Twój koszyk jest pusty!

Kto może wykonywać depilację laserową?

23 kwietnia 2021
Depilacja
Spis treści

Depilacja laserowa to dzisiaj rutynowy zabieg, który ma na celu trwałe usunięcie niepożądanego owłosienia. Żeby był on bezpieczny, potrzebny jest nie tylko profesjonalny sprzęt, ale też wysoko wykwalifikowany specjalista.

Interesuje Cię zabieg depilacji laserowej? Nic dziwnego. To coraz częściej wybierana metoda, która zapewnia spektakularne efekty. Tylko w ten sposób możesz pozbyć się niechcianego owłosienia na stałe. Choć nie jest to zbyt inwazyjny zabieg, musi jednak odbywać się w renomowanym miejscu. Tylko w takich placówkach stosuje się certyfikowane i profesjonalne sprzęty oraz zatrudniani są wysoko wykwalifikowani specjaliści.

Dzisiaj skupimy się właśnie na laseroterapeutach. Jakie kwalifikacje i doświadczenie powinni posiadać? Jakie są uprawnienia do depilacji laserowej? Warto poznać szczegóły, gdyż od tego mogą zależeć nie tylko rezultaty depilacji, ale również stan skóry i zdrowia po wyjściu z gabinetu.

Przeczytaj także: Czy depilacja laserowa jest bezpieczna? Rozwiewamy wątpliwości!

Depilacja laserowa – bezpieczeństwo podczas zabiegu

Celem każdego zabiegu depilacji laserowej jest trwałe usunięcie niepożądanego owłosienia z ciała – najczęściej z ud, okolic intymnych czy pach. Z tej metody korzystają przede wszystkim kobiety, ale coraz więcej mężczyzn również jest nią zainteresowanych. Gładka skóra na stałe to oczywiście główny cel zabiegu, ale nie można zapominać o bezpieczeństwie. Teoretycznie depilacja laserowa jest bezinwazyjna i rzadko kiedy dochodzi do powikłań. Te jednak mogą się zdarzyć, szczególnie jeśli pacjent zdecyduje się na mało profesjonalne miejsce.

Wybór placówki, w której będzie przeprowadzony zabieg depilacji laserowej, jest kluczowy. Dzisiaj znajdziemy wiele takich miejsc. W całej Polsce znajdują się gabinety Depilacja.pl, które słyną nie tylko ze świetnych efektów, ale też wysokiego bezpieczeństwa i komfortu. Przed każdą terapią laserem pacjent odbywa spotkanie ze specjalistą. Podczas konsultacji laseroterapeuta sprawdza stan skóry, ocenia go i zadaje pytania na temat zdrowia.

Wywiad medyczny jest bardzo ważny, gdyż ostatecznie decyduje, czy pacjent może przystąpić do zabiegu. Istnieje bowiem lista przeciwwskazań do skorzystania z tej metody. Znajdziemy tam między innymi przebyte nowotwory, infekcje, problemy skórne, przyjmowanie niektórych leków, ciążę, okres laktacji czy opaleniznę. Wybierając gabinety, takie jak Depilacja.pl, masz pewność, że zostaniesz skierowany na laseroterapię tylko wtedy, gdy będzie dla Ciebie w pełni bezpieczna.

Sam zabieg również przebiega bardzo profesjonalnie. Pacjent zostaje dokładnie poinformowany, jak ma się przygotować do zabiegu. Konieczne jest między innymi unikanie ekspozycji na słońce (na kilka tygodni przed depilacją) czy leków oraz ziół światłouczulających. Tuż przed zabiegiem pacjent powinien ogolić fragment ciała, który będzie poddawany działaniu lasera. Skóra musi być czysta, bez kremów czy innych preparatów. Zabieg trwa zazwyczaj kilkanaście lub kilkadziesiąt minut (kwestia indywidualna). Nie jest bolesny, szczególnie w gabinetach Depilacja.pl, gdzie stosuje się nowoczesny autorski laser z systemem SHR.

Przeczytaj również: Depilacja SHR a depilacja laserowa. Porównanie metod

Depilacja laserowa – kto może wykonywać zabieg?

Kto może wykonywać depilację laserową? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż w Polsce nie występują stosowne, szczegółowe regulacje prawne, które dotyczyłyby tego tematu. Nie chodzi tylko o techniki laserowe, ale też estetyczne.

Na początku istnienia depilacji laserowej zabiegi te były przeprowadzane głównie przez lekarzy i pielęgniarki. Wynikało to przede wszystkim z małej znajomości tej metody. Wówczas lasery oraz inne źródła światła nie były tak dobrze przebadane jak w dzisiejszych czasach. Zabiegi często powodowały powikłania w postaci podrażnień, zaczerwienionej skóry czy poparzeń. Wszystkie były bardzo bolesne i niekomfortowe. Specjaliści stosowali wtedy środki znieczulające, a nawet narkozę.

Uprawnienia do depilacji laserowej

Dzisiaj zabiegi depilacji laserowej nie muszą być wykonywane przez lekarzy (choć często tak właśnie się dzieje). Brak przepisów regulujących sprawia, że metodę tę często stosują nieprofesjonalne osoby – stażyści, osoby dopiero rozpoczynające kursy depilacji laserowej czy „specjaliści” bez żadnej wiedzy i doświadczenia. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego miejsca. W renomowanych gabinetach, takich jak Depilacja.pl, zatrudniani są wyłącznie wysoko wykwalifikowani specjaliści.

Jeżeli masz wątpliwości, czy osoba wykonująca depilację laserową posiada odpowiednie kwalifikacje, masz prawo o nie zapytać. Zrób to przed rozpoczęciem serii zabiegów. Poproś o informacje, najlepiej podparte dowodami (dyplomy, certyfikaty), potwierdzające uprawnienia danej osoby do wykonywania takich zabiegów. W profesjonalnym miejscu nie będzie problemu z transparentnością. W bardziej podejrzanych placówkach może być różnie. Pamiętaj, że tu chodzi nie tylko o efekty (gładka skóra na lata), ale przede wszystkim Twoje bezpieczeństwo. Nie oddawaj swojego zdrowia w ręce nieprofesjonalnych osób.

Depilacja laserowa w domu

A jak wygląda kwestia bezpieczeństwa depilacji laserowej w domu? Tego typu zabiegi cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Czy rzeczywiście z tej metody można skorzystać samodzielnie? Czy nie stanowi to zagrożenia? Już rozwiewamy wszelkie wątpliwości.

Urządzenia do depilacji laserowej w domu jak najbardziej mogą być stosowane samodzielnie. Metody domowe i te przeprowadzane w profesjonalnym gabinecie działają podobnie. W placówce laser emituje falę świetlną o określonej częstotliwości, która wnika w głąb włosa i usuwa jego macierz. Trafia w niego bardzo precyzyjnie, nie uszkadzając innych tkanek. Zabieg jest bardzo dokładny i pozwala na uzyskanie trwałych efektów. Może on być jednak przeprowadzony wyłącznie przez wykwalifikowaną do tego osobę.

Wykonując depilację laserową samodzielnie w domu, korzysta się z tzw. technologii IPL. Depilatory IPL stosują światło pulsujące o falach różnej długości. Nie ma ono jednak zdolności do niszczenia macierza włosa – jedynie je osłabia. Efekty zatem nie są tak spektakularne jak w przypadku profesjonalnej depilacji laserowej. By cieszyć się gładką skórą, trzeba stosować tę metodę częściej.

Lekarz czy kosmetyczka?

Od dawna lekarze i kosmetyczki spierają się o uprawnienia do wykonywania niektórych zabiegów. To często nic innego jak walka o klienta. Lekarze przestrzegają przed brakiem wystarczającej wiedzy specjalistów bez wykształcenia medycznego. Kosmetyczki i kosmetolodzy przekonują zaś, że posiadają odpowiednie kwalifikacje, podparte profesjonalnymi kursami oraz doświadczeniem. Wiele zależy właśnie od tego drugiego.

Niestety w branży kosmetycznej zdarzają się osoby bez odpowiednich kwalifikacji, dlatego należy upewnić się, że dany laseroterapeuta jest profesjonalistą. Drugorzędne znaczenie ma, czy zabieg depilacji laserowej przeprowadzi lekarz, czy kosmetyczka – obydwoje mogę być świetnymi specjalistami.

Przeczytaj również: Depilacja laserowa – jak się przygotować do zabiegu?

Kto wykonuje depilację laserową – podsumowanie

Pamiętaj, aby depilację laserową przeprowadzać w profesjonalnym miejscu. Tam możesz liczyć nie tylko na wysokie kwalifikacje i doświadczenie laseroterapeuty, ale też intymną atmosferę, komfort i brak bolesności. Już dziś umów BEZPŁATNĄ wizytę konsultacyjną w salonach Depilacja.pl

Jeśli jesteś zdecydowana na zabieg, możesz przekonać się na własnej skórze, dodatkowo oszczędzając 20%! Wystarczy, że na ostatnim kroku rezerwacji online wpiszesz dedykowany kod rabatowy ➡️ BLOG20 ⬅️

Do wyboru masz aż 50 salonów w całej Polsce – na pewno znajdziesz gabinet blisko siebie. 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 20
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi

TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online