Twój koszyk jest pusty!

Wizyta u ginekologa a depilacja

22 czerwca 2022
Wszystkie
Wszystkie
Pielęgnacja
Spis treści

Czy depilacja przed wizytą u ginekologa jest wskazana? To pytanie zadaje sobie bardzo wiele kobiet. W poniższym artykule spróbujemy rozstrzygnąć tę kwestię.

Regularne wizyty u ginekologa są kluczowe w kwestii dbania o zdrowie. Każda współczesna kobieta doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Kontrolne wizyty lekarskie u ginekologa wzbudzają jednak sporo wątpliwości w kwestii przygotowania ciała. Czy miejsca intymne należy wydepilować przed wizytą u tego rodzaju specjalisty? Takie spotkanie samo w sobie może być krępujące, zatem czy owłosienie nie spowoduje jeszcze większego dyskomfortu w gabinecie lekarskim? Warto przemyśleć ten temat indywidualnie na jakiś czas przed wizytą u ginekologa. Depilowanie strefy bikini tuż przed wejściem do gabinetu nie jest bowiem najlepszym pomysłem.

wizyta_u_ginekologa_a_depilacja_laserowa

Depilacja przed wizytą u ginekologa – czy jest wskazana?

Czy do ginekologa trzeba się golić? To pytanie zadaje sobie bardzo wiele kobiet, również tych, które od dawna odwiedzają tego typu specjalistów. Przede wszystkim warto pamiętać, że nie ma konieczności depilowania czy golenia miejsc intymnych przed wizytą u ginekologa. Włosy łonowe są przecież naturalną częścią ciała i jeżeli Tobie nie przeszkadzają i nie wywołują w Tobie dyskomfortu, to jak najbardziej nie musisz nic z nimi robić i żaden lekarz nie będzie mógł mieć co do tego przeciwwskazań.

Zresztą temat golenia czy depilowania miejsc intymnych pojawia się nie tylko w kontekście wizyty u ginekologa, ale także życia intymnego. To wszystko to kwestia indywidualna i zależy od preferencji przede wszystkim właścicielki owłosienia. Niektóre kobiety lubią całkowicie gładką skórę w tym miejscu, a niektóre preferują część włosków. Dla niektórych zaś nie ma potrzeby golić się czy depilować – włoski w ogóle im nie przeszkadzają.

Włosy łonowe nie przeszkadzają w jakimkolwiek badaniu ginekologicznym. Zdecyduj, czy chcesz zachować mniej lub bardziej gładką skórę w okolicach intymnych. To Twoja indywidualna sprawa.

Niektórzy kosmetolodzy zalecają usunięcie włosków z miejsc intymnych ze względów higienicznych. Tutaj chodzi bardziej o utrzymanie czystości i świeżości tego typu stref na ciele. Jeżeli jednak zadbasz o higienę tuż przed wizytą u ginekologa, to nie musisz martwić się owłosieniem. W kontekście samego badania czy nawet USG dopochwowego, tak jak wspomnieliśmy, nie ma to najmniejszego znaczenia.

bezbolesna_depilacja_bikini

➡️ Przeczytaj również: Jak golić miejsca intymne, aby nie było podrażnień?

Wizyta u ginekologa – depilacja. Jaką metodę wybrać?

Czy wiesz, że wyróżniamy kilka rodzajów depilacji bikini? Wszystko zależy od tego czy zdecydujesz się na całkowitą depilację również okolicy pośladków, czy na przykład zależy Ci na usunięciu włosków tylko z pachwin. Klasyczna depilacja to po prostu depilacja wykonywania do linii majtek. Depilacja kalifornijska zakłada depilację owłosienia na linii stringów. Depilacja hollywoodzka oznacza całkowite usunięcie włosków z okolic intymnych, także z pośladków, szpary międzypośladkowej, warg sromowych i pozostałych miejsc. W tym przypadku nie pozostawia się żadnych niewydepilowanych stref.

Kolejny rodzaj depilacji to depilacja brazylijska. To bardzo często wybierana forma depilacji i oznacza całkowitą depilację zarówno z przodu jak i z tyłu. Często jednak w tym przypadku zostawia się pasek na wzgórku łonowym. I wreszcie depilacja francuska, która obejmuje klasyczne usuwanie włosków tj. depilację górnej części wzgórka łonowego. Czasem i w tym przypadku pozostawia się paseczek o preferowanej długości oraz grubości. W depilacji francuskiej nie depiluje się warg sromowych oraz okolicy międzypośladkowej.

Zdecydowanie depilacja francuska oraz hollywoodzka cieszą się największym zainteresowaniem. Depilacja hollywoodzka i brazylijska są często ze sobą mylone. Ta pierwsza jest najgłębsza i pomaga uzyskać całkowicie gładką skórę w całej strefie bikini.

rodzaje_depilacji_bikini

Czym depilować miejsca intymne przed wizytą u ginekologa?

Chcesz pozbyć się niechcianego owłosienia z miejsc intymnych? Nie ma najmniejszego problemu – jeżeli tylko dzięki temu masz się poczuć bardziej komfortowo, czy to w codziennym życiu czy podczas wizyty u ginekologa, jak najbardziej zrób to. W tym momencie powstaje bardzo często pytanie, czy golić się do ginekologa, czy jednak o wiele lepiej wybrać inną formę depilacji.

I znowu tutaj wszystko zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Wiele kobiet decyduje się na golenie maszynką jednorazową. Naszym zdaniem nie jest to najlepszy pomysł. Ta metoda powoduje bowiem liczne podrażnienia i ryzyko skaleczenia. Sporo kobiet stosuje też tę samą maszynkę wielokrotnie, co może doprowadzić do zapalenia mieszka włosowego, gdyż łatwo wówczas o rozprzestrzenianie się bakterii. Podrażnienia w miejscach intymnych na pewno nie będą sprzyjać badaniu ginekologicznemu i poczuciu komfortu na co dzień.

zapalenie_mieszkow_wlosowych_problem_kobiet

➡️ Przeczytaj również: Wstydliwy problem wielu Polek- zapalenie mieszków włosowych

W miejscach intymnych niekoniecznie sprawdzają się również środki chemiczne, na przykład kremy do depilacji. Plastry z woskiem to zaś metoda bardzo bolesna. Skóra w miejscach intymnych jest bardzo delikatna, więc tym bardziej należy poważnie zastanowić się nad tą metodą. Wszystkie wyżej opisane sposoby na usunięcie włosków z miejsc intymnych zapewniają niestety bardzo krótkotrwałe efekty. Dlatego pomyśl o czymś na stałe. Jedynym sposobem na uzyskanie takiego rezultatu jest oczywiście depilacja laserowa.

Ta innowacyjna metoda sprawdzi się również w przypadku miejsc intymnych. Nie musisz obawiać się żadnych powikłań zdrowotnych. Możesz wykonać właściwie każdy rodzaj depilacji, np. hollywoodzką czy brazylijską. Opowiedz o swoich preferencjach kosmetologowi podczas wstępnej konsultacji. W salonach depilacja.pl oferujemy tego typu spotkania za darmo. Możesz na nich rozwiać swoje wątpliwości i przede wszystkim ostatecznie stwierdzić, czy chcesz skorzystać z tej metody. Laseroterapeuta przeprowadzi z Tobą wywiad medyczny w celu wykluczenia przeciwwskazań oraz oceni stan Twojej skóry.

Jak widzisz, depilacja laserowa to najlepsza metoda na pozbycie się niechcianego owłosienia! Tylko teraz możesz przekonać się na własnej skórze, oszczędzając przy tym 20%! Wystarczy, że na ostatnim kroku rezerwacji online wpiszesz dedykowany kod rabatowy ➡️ BLOG20 ⬅️

Do wyboru masz aż 50 salonów w całej Polsce – na pewno znajdziesz gabinet blisko siebie.

depilacja_laserowa_promocja

Jak przygotować się do ginekologa? Depilacja w odpowiednim momencie

Zastanawiasz się, jak się przygotować do wizyty u ginekologa? Depilacja, tak jak wspomnieliśmy, nie jest Twoim “must”, chyba że zależy Ci na jej przeprowadzeniu. Pamiętaj jednak, aby usunąć niepożądane owłosienie na przynajmniej kilka dni przed wizytą u ginekologa. Po zastosowaniu właściwie każdej z metod bardzo często dochodzi do powstania podrażnień, opuchlizny, swędzenia czy nawet bólu. W takiej sytuacji wizyta u ginekologa tylko powiększy Twój dyskomfort.

Wizyta u ginekologa a depilacja. Kilka słów na koniec

Czy depilować się do ginekologa? Już wiesz, że nie musisz tego robić. Nieważne czy jest to kolejna czy pierwsza wizyta u ginekologa. Depilacja to Twoja indywidualna sprawa. Nie daj sobie wmówić, że jest inaczej. Jeżeli jednak zależy Ci na gładkiej skórze w strefie intymnej, to wybierz bezpieczną i skuteczną metodę jaką jest depilacja laserowa. Już teraz umów się na bezpłatną i niezobowiązującą konsultację z kosmetologiem. Do zobaczenia w salonach Depilacja.pl

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 2
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi