Konsultacja online z kosmetologiem

Twój koszyk jest pusty!

Fakty i mity na temat depilacji laserowej

22 sierpnia 2018
Ciekawostki
Spis treści

Czy depilacja laserowa boli? Czy mogę ją wykonać w środku lata? Pewnie szukaliście odpowiedzi na te i inne nurtujące Was kwestie. Dlatego odpowiadamy Wam na najczęściej zadawane pytania dotyczące depilacji laserowej i rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

Zobacz wideo: Najczęściej zadawane pytania dotyczące depilacji laserowej

Tylko depilacja laserowa trwale usuwa owłosienie

Prawda. Depilacja laserowa, to jedyna metoda, która może usunąć owłosienie bezpowrotnie. Najszybciej pozbędziemy się włosów ciemnych, które zawierają dużo barwnika – melaniny. Przenikająca do skóry wiązka energii jest pochłaniana przez komórki barwnikowe i zamienia się na ciepło, co uszkadza macierz włosa, czyli część mieszka, gdzie następuje regeneracja. Po uszkodzeniu macierzy włos nie odrasta.

kobieta trzymająca lupę na tle swoich nóg

Podczas lata nie można wykonywać zabiegów depilacji laserowej.

Mit. Zabiegi depilacji laserowej mogą być wykonywane przez cały rok pod warunkiem, że przestrzegamy odpowiednich zaleceń po zabiegowych. Wiązka lasera emituje promieniowanie, które utrzymuje się w skórze przez około 2 tygodnie. Najważniejsze, aby w tym czasie nie narażać partii ciała, które były poddane zabiegowi, na dodatkowe promieniowanie, np. słoneczne – może to grozić poparzeniami, obrzękami lub przebarwieniami. W okresie letnim zaleca się zabiegi na takie partie ciała jak: bikini, uda czy pachy, ponieważ można je bezpiecznie chronić przed słońcem poprzez zakrycie odzieżą. Najlepszą ochroną w cieplejsze dni jest stosowanie filtrów z wysokim filtrem UV, które będą bezpiecznie chronić naszą skórę po wykonaniu zabiegów laserowego usuwania owłosienia.

Depilacja laserowa likwiduje owłosienie po 1 zabiegu

Mit. Zwykle należy wykonać cykl 6 – 8 zabiegów w odstępach około 7 tygodni. Po każdym zabiegu początkowo włosy zaczynają normalnie rosnąć, ale po 2-3 tygodniach wszystkie (lub prawie wszystkie) wypadają. Po około 4 tygodniach pojawiają się nowe włosy i należy wykonać kolejny zabieg. Po każdej depilacji będzie odrastać coraz mniej nowych włosów, aż do ich całkowitego zaniku.

Liczba zabiegów do wykonania to kwestia indywidualna

Prawda. Liczba zabiegów zależy od struktury włosa – jego grubości i koloru. Ponadto na twarzy kobiety w przyszłości mogą się pojawić nowe włosy. Jest to uzależnione m.in. od hormonów, zaś laser usuwa owłosienie, które aktualnie występuje w fazie wzrostu.

Skóra po zabiegu depilacji laserowej jest bardzo podrażniona

Mit. Skóra po zabiegu może być lekko podrażniona zaczerwieniona, jednak po upływie kilkunastu godzin objawy te powinny ustąpić.

Depilacja laserowa jest bezbolesna

Prawda/Mit Ból przy depilacji laserowej jest kwestią tak indywidualną jak wizyta u dentysty. Jednych boli bardziej, innych mniej lub w ogóle. Dużo zależy od miejsc depilowanych, indywidualnych predyspozycji czy dnia cyklu u kobiet.

Niektóre lasery usuwają nawet jasne włosy

Prawda/Mit. Należy pamiętać, że faktycznie ciemniejsze włosy są bardziej podatne na działanie lasera, gdyż ten działa na zasadzie selektywnej fototermolizy, podczas której ciemny barwnik zawarty we włosie (melanina) absorbuje wiązkę lasera – a to prowadzi do skutecznego zniszczenia włosa.

Czy depilacja IPL jest tak samo skuteczna jak laser diodowy?

Mit. IPL nie jest laserem. Różnica polega głównie na skuteczności usuwania owłosienia i ilości zabiegów potrzebnych do depilacji. Fale lasera mają tę samą długość fali i działają w sposób celowany na włos, a konkretnie na jego barwnik, nie szkodzą tkankom dookoła. W przypadku zastosowania IPL pacjent poddawany jest naświetlaniu różnej długości fali, co powoduje rozgrzanie okolicznych tkanek – IPL nie działa wybiórczo na włos. Dodatkowo osoby korzystające z naświetleń IPL mogą mieć uszkodzone, zdeformowane cebulki włosów, przez co obniża się skuteczność depilacji laserowej.

Depilacja laserowa w gabinecie jest tak samo skuteczna jak domowe urządzenia do depilacji laserowej.

Mit. Obecnie na rynku można znaleźć urządzenia do domowej depilacji laserowej, które nie wykazują takiej skuteczności jak lasery stosowane w gabinecie. Wiązka lasera medycznego posiada jedną długość fali, która działa wybiórczo na włos i niszczy jej wewnętrzne struktury (brodawkę i macierz). Urządzenia w wersji domowej nie są laserami medycznymi – są to sprzęty, które posiadają rozproszoną wiązkę światła, która działa niszcząco na płytkie struktury włosa oraz na skórę – daje to efekt zmniejszonej skuteczności.

Do wyboru masz aż 50 salonów w całej Polsce – na pewno znajdziesz gabinet blisko siebie.

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.78
Ilość ocen: 55
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
ZASTANAWIASZ SIĘ NAD DEPILACJĄ LASEROWĄ?
UMÓW WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

ZASTANAWIASZ SIĘ NAD DEPILACJĄ LASEROWĄ?
UMÓW WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ przy rezerwacji online