Twój koszyk jest pusty!

Na czym polega zabieg resurfacing i jakie efekty gwarantuje?

9 lutego 2023
Ciekawostki
Spis treści

Resurfacing to jeden z najpopularniejszych i skutecznych zabiegów poprawy kondycji skóry. Metoda ta polega na usuwaniu warstwy naskórka, co pozwala na uzyskanie zdrowszej, gładziej i młodszej skóry. Zabieg ten stosowany jest w celu poprawy tekstury skóry, zmniejszenia widoczności blizn i przebarwień, redukcji drobnych zmarszczek oraz zwiększenia produkcji kolagenu.

Istnieje wiele rodzajów zabiegów resurfacingu, takich jak laserowe usuwanie naskórka, chemiczny peeling oraz mikrodermabrazja. Każda z tych metod pozwala na osiągnięcie podobnych efektów, jednak różnią się intensywnością i sposobem działania. W tym artykule omówimy szczegółowo zabieg resurfacingu, jego rodzaje oraz efekty, jakie można osiągnąć dzięki tej metodzie. 

Resurfacing twarzy. Na czym polega ten zabieg?

Resurfacing twarzy to zabieg, który ma na celu poprawę kondycji skóry poprzez usunięcie warstwy naskórka. Dzięki temu zabiegowi można uzyskać gładką, młodszą i zdrowszą skórę. Resurfacing skóry stosowany jest w celu poprawy tekstury skóry, zmniejszenia widoczności blizn i przebarwień oraz redukcji drobnych zmarszczek.

undefined

Istnieje kilka rodzajów zabiegów resurfacingu twarzy, z których najpopularniejsze to:

 • Laserowy resurfacing twarzy (resurfacing laserowy) - polega na usunięciu warstwy naskórka za pomocą lasera, który pozwala na kontrolowane i precyzyjne usuwanie. W trakcie zabiegu emitowane są impulsy światła, które powodują mikrouszkodzenia naskórka, co stymuluje skórę do produkcji nowego kolagenu. Po zabiegu skóra wygląda na odświeżoną, a zmarszczki i przebarwienia są mniej widoczne.
 • Chemiczny peeling - polega na nałożeniu na skórę specjalnego preparatu chemicznego, który stopniowo usuwa warstwę naskórka. Preparat może zawierać różne składniki, takie jak kwas salicylowy, kwas glikolowy czy kwas migdałowy. Zabieg ten usuwa martwe komórki skóry, co poprawia jej teksturę i koloryt, redukuje drobne zmarszczki oraz zmniejsza widoczność blizn i przebarwień.
 • Mikrodermabrazja - polega na mechanicznym usunięciu warstwy naskórka poprzez delikatne ścieranie jej specjalnym urządzeniem. Metoda ta jest mniej inwazyjna niż laserowe usuwanie naskórka czy chemiczny peeling, ale również pozwala na poprawę tekstury i kolorytu skóry oraz redukcję drobnych zmarszczek i widoczności blizn oraz przebarwień.

Resurfacing laserowy twarzy (albo resurfacing w formie mikrodermabrazji lub chemicznego peelingu) to metoda, która pozwala uzyskać pożądane efekty w krótkim czasie. Należy jednak pamiętać, że jest to zabieg inwazyjny i może wiązać się z ryzykiem powikłań. Przed podjęciem decyzji o zabiegu należy skonsultować się z lekarzem lub kosmetologiem, którzy pomogą wybrać najlepszą metodę i doradzą, jak przygotować się do zabiegu oraz jakie są zalecenia po jego przeprowadzeniu.

Resurfacing twarzy - efekty

Jakie efekty zapewnia resurfacing twarzy? Resurfacing twarzy przy użyciu lasera jest skuteczną procedurą poprawiającą wygląd skóry twarzy i może przynieść wiele korzyści dla pacjenta. Oto kilka z nich:

 • redukcja zmarszczek i linii mimicznych - zabieg laserowy może skutecznie zniwelować drobne zmarszczki i linie mimiczne, które pojawiają się wraz z wiekiem lub z powodu innych czynników, takich jak słońce czy dym papierosowy, 
 • usunięcie plam pigmentacyjnych - resurfacing twarzy może pomóc w wygładzeniu i rozjaśnieniu skóry, eliminując plamy pigmentacyjne spowodowane słońcem, starzeniem się czy trądzikiem, 
 • poprawa blizn i niedoskonałości skóry - zabieg laserowy może pomóc w wygładzeniu blizn i innych niedoskonałości skóry, takich jak rozszerzone pory, przebarwienia, blizny potrądzikowe czy nierówności powierzchni skóry, 
 • odbudowa kolagenu i elastyny - zabieg laserowy stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, które są niezbędne do zachowania jędrnej i elastycznej skóry. W rezultacie skóra może wyglądać młodziej i zdrowiej, 
 • poprawa ogólnej struktury i wyglądu skóry - resurfacing twarzy może przyczynić się do poprawy ogólnego wyglądu skóry, jej struktury oraz koloru. Po zabiegu skóra może wyglądać jaśniej, promiennie i bardziej równomiernie.
undefined

Co to znaczy zabieg inwazyjny? I czy resurfacing twarzy się do niego zalicza? 

Zabieg inwazyjny to taki, który wiąże się z penetracją skóry lub tkanki w celu przeprowadzenia interwencji. Oznacza to, że narzędzie lub urządzenie przenika przez warstwy skóry, co może powodować nieznaczne lub większe uszkodzenia tkanek, a tym samym zwiększa ryzyko wystąpienia powikłań.

Resurfacing twarzy jest uważany za zabieg inwazyjny, ponieważ ma na celu usunięcie warstwy naskórka, co może prowadzić do uszkodzenia tkanek skóry. Choć jest to procedura stosunkowo łagodna, to nadal wymaga okresu rekonwalescencji i nosi pewne ryzyko powikłań.

Należy jednak podkreślić, że stopień inwazyjności zabiegu resurfacingu zależy od metody, która jest stosowana. Na przykład, laserowe usuwanie naskórka jest bardziej inwazyjne niż mikrodermabrazja, ponieważ lasery przenikają głębiej w skórę i mogą powodować większe uszkodzenia tkanek.

Przed przeprowadzeniem jakiejkolwiek procedury inwazyjnej, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem lub kosmetologiem, który oceni stan skóry i doradzi najlepszą metodę. Ponadto, pacjent powinien być odpowiednio przygotowany na zabieg i zastosować zalecenia dotyczące pielęgnacji skóry po zabiegu, aby zmniejszyć ryzyko powikłań i przyspieszyć proces gojenia się skóry.

Laser - resurfacing twarzy. O czym musisz wiedzieć? 

Laserowy resurfacing twarzy, zwany również ablacyjnym leczeniem laserowym, jest procedurą kosmetyczną, która ma na celu poprawę wyglądu skóry poprzez usunięcie jej górnych warstw za pomocą lasera. Oto kilka rzeczy, o których warto wiedzieć przed zabiegiem:

 • zabieg ten jest skuteczny w usuwaniu drobnych zmarszczek, plam pigmentacyjnych, blizn, rozszerzonych porów oraz innych niedoskonałości skóry, 
 • przed zabiegiem zostanie przeprowadzony wywiad medyczny oraz badanie skóry. Osoby, które mają aktywne infekcje skórne, trądzik, opryszczkę, ciążę lub stosują leki, które zwiększają ryzyko krwawienia, powinny odłożyć zabieg na inny czas, 
 • zabieg wykonywany jest zwykle w znieczuleniu miejscowym, a czas trwania zależy od rozmiaru obszaru, który ma być poddany resurfacingowi. Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie, opuchlizna oraz uczucie pieczenia, 
 • po zabiegu należy stosować określone kremy oraz unikać ekspozycji na słońce. Zwykle trzeba liczyć się z około tygodniowym okresem rekonwalescencji, a czasami nawet dłuższym, 
 • zabieg ten ma pewne ryzyko powikłań, takie jak zakażenia, bliznowce, utrata barwnika skórnego lub trudności w gojeniu ran. Dlatego tak ważne jest, aby wykonywać go tylko w renomowanych klinikach przez doświadczonych specjalistów, 
 • decydując się na ten zabieg należy na pewien czas zrezygnować z depilacji laserowej twarzy; jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat przeciwwskazań do depilacji laserowej, umów się na darmową konsultację w jednym z naszych gabinetów depilacja.pl
 • zabieg jest kosztowny i nie jest refundowany przez ubezpieczenie zdrowotne.
undefined

Resurfacing laserowy i nie tylko. Teraz już wiesz o nim wszystko!

Podsumowując, laserowy resurfacing twarzy to skuteczna procedura poprawiająca wygląd skóry, ale wymaga starannego przygotowania oraz opieki po zabiegu. Przed podjęciem decyzji warto skonsultować się z doświadczonym dermatologiem lub kosmetologiem, którego spotkasz w ENVIE CLINIC. 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 3
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi