Twój koszyk jest pusty!

TOP 4 zabiegi modelujące sylwetkę

30 czerwca 2022
Wszystkie
Wszystkie
Spis treści

W dzisiejszych czasach modelowanie sylwetki nabrało zupełnie innego wymiaru. Zabiegi kosmetyczne są bardzo skuteczne i jednocześnie bezpieczne. Na które z nich szczególnie warto zwrócić uwagę? Sprawdź.

Szukasz skutecznego sposobu na wymodelowanie sylwetki? Regularna aktywność fizyczna i dobrze zbilansowana dieta mogą nie wystarczyć. Tkanka tłuszczowa ma tendencję do gromadzenia się w niektórych partiach ciała, szczególnie na brzuchu, udach czy pośladkach.

Modelowanie sylwetki – dlaczego warto?

Regularnie ćwiczysz i dbasz o dobrą dietę, rolujesz ciało, stosujesz wyszczuplające kosmetyki, szczotkujesz skórę i stosujesz naprzemienne ciepłe i zimne prysznice? Świetnie! To z pewnością służy Twojej skórze. Niestety nie zawsze może przynieść oczekiwane efekty, gdyż wyszczuplenie sylwetki tradycyjnymi sposobami często jest awykonalne. Na taki a nie inny wygląd wpływają bowiem nie tylko nasze nawyki, ale także genetyka i inne rzeczy, na które niekoniecznie mamy wpływ, np. zanieczyszczenie środowiska. Nie musisz jednak obawiać się walki z wiatrakami. Od czego są innowacyjne zabiegi modelujące sylwetkę? Sprawdź, które z nich są szczególnie godne uwagi. Mamy dla Ciebie TOP 4 zabiegów na ciało.

Zabiegi modelujące sylwetkę – top 4 sposobów

Endermologia – modelowanie ciała poprzez masaż

W salonach Depilacja.pl oferujemy nie tylko zabiegi mające na celu usunięcie niepożądanego owłosienia. Naszym pacjentom i pacjentkom proponujemy również masaż podciśnieniowy redukujący tkankę tłuszczową, cellulit, a nawet zmarszczki. Mowa o endermologii. To świetny sposób nie tylko na uatrakcyjnienie ciała, ale także poprawę samopoczucia. Masaż podciśnieniowy przyczynia się do produkcji endorfin – czyli hormonów szczęścia.

Endermologia to mechaniczny masaż podciśnieniowy oddziałujący na tkankę łączną skóry. Stosuje się go jako zabieg upiększający właściwie wszystkich części ciała. Metoda ta przyspiesza przemianę materii i pobudza proces usuwania komórek tłuszczowych. W ten sposób rozbija złogi tłuszczu, a w rezultacie zmniejsza obwody, cellulit, zmarszczki i poprawia kontur twarzy. W zabiegu tym stosowanym przede wszystkim na ciało, wykorzystuje się urządzenie wyposażone w głowice. Składa się ze specjalnych rolek oraz komory ssącej. Pod wpływem ciśnienia zasysa fałd skóry i masuje go rolkami głowicy. Intensywność działania urządzenia dobierana jest do indywidualnych preferencji pacjenta.

Ten zabieg modelowania sylwetki jest bardzo skuteczny, ale żeby zobaczyć oczekiwane rezultaty, trzeba odwiedzić gabinet kosmetyczny więcej niż jeden raz. Trudno jednoznacznie powiedzieć, z ilu zabiegów powinna składać się cała terapia. Jest to kwestia indywidualna. Najczęściej wystarczy kilka spotkań, aby zauważyć szczuplejszą i bardziej wysmukloną sylwetkę.

➡️ Przeczytaj również: Endermologia – ile zabiegów potrzeba, aby zobaczyć efekty?

Lipoliza iniekcyjna – siła iniekcji

Myśląc o zabiegach wysmuklających sylwetkę, koniecznie weź pod uwagę lipolizę iniekcyjną. To bardzo innowacyjna metoda, oczywiście bardzo skuteczna, ale też nieinwazyjna i bezpieczna. Opiera się na rozpuszczeniu komórek tłuszczowych za pomocą zastrzyków. Trwale usuwa tkankę tłuszczową i doskonale sprawdza się przede wszystkim na problematycznych miejscach na ciele opornych na diety i trening, czyli głównie udach, brzuchu czy pośladkach. Pamiętaj, że lipoliza iniekcyjna to nie liposukcja. Ta druga metoda to nic innego jak zabieg chirurgiczny, a więc bardzo inwazyjny i wymagający rekonwalescencji.

Lipoliza iniekcyjna jest metodą bezoperacyjną. Rozpuszcza nadmiar tkanki tłuszczowej, która zostaje wydalona przez organizm. Jest to możliwe dzięki wprowadzeniu pod skórę specjalnych substancji opartych na bazie wyciągu z soli.

Lipoliza iniekcyjna to naprawdę skuteczny zabieg, trzeba jednak pamiętać, że jej efektywność zależy od indywidualnych cech. U każdego bowiem ilość tkanki tłuszczowej i odporność na podawane za pomocą zastrzyków preparaty będą inne.

✅ Sprawdź więcej szczegółów na temat lipolizy iniekcyjnej

Wysmuklenie sylwetki za pomocą zimna

Inne nieinwazyjne zabiegi modelujące sylwetkę? Jest ich cała masa. Sztuką jest wybrać tą właściwą. Pomoże w tym specjalista medycyny estetycznej. Dlatego zawsze wybieraj sprawdzone placówki przeprowadzające tego typu zabiegi, gdyż tam możesz liczyć na doświadczenie, kompetencje ekspertów oraz certyfikowane, nowoczesne sprzęty. Z pewnością niejeden ekspert medycyny estetycznej poleci Ci zabieg miejscowego zamrożenia tkanki tłuszczowej. Zabieg ten, podobnie jak lipoliza iniekcyjna, bardzo często porównywany jest do liposukcji czyli chirurgicznego odsysania tłuszczu. Trzeba jednak wiedzieć, że terapia zimnem jest wiele bardziej bezpieczna, a właściwie równie skuteczna. Dzięki tej metodzie możesz zredukować tkankę tłuszczową w ciele nawet o 40%. Na ostateczne rezultaty, czyli znaczne wysmuklenie sylwetki, poczekasz zaledwie kilka miesięcy.

Warto pamiętać, że zabieg jest przeznaczony przede wszystkim osobom z prawidłową masą ciała, które narzekają na miejscowo nagromadzoną tkankę tłuszczową. Wystarczy kilka zabiegów, aby przejść całą terapię. Czasem potrzebna będzie tylko jedna wizyta w gabinecie estetycznym. Dokładną ilość i długość trwania terapii określi specjalista medycyny estetycznej.

kriolipoliza

Elektrostymulacja mięśni modelujące sylwetkę

Nie można w tym zestawieniu pominąć także elektrostymulacji mięśni . To kolejna niezwykle innowacyjna i bezinwazyjna metoda wyszczuplająca ciało, ujędrniająca skórę, a nawet budująca mięśnie. By zobrazować, jak działa ten sposób, wyobraź sobie, że w pół godziny wykonujesz 20 000 przysiadów albo 20 000 brzuszków. Oczywiście zrobienie takiej liczby powtórzeń nawet przez cały dzień nie byłoby możliwe, a co dopiero w tak krótkim czasie. Tymczasem urządzenie do elektrostymulacji mięśni wywołuje hiper skurcze na wybranej partii ciała i tym samym buduje mięśnie oraz modeluje sylwetkę. Działanie aparatu nie jest bolesne, gdyż nerwy czuciowe nie są w stanie wyczuć aż tak krótkich impulsów. Już jeden zabieg wystarczy, aby zredukować tkankę tłuszczową nawet do 19%.

elektrostymulacja mięśni brzucha

Jak wiele zabiegów potrzebujesz, aby naprawdę wyrzeźbić swoją sylwetkę? Jak zwykle przy tego typu metodach jest to kwestia indywidualna. Każdy ma nie tylko inne preferencje, ale też inne predyspozycje. Zazwyczaj potrzebne jest od 6 do 8 zabiegów półgodzinnych wykonywanych w okresie od 4 do 5 tygodni.

Modelowanie sylwetki – zabiegi, które warto znać

Jak widzisz w dzisiejszych czasach masz do dyspozycji całą gamę wyszczuplających zabiegów medycyny estetycznej. Przypominamy jednak, abyś wybierał sprawdzone miejsca, w których realizowane są tego typu usługi. Chodzi bowiem nie tylko o jak najlepsze rezultaty, ale także Twoje bezpieczeństwo. Na zabieg endermologii oraz elektrostymulację mięśni serdecznie zapraszamy Cię do salonów depilacja.pl.

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 3
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi