placówkę świadczącą usługi depilacji laserowej. W salonach Depilacja.pl przed każdą rozpoczętą laseroterapią pacjent odbywa konsultacje ze specjalistą. Podczas takiego spotkania opowiada o swoich oczekiwaniach i udziela odpowiedzi na pytania z zakresu medycznego. Taki wywiad jest niezbędny do wykluczenia przeciwwskazań i ostatecznej kwalifikacji do zabiegu. Niezależnie od tego jaka technologia depilacji laserowej będzie wykorzystywana, takie wstępne spotkanie jest niezbędne. Chodzi przecież nie tylko rezultaty, ale także o bezpieczeństwo pacjenta. W renomowanych gabinetach medycyny estetycznej zawsze zwraca się na to ogromną uwagę.

W przypadku obydwu technologii podobnie wygląda także przygotowanie do zabiegu. Nie należy się opalać, korzystać z solarium czy na przykład przyjmować leków czy ziół światłouczulających. W renomowanych placówkach specjalista udzieli wszelkich informacji, jak przygotować się do laseroterapii i jak postępować po każdym zabiegu. Po skorzystaniu z obydwu metod Twoja skóra może być lekko podrażniona, ale zaczerwienienie minie bardzo szybko. Możesz też zapomnieć o zapaleniu mieszków włosowych.Depilacja laserowa całkowicie pozbawia bowiem takiego problemu.

Bierzesz pod uwagę depilację laserową? Chcesz skonsultować się ze specjalistą i ostatecznie stwierdzić, czy jest to metoda dobra dla Ciebie? Nie wiesz z jakiej technologii skorzystać? Umów bezpłatną konsultacje ze specjalistą depilacja.pl i przekonaj się, że jest to zabieg idealny dla ciebie. Pamiętaj, że takie spotkanie nie zobowiązuje Cię do podjęcia terapii. Możesz zatem wykorzystać je jako swój czas do rozwiania wszelkich wątpliwości i zadania nawet najtrudniejszych pytań. Jeśli natomiast jesteś zdecydowana na zabieg laserem SPEC3 Hybrid możesz dokonać samodzielnej rezerwacji online z rabatem 20%! Wystarczy, że na ostatnim kroku rezerwacji online wpiszesz dedykowany kod rabatowy ➡️ BLOG20 ⬅️

depilacja_laserowa_promocja_rabat

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 6
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi