Chcecie szybko stracić zbędne pokłady tkanki tłuszczowej i wysmuklić sylwetkę, ale nie macie czasu na ćwiczenia? Urządzenia do endermologii załatwią sprawę za Was! Wyręczą również chirurga plastycznego, ponieważ efekty ich działania porównywane są do liposukcji. O co w tym wszystkim chodzi?
Medycyna estetyczna oferuje nam pełen katalog zabiegów upiększających i pozytywnie wpływających na nasze zdrowie. Przed wyborem zabiegu warto zagłębić się w opis i poznać szczegółowe informacje na jego temat. Ważne aspekty, które powinny Was zainteresować, to przede wszystkim oddziaływanie na ciało. Tak samo ważne są jednak takie kwestie, jak sposób wykonywania zabiegu, rodzaj urządzenia do endermologii wykorzystywane w danym gabinecie oraz przeciwwskazania do tego rodzaju terapii.
Zabiegiem, o którym chcemy dziś opowiedzieć, jest głęboki masaż limfatyczny, czyli endermologia. Opiszemy na czym polega jego działanie, czym charakteryzują się sprzęt do endermologii oraz kto nie może lub nie powinien poddać się zabiegowi. Wyjaśnimy również, czemu jakość urządzenia do endermologii ma tak ogromne znaczenie. Zapraszamy do czytania!
Na czym polega zabieg endermologii?
Sposób oddziaływania endermologii na nasze ciało jest bardzo ciekawy. Interesująca jest zarówno ze względu na sposób wykonywania zabiegu, jak i korzyści. Zanim zajmiemy się ich opisaniem, przedstawimy Wam dokładny mechanizm działania masażu podciśnieniowego.
Mechanizm działania urządzenia do endermologii
Metodologia działania zabiegu endermologii opiera się na zasysaniu fałdów skóry, przy jednoczesnym masowaniu ich przez dwie obracające się rolki. Siła ssąca oraz ugniatająca skórę jest dość intensywna, jednak nie powoduje bólu ani negatywnych doznań. Większość naszych klientów twierdzi nawet, że jest dokładnie odwrotnie! Zabieg opisują jako bardzo odprężający i przyjemny.
Jednak co tak naprawdę daje masaż podciśnieniowy i w czym kryje się sekret jego skuteczności?
Otóż silne zasysanie fałdów skórnych oraz ugniatanie ich pomiędzy ruchomymi elementami głowicy zabiegowej powoduje stopniowe oddzielanie się od siebie komórek tkanki tłuszczowej, czyli adipocytów. Zbite w twardą masę, wymieszane z uwięzioną pomiędzy nimi wodą i toksynami, powodują powstawanie cellulitu i utrudniają cyrkulację krwi. Dzięki zastosowaniu głowic o różnych wymiarach, zabieg endermologii można wykonać na dowolnej powierzchni ciała, w tym nawet na powiekach.
Przeczytaj również: Endermologia: drenaż limfatyczny – jak przebiega?
Dodatkowym działaniem endermologii jest pobudzanie komórek tkanki łącznej (fibroblastów) do aktywniejszego wytwarzania elastycznych włókien, czyli elastyny i kolagenu. Odpowiedzialne są one za jędrność i właściwe napięcie tkanek, co z kolei przekłada się na młodszy i zdrowszy wygląd skóry. W przypadku problemów z rozstępami bądź wiotkiej skóry po ciąży lub po znacznej i szybkiej utracie wagi u osób z otyłością, endermologia pozwala na odbudowanie prawidłowo zbudowanych warstw skóry właściwej i zabudowanie rozstępów nowymi, nieuszkodzonymi komórkami. Dzięki pobudzeniu układu limfatycznego, pod skórą przestają pojawiać się obrzęki. Siła rolek masujących i podciśnienia rozkurcza włókna mięśniowe, co powoduje odprężenie, ale również rozgrzanie mięśni. Działania te wspólnie zmniejszają odczuwanie bólu oraz świetnie przygotowują do wzmożonej aktywności fizycznej.
Przygotowanie do zabiegu
Do poddania się zabiegowi nie musicie przygotowywać się w szczególny sposób. Zalecamy jednak, abyście na kilka dni przed wizytą w gabinecie lekko zmodyfikowali nawyki żywieniowe. Ogromnie pomocne będzie spożywanie większej ilości płynów przed, w trakcie i niedługo po serii zabiegów. Najlepiej, gdy jest to zdrowa woda mineralna. Znacznie ułatwi to układowi limfatycznemu transport rozbitych cząsteczek tłuszczu oraz toksyn. Pamiętajcie też, że substancje te opuszczają nasze ciało wraz z moczem, zatem obfite spożywanie płynów przyspieszy proces oczyszczania organizmu. Lekka dieta, uboga w szkodliwe tłuszcze, będzie idealnym dodatkiem do zabiegów wyszczuplających i detoksykujących. Wskazana jest również wzmożona aktywność fizyczna. Nawet najdelikatniejsze ćwiczenia fizyczne, które wykonywać będziecie w trakcie serii zabiegów, poprawią ukrwienie, a tym samym dotlenienie skóry. Należy powstrzymać się w tym okresie przed spożywaniem alkoholu i innych używek, które mogłyby osłabić wpływ endermologii na warstwy skóry.
Wskazania do zabiegu endermologii
Jakie problemy natury estetycznej i zdrowotnej można rozwiązać przy wykorzystaniu endermologii?
- cellulit tłuszczowy i wodny,
- uciążliwe złogi tłuszczowe,
- wiotka skóra,
- rozstępy,
- nadmiar rozciągniętej skóry, np. po ciąży lub sporej utracie wagi,
- podskórne zrosty,
- zatrzymanie toksyn w warstwie tłuszczowej,
- nadmierne napięcie mięśni,
- obrzęki limfatyczne,
- słabe ukrwienie skóry,
- bóle mięśni
🎥 Zobacz wideo: Endermologia – wskazania i korzyści zabiegu
Endermologia – przeciwwskazania
Zabiegowi endermologii nie mogą poddawać się osoby, które na wybranej powierzchni posiadają niezagojone rany. Przeciwwskazaniem są wirusowe, bakteryjne i grzybicze infekcje skóry. Aktywne choroby autoimmunologiczne, powodujące osłabienie naskórka, takie jak np. egzema, również uniemożliwiają wykonanie zabiegu w zaognionym rejonie. Kolejnym przeciwwskazaniem są choroby układu krwionośnego oraz znaczne osłabienie naczyń krwionośnych, które mogłyby powodować ich pękanie podczas zasysania fałdu skóry. Nie wykonuje się masażu podciśnieniowego u osób dotkniętych żylakami, naczyniakami oraz zapaleniem żył. Wykluczeniem jest również choroba nowotworowa, ciąża i okres karmienia piersią oraz osoby posiadające wszczepiony rozrusznik serca oraz implanty.
Urządzenia do endermologii – 5 faktów, o których musisz wiedzieć
Endermologia – jaki sprzęt będzie do niej najskuteczniejszy? Przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawych faktów dotyczących urządzeń do masażu podciśnieniowego, abyście lepiej poznali ten zabieg i zrozumieli, skąd biorą się tak liczne korzyści z niego płynące:
Masaż podciśnieniowy, czyli leczenie…poparzeń
Pierwotnym zastosowaniem endermologii było leczenie blizn, szczególnie tych powstałych w wyniku poparzeń. Wynalazca, który stworzył pierwowzór dzisiejszych urządzeń, sam zmagał się z tym właśnie problemem. Zauważył on, że siła nacisku masażystów nie jest równomierna i zależy zarówno od pory dnia, jak i poziomu zmęczenia osoby wykonującej zabieg. Postanowił stworzyć sprzęt, który zawsze będzie uciskał skórę z tą samą mocą, a zatem masaż będzie o wiele skuteczniejszy.
Endermologia połączona z falami radiowymi
W celu zwiększenia skuteczności oddziaływania endermologii na rozbijanie uciążliwej skórki pomarańczowej oraz na pobudzenie aktywności fibroblastów, głowice urządzeń do zabiegu wyposażono w dodatkową funkcję. Jest nią wytwarzanie fal radiowych o bezpiecznej dla człowieka częstotliwości. Reagują one z komórkami wewnętrznych struktur skóry i zwiększają produkcję tak ważnych dla zdrowego wyglądu włókien elastycznych. Fale te nie są w żaden sposób odczuwalne podczas zabiegu. Ich skuteczność w walce o gładką i młodą skórę da się jednak zauważyć już po pierwszym zabiegu.
Podczerwień – czemu zwiększa skuteczność endermologii
Niektóre aparaty do endermologii wyposażone są w generatory podczerwieni. Powodują one dodatkowe rozgrzanie masowanych tkanek. Wpływa to na jeszcze skuteczniejsze niwelowanie napięcia powstałego w mięśniach oraz łatwiejsze rozbijanie tkanki tłuszczowej. Dodanie do głowicy urządzenia do endermologii funkcji rozgrzewania skóry bardzo korzystnie wpływa na zmniejszanie odczuwania bólu oraz przygotowanie układu mięśniowego do wysiłku.
Masaż podciśnieniowy w sporcie i rehabilitacji
Silny masaż skóry i struktur podskórnych powoduje rozprężenie mięśni oraz ich rozgrzanie. Włókna mięśniowe ulegają delikatnemu rozciąganiu, podobnemu do tego, które ma miejsce w trakcie rozgrzewki i mało intensywnych ćwiczeń. Ma to ogromny wpływ nie tylko na osoby czynnie uprawiające sport, ale również w przypadku ludzi wymagających rehabilitacji. Szczególnie chętnie stosuje się endermologię u pacjentów, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie samodzielnie pracować konkretnymi partiami ciała. Bezwysiłkowa praca mięśni oraz ich relaksacja wpływają na znaczne obniżenie stopnia odczuwania bólu, zarówno po urazach mechanicznych, jak i zaburzeniach neurologicznych.
Endermologia – sprzęt gra tu kluczową rolę
Jakość sprzętu wykorzystywanego w gabinecie kosmetologicznym ma kluczowe znaczenie dla skuteczności wykonywanego zabiegu oraz komfortu odczuwanego podczas masażu. Prawidłowość ta ma zastosowanie w przypadku większości zabiegów wykonywanych przy pomocy urządzeń mechanicznych. W przypadku masażu podciśnieniowego ma to szczególne znaczenie. Sprzęt do endermologii niskiej jakości może nie tylko regularnie przyszczypywać skórę, ale również może okazać się po prostu nieskuteczny. Zbyt słabe zasysanie skóry i zbyt mała średnica obracających się rolek spowodują, że masażowi będzie poddawana jedynie płytka warstwa skóry, a nie tkanka tłuszczowa.
Ważną kwestią, którą warto sprawdzić przy wybieraniu salonu, w którym poddacie się zabiegowi, są dodatkowe funkcje, jakie może posiadać głowica urządzenia do endermologii. Ulepszenia, takie jak wytwarzanie fal radiowych lub naświetlanie podczerwienią znacznie wpływają na zwiększenie skuteczności przeprowadzanej terapii. Warto wspomnieć, że są one uznawane za jedne z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Całkowicie bezinwazyjne, nie zostawiające śladu na skórze i wysoce skuteczne w walce z uporczywą tkanką tłuszczową, cellulitem oraz mało aktywnymi fibroblastami produkującymi w naszych organizmach włókna kolagenu i elastyny.
Podsumowując: endermologia jest zabiegiem bezbolesnym, aczkolwiek bardzo stanowczym w swoim działaniu. Wystarczy zaledwie kilka wizyt w gabinecie medycyny estetycznej, aby osiągnąć efekty, niczym po długich miesiącach intensywnych ćwiczeń lub po zabiegu liposukcji. Dla tych z Was, którzy pragną poznać więcej informacji na temat endermologii wykonywanej w salonach Depilacja.pl, służymy pełną informacją na jej temat. Zapraszamy również na wizytę wstępną, podczas której nasz specjalista omówi z Wami szczegóły zabiegu!