Twój koszyk jest pusty!

Porównanie metod usuwania owłosienia

15 grudnia 2021
Technologia
Technologia
Spis treści

Głównym rywalem depilacji laserowej są zabiegi z użyciem wosku, depilatora czy urządzenia IPL. Najważniejszą różnicą pomiędzy tymi metodami jest fakt, iż zabiegi z wykorzystaniem lasera dają długotrwałe efekty w przeciwieństwie do pozostałych metod.

undefined

Depilacja woskiem i depilatorem

Wosk, jest to bardzo popularna metoda, której ofertę znajdziemy praktycznie w każdym salonie kosmetycznym. Do podstawowych wad należy duża bolesność podczas zabiegu oraz systematyczność w ich wykonywaniu. Dodatkowo u niektórych osób metoda ta powoduje liczne podrażnienia oraz rozpoczęcie wrastania włosów, co wiąże się z ogromnymi problemami skóry. Zaletą jest przystępna cena zabiegu, jednak w przeliczeniu wydatków długotrwałych (na 2 lata tworzy sumę około 4000 zł. Jest to duża kwota, ale przy jednorazowych wizytach bardzo częsta nie odczuwalna dla klienta. Metoda usuwania owłosienia za pomocą depilatora jest bardzo zbliżona do techniki z użyciem wosku. Depilatory mechaniczne wyrywają włoski, a chęć utrzymania gładkiej skóry zobowiązuje do systematycznego używania z urządzenia. Jest to metoda dosyć bolesna i wiążącą się z ryzykiem powstawania ognisk wrastających włosków oraz podrażnień.

Metoda IPL

IPL jest to metoda, która bardzo często postrzegana jest jako depilacja laserowa. Nic bardziej mylnego – jest to lampa ksenonowa, której rozproszona wiązką światła działa wybiórczo nie tylko na włos, ale również na skórę. W efekcie spada skuteczność zabiegu oraz zwiększa się bolesność i ryzyko podrażnień po zabiegowych. Koszt zabiegu jest mniejszy w porównaniu z zabiegami depilacji laserowej – jest to około 100 zł za zabieg wykonywany w przeciągu 3 tygodniu. W perspektywie 2 lat daje do sumę 2 400 zł, – jednak ta suma nie gwarantuje trwałego usunięcia owłosienia. Zazwyczaj po skończeniu kuracji owłosienie po pewnym czasie powraca do pierwotnego stanu.

Depilacja laserowa – laser aleksandrytowy czy diodowy?

Trudno jednoznacznie stwierdzić, który z laserów jest bardziej skuteczny. Na pewno każdy z nich zapewnia świetne rezultaty i jest bezpieczny. Laser diodowy działa głębiej i jest bardziej efektywny przy ciemnym i średnim owłosieniu. Dlatego warto go stosować szczególnie przy ciemniejszych karnacjach. Laser aleksandrytowy może być natomiast wykorzystywany w przypadku jaśniejszych włosów i jaśniejszej skóry. Ten drugi stosowany jest także wśród pacjentów o niskim progu bólu. Laser diodowy, przed to że działa głębiej, może powodować dyskomfort podczas przeprowadzonego zabiegu.

Przeczytaj także: Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

depilacja laserowa

SPEC3 Hybrid – połączenie trzech technologii

Z racji tego że obydwie technologie mają swoje plusy, specjaliści depilacja.pl wprowadzili na rynek autorski laser SPEC3 Hybrid. To innowacyjna technologia stosowana w depilacji laserowej, która łączy w sobie trzy technologie laserowe, to jest wspomniane aleksandrytową, diodową, ale także neodymowo-yagową. Dodatkowo wykorzystywane są tutaj 3 długości fal charakteryzujące się bardzo wysoką skutecznością w przypadku właściwie każdego fototypu skóry. Urządzenie to zostało wyposażone również w system SHR, który zapewnia wysokie bezpieczeństwo podczas zabiegów oraz brak odczuć bólowych.

? Zobacz wideo: Czy depilacja laserowa boli?

Depilacja laserowa jest to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod usuwania owłosienia. Dzięki najnowszym technologiom pracy lasera, działa niszcząco na włos, dzięki temu uzyskujemy efekty długotrwałej eliminacji włosów. Cena jest wyższa w porównaniu do innych metod usuwania owłosienia, jednak seria zabiegów gwarantuje nam efekty pięknej i gładkiej skóry bez ponownego użycia maszynki jednorazowej, wosku czy depilatora. Zachęcamy do umówienia się na bezpłatną konsultację z kosmetologiem podczas której sprawdzi on jakość skóry oraz włosa wykona bezpłatny zabieg testowy i dobierze właściwą ilość zabiegów.

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 13
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi