Tylko depilacja laserowa trwale usuwa owłosienie

PrawdaDepilacja laserowato jedyna metoda, która może usunąć owłosienie bezpowrotnie. Najszybciej pozbędziemy się włosów ciemnych, które zawierają dużo barwnika – melaniny. Przenikająca do skóry wiązka energii jest pochłaniana przez komórki barwnikowe i zamienia się na ciepło, co uszkadza macierz włosa, czyli część mieszka, gdzie następuje regeneracja. Po uszkodzeniu macierzy włos nie odrasta.

kobieta trzymająca lupę na tle swoich nóg

Podczas lata nie można wykonywać zabiegów depilacji laserowej.

MitZabiegi depilacji laserowej mogą być wykonywane przez cały rok pod warunkiem, że przestrzegamy odpowiednich zaleceń po zabiegowych. Wiązka lasera emituje promieniowanie, które utrzymuje się w skórze przez około 2 tygodnie. Najważniejsze, aby w tym czasie nie narażać partii ciała, które były poddane zabiegowi, na dodatkowe promieniowanie, np. słoneczne – może to grozić poparzeniami, obrzękami lub przebarwieniami. W okresie letnim zaleca się zabiegi na takie partie ciała jak: bikiniuda czy pachy, ponieważ można je bezpiecznie chronić przed słońcem poprzez zakrycie odzieżą. Najlepszą ochroną w cieplejsze dni jest stosowanie filtrów z wysokim filtrem UV, które będą bezpiecznie chronić naszą skórę po wykonaniu zabiegów laserowego usuwania owłosienia.

Niektóre lasery usuwają nawet bardzo jasne włosy

Mit. Dotąd nie został wynaleziony laser, który skutecznie usunąłby włosy blond, rude czy siwe. Istnieją lasery, które usuwają takie włosy, ale ich skuteczność jest niewielka.

Depilacja laserowa likwiduje owłosienie po 1 zabiegu

Mit. Zwykle należy wykonać cykl 6 – 8 zabiegów w odstępach około 7 tygodni. Po każdym zabiegu początkowo włosy zaczynają normalnie rosnąć, ale po 2-3 tygodniach wszystkie (lub prawie wszystkie) wypadają. Po około 4 tygodniach pojawiają się nowe włosy i należy wykonać kolejny zabieg. Po każdej depilacji będzie odrastać coraz mniej nowych włosów, aż do ich całkowitego zaniku.

Liczba zabiegów do wykonania to kwestia indywidualna

Prawda. Liczba zabiegów zależy od struktury włosa – jego grubości i koloru. Ponadto na twarzy kobiety w przyszłości mogą się pojawić nowe włosy. Jest to uzależnione m.in. od hormonów, zaś laser usuwa owłosienie, które aktualnie występuje w fazie wzrostu.

Skóra po zabiegu depilacji laserowej jest bardzo podrażniona

Mit. Skóra po zabiegu może być lekko podrażniona zaczerwieniona, jednak po upływie kilkunastu godzin objawy te powinny ustąpić.

Depilacja laserem Light Sheer DUET jest zupełnie bezpieczna

Prawda. Zabieg w naszych salonach wykonywany jest przez doświadczonych, przeszkolonych specjalistów, natomiast laser Ligh Sheer DUET to najwyższej klasy, renomowane na całym świecie urządzenie posiadające certyfikat jakości i bezpieczeństwa. Świadczymy usługi najwyższej jakości, stosując się do szczegółowo opracowanych przez profesjonalistów procedur.

Czy depilacja IPL jest tak samo skuteczna jak laser diodowy?

Mit. IPL nie jest laserem. Różnica polega głównie na skuteczności usuwania owłosienia i ilości zabiegów potrzebnych do depilacji. Fale lasera mają tę samą długość fali i działają w sposób celowany na włos, a konkretnie na jego barwnik, nie szkodzą tkankom dookoła. W przypadku zastosowania IPL pacjent poddawany jest naświetlaniu różnej długości fali, co powoduje rozgrzanie okolicznych tkanek – IPL nie działa wybiórczo na włos. Dodatkowo osoby korzystające z naświetleń IPL mogą mieć uszkodzone, zdeformowane cebulki włosów, przez co obniża się skuteczność depilacji laserowej.

Depilacja laserowa w Gabinecie jest tak samo skuteczna jak domowe urządzenia do depilacji laserowej.

Mit. Obecnie na rynku można znaleźć urządzenia do domowej depilacji laserowej, które nie wykazują takiej skuteczności jak lasery stosowane w GabinecieWiązka lasera medycznego posiada jedną długość fali, która działa wybiórczo na włos i niszczy jej wewnętrzne struktury (brodawkę i macierz). Urządzenia w wersji domowej nie są laserami medycznymi – są to sprzęty, które posiadają rozproszoną wiązkę światła, która działa niszcząco na płytkie struktury włosa oraz na skórę – daje to efekt zmniejszonej skuteczności.