Czy depilacja laserowa jest bezpieczna? Rozwiewamy wątpliwości!

Spis treści

1. Czy depilacja laserowa jest bezpieczna? Wprowadzenie do tematu

2. Depilator laserowy – czy jest bezpieczny?

3. Depilacja laserowa – bezpieczeństwo i odpowiednia placówka

4. Przygotowanie przed zabiegiem depilacji laserowej

5. Bezpieczeństwo depilacji laserowej – komentarz eksperta

6. Czy laserowa depilacja jest bezpieczna – podsumowanie tematu

Depilacja laserowa to obecnie najbardziej skuteczny sposób na trwałe usunięcie niepożądanego owłosienia na ciele i twarzy. Czy metoda ta jest bezpieczna? Odpowiadamy!

Depilacja laserowa to obecnie jedyny skuteczny sposób na trwałe pozbycie się niepożądanego owłosienia z ciała i twarzy. Nic dziwnego, że metoda ta staje się coraz bardziej popularna. Sięgają po nią nie tylko kobiety, ale coraz częściej także mężczyźni. Włoski usuwane są przede wszystkim z takich partii ciała jak nogi, okolice bikini czy pachy.

Na czym dokładnie polega ten zabieg i przede wszystkim, czy depilacja laserowa jest bezpieczna? To pytanie zadaje sobie wiele osób zainteresowanych tą metodą. Rozwiewamy wątpliwości!

Zbliżenie na łydki, na których kosmetolog przeprowadza depilację laserową.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna? Wprowadzenie do tematu

Gładka skóra bez podrażnień i przede wszystkim bez odrastających włosków – to marzenie wielu osób, które muszą poświęcić wiele czasu na domowe zabiegi golenia czy depilacji. Stosowanie jednorazowej maszynki lub np. plastrów z woskiem, jest uciążliwe. Takim zabiegom należy poświęcić dużo czasu i często doprowadzają one do podrażnień. Krostki, zaczerwienienia, a nawet ból – nikt tego nie lubi.

Odpowiedzią na te problemy może być depilacja laserowa. Bezpieczeństwo tego zabiegu jest bardzo wysokie, choć kwestia ta nadal wzbudza wiele wątpliwości. Krąży opinia, iż laser może wpływać negatywnie na organizm. Tymczasem, jest to w pełni bezpieczne urządzenie, które działa tylko i wyłącznie na mieszek włosowy i w ten sposób niszczy włoski na stałe. By osiągnąć pożądany efekt, należy wykonać serię zabiegów. Laser działa bowiem tylko i wyłącznie na owłosienie znajdujące się w fazie wzrostu. Zabiegowi można poddać każdą część ciała (również okolice bikini), bez obaw o własne bezpieczeństwo.

Depilator laserowy – czy jest bezpieczny?

Gdy zastanawiasz się, jak skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia, odpowiedzią jest depilacja laserowa. Czy jest bezpieczna? Oczywiście, że tak, pod warunkiem, że będziesz przestrzegać zaleceń. Nie są one skomplikowane i trudne do wprowadzenia. Niezwykle istotna jest wizyta w gabinecie medycyny estetycznej przed ostateczną decyzją o rozpoczęciu terapii. 

Specjalista depilacji laserowej przeprowadza zabieg na łydkach. W tle laser SPEC3 Hybrid do depilacji laserowej,

Możesz umówić takie spotkanie na stronie internetowej depilacja.pl. To bardzo proste – wystarczy kliknąć REZERWUJ WIZYTĘ. Na pewno znajdziesz gabinet blisko swojego miejsca zamieszkania. Spotkanie jest bezpłatne, a podczas niego poznasz wszystkie szczegóły na temat depilacji laserowej. To doskonała okazja do tego, by rozwiać swoje wątpliwości. Zapytaj o wszystko, co wzbudza w Tobie wątpliwości – to czas, który będzie poświęcony rozmowie o Twoim zdrowiu. Warto zatem podejść do niego poważnie. Kosmetolog przeprowadzi z Tobą wywiad medyczny – dzięki temu, dowie się, czy nie występują przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu.

Istnieje wiele schorzeń czy dolegliwości, które mogą dyskwalifikować Cię do zabiegu. Są to między innymi: przebyte nowotwory, ciąża i okres laktacji, zapalenia skóry czy przyjmowanie leków światłouczulających. Skorzystanie z zabiegu depilacji laserowej wbrew przeciwwskazaniom może okazać się bardzo niebezpieczne.

Kolejnym krokiem podczas wizyty konsultacyjnej jest przeprowadzenie próby laserowej. Wówczas kosmetolog przekona się, jak Twoja skóra reaguje na laser. Jeżeli nie pojawią się żadne przeciwskazania do kontynuowania zabiegów, można rozpocząć planowanie ich serii, dzięki którym osiągniesz pożądane efekty.  

Depilacja laserowa – bezpieczeństwo i odpowiednia placówka

Co jeszcze wpływa na bezpieczeństwo depilacji laserowej? Oczywiście wybór odpowiedniego miejsca. Z racji rosnącej popularności tego zabiegu, gabinety, w których stosowana jest ta metoda, pojawiają się na mapie coraz częściej. Oznacza to, że bardzo łatwo jest wybrać placówkę, w której np. nie są stosowane najnowsze sprzęty lub kadra pracownicza nie jest do końca wykwalifikowana. Przestrzeganie zasad higieny i sterylności to kolejny punkt, który musi zostać prawidłowo spełniony przez placówkę. 

Warto udać się do renomowanych miejsc, które przez swoją dużą popularność, muszą spełniać najwyższe standardy. Znane kliniki medycyny estetycznej posiadają swoje strony internetowe, na których otrzymasz niezbędne informacje. Zapoznaj się z opiniami innych pacjentów, zamieszczonymi na forach internetowych lub w mediach społecznościowych. W tego typu miejscach często mogą pojawiać się negatywne oceny, wystawione przez konkurencję. Łatwo jednak rozpoznać nieprawdziwy komentarz (czyli tzw. fake).

Warto zainteresować się siecią gabinetów depilacji laserowej Depilacja.pl. Jeżeli masz wątpliwości, czy to dobre miejsce dla Ciebie, umów się na wspomnianą już bezpłatną wizytę konsultacyjną. W ten sposób rozwiejesz wątpliwości na temat profesjonalizmu placówki.

Przygotowanie przed zabiegiem depilacji laserowej

Czy laser do depilacji jest bezpieczny, gdy nie zastosujemy się do zaleceń przed i po zabiegu? Oczywiście, że nie. Przed udaniem się do gabinetu medycyny estetycznej w celu poddania się depilacji laserowej, nie można się opalać, smarować samoopalaczem czy uczęszczać do solarium.

Zastosowanie lasera na zbyt opalonej skórze może skończyć się poparzeniem. Na około 2 tygodnie przed zabiegiem nie wolno również przyjmować leków o właściwościach światłouczulających, takich jak antybiotyki, sterydy czy leki psychotropowe. Nie należy również stosować peelingów i innych zabiegów silnie złuszczających zrogowaciały naskórek.

Jak wyglądają wytyczne po zabiegu? Skórę, często podrażnioną, należy traktować delikatnie. Należy zrezygnować z kosmetyków z alkoholem i opalania. Jeżeli depilowane miejsce na skórze miałoby być wystawione na słońce, niezbędne będzie użycie produktu z wysokim filtrem UV.

🎥 Zobacz wideo: O czym pamiętać 2 tygodnie przed zabiegiem depilacji laserowej?

Bezpieczeństwo depilacji laserowej – komentarz eksperta

Depilacja laserowa jest w pełni bezpieczna dla skóry, o ile kosmetolog przeprowadzający zabieg oraz pacjent, dostosują się do wszystkich wytycznych. Przed serią spotkań z zastosowaniem lasera, konieczna jest konsultacja z kosmetologiem. Specjalista oceni stan skóry, określi jej fototyp oraz wyestymuje potrzebną liczbę zabiegów.

Jego zadaniem jest również przeprowadzenie wywiadu medycznego z pacjentem – w ten sposób wyklucza przeciwwskazania do zabiegu, do których zaliczamy między innymi ciążę i okres laktacji, stany zapalne skóry czy przyjmowanie niektórych leków (głównie tych o właściwościach fotouczulających).

Odpowiednie przygotowania się do serii zabiegów to też obowiązek pacjenta – nie powinien się opalać czy zbyt złuszczać skóry. Kolejno przychodzi czas na regularne wizyty w gabinecie medycyny estetycznej. Między zabiegami, które powinny przebiegać w odpowiednich odstępach czasu, również należy stosować się do ww. wytycznych.

Ważne są również zasady, których należy przestrzegać po zabiegu. Pacjent nie powinien wystawiać depilowanej skóry na słońce – podkreśla kosmetolog z Depilacja.pl.

Czy laserowa depilacja jest bezpieczna – podsumowanie tematu

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna? Odpowiedź mi: TAK. Warto jednak kontynuować to zdanie dodając słowo “ale”. Depilacja laserowa nie będzie miała negatywnego wpływu na Twoją skórę czy zdrowie, jeżeli wszelkie wytyczne będą odpowiednio przestrzegane – zarówno przez gabinet medycyny estetycznej (a właściwie jego obsługę) oraz przez Ciebie (zasady przed i po zabiegowe).