Czy można poddawać się zabiegom kosmetologicznym pomiędzy sesjami depilacji laserowej?

Spis treści

1. Co dzieje się ze skórą bezpośrednio po wykonanym zabiegu laserowym?

2. Depilacja laserowa a zabiegi kosmetyczne

Osoby, które chcą cieszyć się idealnie gładką skórą już na stałe, muszą poddać się całej serii zabiegów depilacji laserowej. Aby jednak uzyskać trwały efekt konieczne jest dostosowanie się do kilku ważnych zasad, szczególnie tych dotyczących właściwej pielęgnacji ciała. Oprócz rezygnacji z opalania czy stosowania leków światłouczulających, należy również pamiętać o tym, aby powstrzymywać się od wykonywania niektórych zabiegów kosmetologicznych. O jakich zabiegach należy więc zapomnieć na czas wykonywania serii depilacji laserowej?

Co dzieje się ze skórą bezpośrednio po wykonanym zabiegu laserowym?

Mimo, iż depilacja laserowa jest zabiegiem całkowicie nieinwazyjnym i co najważniejsze bezbolesnym, to jednak często po wykonaniu sesji naświetleń mogą pojawić się różne objawy świadczące o faktycznej ingerencji wiązki lasera w głębsze warstwy skóry. Wydepilowane miejsce może być bowiem lekko zaczerwione, podrażnione lub delikatnie obrzęknięte. Nie oznacza to jednak, że zabieg się nie udał, tylko jest to całkowicie naturalna reakcja organizmu na działanie urządzenia wytwarzającego światło laserowe. Gojenie po zabiegu depilacji laserowej najczęściej trwa do dwóch tygodni. Jest to okres, w którym należy szczególnie zadbać o właściwą pielęgnację skóry. Przez pierwszą dobę warto zupełnie zrezygnować ze stosowania wszelkich kosmetyków, również tych do mycia, a do przemywania wykorzystywać wyłącznie czystą wodę.

Depilacja laserowa a zabiegi kosmetyczne

W tracie wykonywanej serii depilacji laserowej należy powstrzymywać się od przeprowadzania wszelkich zabiegów kosmetycznych, które mogłyby mocno ingerować w strukturę naskórka. Zaleca się więc całkowitą rezygnację z peelingów oraz wszelkich zabiegów złuszczających, również tych wykonywanych w profesjonalnych gabinetach. Nie tylko mogą one dodatkowo podrażnić i tak wyjątkowo delikatną w tym okresie skórę, ale również negatywnie wpłynąć na działanie kolejnej depilacji laserowej.

W przypadku usuwania laserowego owłosienia z twarzy, należy też zarówno na dwa tygodnie przed, jak i po wykonanym zabiegu przy pomocą lasera, zaprzestać kosmetycznego oczyszczania cery. Pomiędzy poszczególnymi sesjami depilacji, nie wolno również opalać się w solarium, ani poddawać żadnym zabiegom, które wykorzystują urządzenia emitujące światło lub wytwarzające wiązki laserowe.

Kosmetolog depilacja.pl trzyma balsam nawilżający po zabiegu depilacji laserowej.

Wskazane jest za to stosowanie różnych kremów nawilżających lub kojących. Trzeba jednak w tym przypadku zwrócić uwagę na to, aby tego typu kosmetyki nie zawierały w składzie ziół światłouczulających, kwasów owocowych, oraz witaminy A i C. Jednocześnie, zalecane jest używanie wyłącznie produktów naturalnych.

Na skuteczność zabiegu depilacji laserowej duży wpływ ma również renoma wybranego salonu kosmetycznego. Szczególnym uznaniem wśród klientek i klientów, cieszą się dostępne w całej Polsce gabinety Depilacja.pl ! To właśnie tam możesz wykonać zabieg depilacji laserowej na dowolnie wybraną partię ciała oraz skorzystać z wielu pakietów promocyjnych, dzięki którym zaoszczędzisz nawet 50% ceny w przeciągu roku. Już teraz sprawdź więc, gdzie dokładnie zlokalizowane są gabinety Depilacja.pl.