Czym jest naszyjnik Wenus i jak się go pozbyć?

Spis treści

1. Czym jest naszyjnik Wenus?

2. Naszyjnik Wenus - skąd się bierze?

3. Jak zlikwidować naszyjnik Wenus?

3.1. Odpowiednia pielęgnacja

3.2. Masaże i ćwiczenia

4. Naszyjnik Wenus - jak zlikwidować?

4.1. Endermologia na naszyjnik Wenus

4.2. Dermapen 4.0

4.3. Kwas hialuronowy

4.4. Zabieg HIFU

5. Zmarszczki - naszyjnik Wenus - podsumowanie

Choć może brzmieć jak ekskluzywna biżuteria, to jednak jest czymś, o czym zdecydowanie nie marzymy. Wręcz przeciwnie – naszyjnik Wenus, bo o nim mowa, to coś, co większość osób zdecydowanie chciałoby zniwelować. Sprawdź, czym jest naszyjnik Wenus na szyi i jak można się go pozbyć.

Naszyjnik Wenus to zdecydowanie nie ozdoba, a szereg zmarszczek i bruzd, które docelowo pojawią się u każdego. Niektórzy są jednak na ich występowanie bardziej narażeni. Czy można zapobiegać naszyjnikowi Wenus? I przede wszystkim – jak się go pozbyć? Odpowiadamy na te i szereg podobnych pytań z tego zakresu.

czym_jest_naszyjnik_wenus_jak_go_zlikwidowac

Czym jest naszyjnik Wenus?

Naszyjnik Wenus to oczywiście określenie potoczne, który opisuje poprzeczne linie i bruzdy na szyi, które układają się w okrąg. Mogą pojawić się już w bardzo młodym wieku. Trudno jednoznacznie określić przyczyny ich występowania, ale duże znaczenie mają tutaj nie tylko geny, ale nasze codzienne przyzwyczajenia. Jeżeli często spędzasz czas na smartfonie spuszczając głowę, albo zapominasz o nakładaniu kosmetyków nawilżających na szyję, to możesz spodziewać się występowania bruzd i zmarszczek określanych właśnie naszyjnikiem Wenus.

Warto pamiętać, że naszyjnik Wenus, zmarszczki i bruzdy, pojawia się tak naprawdę u każdego. Już po 25. roku życia rozpoczyna się bowiem proces starzenia – produkcja kwasu hialuronowego oraz włókien kolagenowych zmniejsza się. To właśnie one są jakby podporą skóry i zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Trzeba jednak przyznać, że u niektórych osób naszyjnik Wenus pojawi się później i wpływ na to mają nie tylko geny. Kluczowe są odpowiednie nawyki pielęgnacyjne – odpowiednie sera czy kremy trzeba nakładać nie tylko na twarz, na również na szyję i dekolt. Wiele pań zaczyna robić to zdecydowanie za późno. Nie oznacza to jednak, że naszyjnika Wenus nie można cofnąć, a przynajmniej zmniejszyć jego widoczność.

naszyjnik_wenus_zmarszcki_na_szyi

Naszyjnik Wenus – skąd się bierze?

Skąd się biorą zmarszczki na szyi? Naszyjnik Wenus może powstawać z wielu powodów. Oto najważniejsze z nich:

  • rozpoczęcie procesów starzenia,
  • złe nawyki pielęgnacyjne (albo ich całkowity brak względem szyi i dekoltu),
  • ciągłe pochylanie się nad ekranem smartfona,
  • opuszczanie głowy do dołu podczas snu, co powoduje marszczenie szyi,
  • częste opuszczanie głowy w dół w ciągu dnia,
  • praca przy nisko ustawionym laptopie,
  • marszczenie szyi podczas oglądania telewizji,
  • uwarunkowania genetyczne.

Warto zwrócić uwagę na swoje codzienne nawyki i to nie tylko w młodym wieku. Jeżeli już występuje u Ciebie naszyjnik Wenus, to i tak warto popracować nad swoimi przyzwyczajeniami. Możesz bowiem starać się zlikwidować zmarszczki i bruzdy, ale jeżeli nie zmienisz nawyków, to cała Twoja praca będzie po prostu bez sensu.

Jak zlikwidować naszyjnik Wenus?

Jak pozbyć się naszyjnika Wenus? Czy jest w ogóle możliwe jest zniwelowanie bruzd w tym miejscu, albo przynajmniej zmniejszenie ich widoczności? Oczywiście, że tak! Sprawdź skuteczne sposoby.

Odpowiednia pielęgnacja

Oczywiście warto podczas swoich codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, zadbać także o dekolt i szyję. Wiele kobiet pomija tę czynność, a jest ona kluczowa nie tylko pod względem uniknięcia bruzd i zmarszczek, ale również zmniejszenia ich widoczności. Warto nabyć dobry krem przeciwzmarszczkowy i liftingujący. Dobry to znaczy taki, który rzeczywiście… zadziała. W drogeriach znajdziesz mnóstwo różnego rodzaju specyfików, które pomogą Ci zniwelować naszyjnik Wenus. Stosuj je codziennie wieczorem i rano, a pierwsze efekty zobaczysz już po kilku tygodniach. To pierwszy i najważniejszy krok, którego nie możesz pominąć.

Musisz pamiętać także o odpowiednim zabezpieczeniu szyi i dekoltu przed promieniowaniem UV. Tutaj znowu – wiele kobiet stosuje preparaty z SPF-em, ale niestety tylko na twarz. Tymczasem codzienne używanie filtrów, również w przypadku szyi i dekoltu, pomoże spowolnić procesy starzenia i nie dopuści do tego, aby bruzdy i linie zmarszczek się pogłębiały.

Masaże i ćwiczenia

Mogłoby się wydawać, że domowe ćwiczenia oraz masaże ujędrniające nie zapewnią najlepszych efektów. Tymczasem osiągnięte rezultaty mogą okazać się naprawdę satysfakcjonujące. I co ciekawe wcale nie trzeba poświęcać na te czynności dużo czasu. Wystarczy 5 minut dziennie, aby już po kilku tygodniach zdecydowanie wzmocnić mięśnie szyi oraz poprawić elastyczność skóry. Z czasem naszyjnik Wenus stanie się mniej widoczny. Sprawdź m.in. ćwiczenia jogi twarzy. W internecie znajdziesz sporo tutoriali na ten temat. Nie zapomnij o codziennym masażu – możesz go wykonywać np. podczas wieczornych zabiegów pielęgnacyjnych. Najlepiej stosuj do tego ujędrniający olejek naturalny. W sklepach znajdziesz też sporo przydatnych akcesoriów, między innymi masażer kulkowy czy kamień gua-sha. To nie tylko świetny sposób na zmniejszenie widoczności bruzd czy zmarszczek, ale także jest doskonały relaks.

sposoby_na_naszyjnik_wenus_masaze_i_cwiczenia

Naszyjnik Wenus – jak zlikwidować?

Oczywiście w celu likwidacji naszyjnika Wenus warto udać się do sprawdzonego gabinetu medycyny estetycznej. To dziedzina oferuje nam dzisiaj szereg naprawdę efektywnych zabiegów.

Endermologia na naszyjnik Wenus

Endermologia to rodzaj masażu podciśnieniowego, podczas którego zasysa się płat skóry i poddaje się go intensywnemu masażowi. Dzięki temu dociera się do bardzo głębokich warstw skóry, co oddziałuje pozytywnie na jej wygląd. Zwiększa się jej jędrność, elastyczność i odzyskuje dzięki temu młody wygląd. Zmarszczki oraz bruzdy stają się również mniej widoczne. Taki masaż pomaga również oczyścić organizm z toksyn i poprawia samopoczucie dzięki uwalnianiu hormonów szczęścia.

Dermapen 4.0

Mezoterapia na naszyjnik Wenus? Oczywiście, że tak! W przypadku Dermapenu stosuje się specjalne urządzenie do mikronakłuwania. Kolejny krok to nałożenie na szyję profesjonalnych preparatów odmładzających, które powstałymi kanalikami wnikają głęboko w skórę i przez to działają o wiele efektywniej niż tradycyjne, stosowane zewnętrznie kosmetyki.

dermapen zabieg na twarz

Kwas hialuronowy

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego robią prawdziwa furorę i dedykowane są nawet osobom z bardzo głębokimi zmarszczkami. Specjalista podczas zabiegów wypełnia je usieciowanym kwasem hialuronowym. Ten podawany jest za pomocą kaniuli lub igły, dzięki temu rezultaty widoczne są właściwie od razu – bruzdy i linia zostają spłycone, a skóra zyskuje wysoki poziom nawilżenia i staje się bardziej elastyczna. Efekty zabiegu utrzymują się nawet do roku.

Zabieg HIFU

Kolejna metoda, która sprawdzi się również w przypadku naszyjnika Wenus, to urządzenie HIFU. To rodzaj zabiegu wykonywanego w gabinetach medycyny estetycznej, opartego na technologii fal ultradźwiękowych wytwarzających dużą energię termiczną. Tkanki ulegają podgrzaniu, a w efekcie tego pobudzana jest produkcja kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra staje się szybko gładsza i bardziej napięta.

kobieta_kosmetolog_zabieg_hifu

Zmarszczki – naszyjnik Wenus – podsumowanie

Niechętnie patrzysz w lustro ze względu na zmarszczki i bruzdy na szyi? Pamiętaj, że z naszyjnikiem Wenus można sobie poradzić. W dzisiejszych czasach nie brakuje skutecznych metod – zarówno tych domowych, jak i bardziej profesjonalnych. Dlatego skorzystaj z naszego zaproszenia i umów się na darmową konsultację w jednej z naszych renomowanych Envie Clinic. Tam doświadczony kosmetolog przeprowadzi z Tobą wywiad i zaproponuje odpowiednią pielęgnację, która pomoże Ci w poprawie jakości skóry.