Twój koszyk jest pusty!

Depilacja laserowa brazylijska – zabieg oczami eksperta

23 listopada 2023
Depilacja
Depilacja
Spis treści

Czy depilacja brazylijska jest bezpieczna? Czy każdy może się na nią zdecydować? Nasz ekspert odkryje przed Tobą jej tajniki! Opowie, jak się przygotować, jak wygląda zabieg oraz kto może poddać się depilacji brazylijskiej.

Jeśli chcesz pozbyć się zbędnego owłosienia z okolic intymnych – depilacja brazylijska będzie odpowiednim rozwiązaniem. Najskuteczniejsza, a zarazem najbezpieczniejsza metoda pozbywania się włosów z ciała przy pomocy lasera jest jak najbardziej możliwa również w przypadku stref intymnych. Używanie w tych rejonach maszynek do golenia niesie bardzo realne zagrożenie zranienia się. Pamiętaj, że rany w miejscach wilgotnych, mających kontakt z dużą ilością bakterii i narażonych na ciągłe ocieranie, goją się najgorzej. Mogą również powodować poważne, trudne do wyleczenia, problemy zdrowotne. Z kolei kremy do depilacji to niebezpieczeństwo wystąpienia wyjątkowo bolesnego i nieprzyjemnego podrażnienia, jak również reakcji alergicznej. Stosowanie depilatorów mechanicznych lub wosków jest w tym przypadku nad wyraz bolesne. Co zatem wybrać? Odpowiedzią będzie bikini brazylijskie i depilacja laserowa!

Bikini brazylijskie - co obejmuje?

Pojęcia takie jak bikini brazylijskie, depilacja bikini są bardzo często używane zamiennie, jednak jest to błąd, ponieważ obejmują różne obszary ciała. Podczas gdy depilacja bikini odnosi się do usuwania nadmiernego owłosienia jedynie z rejonów, które nie są zasłonięte przez majtki lub dolną część kostiumu kąpielowego, depilacja brazylijska znacznie rozszerza ten zakres. Czym dokładnie jest depilacja laserowa bikini brazylijskiego? Jest to usunięcie włosów z pachwin oraz okolic intymnych. U kobiet rejony podlegające depilacji to wzgórek łonowy, wargi sromowe oraz, w razie potrzeby, obszar pomiędzy pośladkami. U mężczyzn wykonuje się zazwyczaj depilację wzgórka łonowego, pachwin oraz szpary międzypośladkowej.

Czy depilację brazylijską może wykonywać każdy i zawsze? Odpowiedź brzmi: nie. Z tego rodzaju zabiegu powinny zrezygnować panie borykające się z infekcjami intymnymi oraz chorobami wenerycznymi. Wyrywanie włosów lub, co gorsza, golenie ich ostrzami, może w ogromnym stopniu przyczynić się do eskalacji zakażenia oraz nasilenia objawów. Odrastające włosy powodują świąd i podrażnienie – są to dodatkowe objawy, których zdecydowanie nie potrzebujecie, gdy wynikają już z choroby! Dodatkowym przeciwwskazaniem do wykonywania depilacji brazylijskiej przy użyciu wosku lub pasty cukrowej jest niski próg bólu. Wargi sromowe, jak i krocze, są bardzo mocno ukrwione i unerwione, zatem depilacja mechaniczna powoduje w tamtych rejonach silny ból, często niemożliwy do zniesienia.

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania laserowej depilacji brazylijskiej? Zabiegowi nie mogą poddać się osoby ze zdiagnozowanym nowotworem oraz te, u których okres czystości onkologicznej wynosi mniej, niż 5 lat. Przeszkodą w zastosowaniu lasera jest bielactwo – wiązka światła nie zadziała na włosy, w których nie znajduje się barwnik melanina. Przewlekłe choroby skóry, takie jak łuszczyca lub genetyczne nadmierne rogowacenie naskórka również uniemożliwia wykonanie depilacji laserowej bikini brazylijskiego. Z wizytą w gabinecie medycyny estetycznej poczekać będą musiały osoby, które przyjmują antybiotyki lub leki i zioła fotouczulające, kobiety będące w ciąży, jak i karmiące piersią.

Przeczytaj również: bikini po depilacji laserowej, sprawdź jak dbać o skórę! 

Depilacja laserowa brazylijska - jak wygląda zabieg?

Zastanawiasz się, jak pozbyć się niechcianych włosków z okolic intymnych? Depilacja brazylijska laserem może okazać się idealnym rozwiązaniem. Sprawdź, jak przygotować się do tego zabiegu oraz jak wygląda krok po kroku.

Bikini brazylijskie – depilacja laserowa - przygotowanie do zabiegu

Zanim umówisz się na depilację brazylijską wykonywaną w gabinecie kosmetycznym, skonsultuj się z pracującym tam specjalistą. Będziesz mogła zdiagnozować ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Ze względu na specyfikę miejsca oraz warunków w nim panujących, przed depilacją brazylijską należy bardzo dokładnie zadbać o higienę. Wszelkie urazy naskórka, bądź ropne krostki, są w rejonach intymnych bardzo trudne do wyleczenia. Bez względu na wybraną metodę usuwania zbędnego owłosienia z okolic intymnych, warto zadbać o stan skóry. Pomocne będą w tym przypadku kosmetyki nawilżające i natłuszczające, a w szczególności bezpieczne dla skóry emolienty. Każdy rodzaj usuwania zbędnego owłosienia powinien być poprzedzony oczyszczeniem i odkażeniem powierzchni skóry, zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Pamiętaj, że przed przystąpieniem do depilacji laserowej brazylijskiego bikini należy dokładnie ogolić wszystkie rejony, które będą poddawane zabiegowi. Ze względu na utrudniony dostęp, może pomóc Ci w tym nasz kosmetolog. 

Bikini brazylijskie - depilacja laserowa, której nie trzeba się bać! Zabieg krok po kroku

Jak wygląda wizyta w klinice i wykonanie brazylijskiego bikini? Na wstępie otrzymacie jednorazową bieliznę, która zapewni Wam dyskrecję i poczucie komfortu. W czasie zabiegu należy rozchylić nogi, aby kosmetolog miał dostęp głowicą zabiegową do pełnego bikini. Przed zabiegiem każda depilacja brazylijska przy pomocy lasera poprzedzona jest oczyszczeniem skóry. Możecie zrobić to sami, możecie pozostawić tę czynność kosmetologowi. Aby mieć pewność, iż naświetlony został każdy centymetr skóry, przy pomocy specjalnej kredki, zostanie na nią naniesiona kratka. Następnie przy pomocy głowicy rozpoczyna się seria „strzałów” wiązką lasera. Podczas naświetlania, na skórze, w miejscu wyrastania włosów, mogą pojawić się czarne kropki. Będą to ślady po “przypaleniu” łuski włosa. Po zabiegu możecie od razu wrócić do codziennych czynności. Przez kilkanaście dni pozostałości włosów będą stopniowo wysuwać się ze skóry. Nie ma potrzeby używania maszynki do golenia, ciało pozbędzie się ich samodzielnie. Po około 6 tygodniach należy zgłosić się na kolejny zabieg, aby naświetlić kolejną partię cebulek włosów, które poprzednio nie znajdowały się w fazie wzrostu.

Depilacja laserowa - bikini brazylijskie oczami eksperta

Wg ekspertów depilacja laserowa bikini brazylijskiego to nie tylko popularny zabieg, ale również jedna z najskuteczniejszych metod eliminacji niechcianego owłosienia w delikatnych obszarach intymnych. W profesjonalnym podejściu do tego zabiegu kluczowe jest bezpieczeństwo, skuteczność oraz komfort pacjenta. Depilacja laserowa bikini brazylijskiego jest wykonywana przy użyciu specjalistycznych urządzeń laserowych, które emitują precyzyjne impulsy światła, skierowane na mieszki włosowe. Proces ten pozwala na trwałe usunięcie owłosienia, pozostawiając skórę gładką i wolną od podrażnień.

Warto również podkreślić, że depilacja laserowa bikini brazylijskiego przeprowadzana jest przez doświadczonych specjalistów medycyny estetycznej, którzy dostosowują parametry zabiegu do indywidualnych potrzeb każdej osoby. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie najlepszych rezultatów bez ryzyka uszkodzenia skóry.

Korzyści z depilacji laserowej bikini brazylijskiego to nie tylko trwałe pozbycie się owłosienia, ale również redukcja ryzyka wrastających włosków, co często jest problemem po tradycyjnych metodach depilacji. Po serii zabiegów skóra staje się gładka, a potrzeba regularnego golenia czy depilacji staje się przeszłością.

Brazylijskie bikini – depilacja nie ma teraz przed Tobą tajemnic!

Wiesz już, na czym polega depilacja brazylijska. Poznałaś różne metody jej wykonania, ich zalety i wady. Jeśli zastanawiałaś się, czy bikini brazylijskie to depilacja zbyt bolesna, znasz już odpowiedź – zdecydowanie nie! Poddanie się zabiegowi tego typu względem strefy intymnej pomoże Ci na lata zapomnieć o konieczności wykonywania skomplikowanego i często niekomfortowego usuwania zbędnego owłosienia domowymi sposobami. Obecnie używane lasery mają tak dobraną długość wiązki światła, iż w większości przypadków zabiegi są praktycznie bezbolesne. Zawsze masz możliwość znieczulić skórę kremem zawierającym lidokainę i prylokainę (np. krem Emla).

Macie dodatkowe pytania? Nurtuje Cię jakieś zagadnienie z tej dziedziny? Na wizycie konsultacyjnej w naszej klinice możesz zadać specjaliście dowolne pytania oraz przekonać się na własnej skórze, jak wygląda zabieg. Zapraszamy do kontaktu i umówienia się z nami!

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 7
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
TYLKO TERAZ 20 % RABATU NA WSZYTSKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Depilacja laserowa a leki przeciwbólowe, przeciwzapalne i in...
Depilacja laserowa a leki przeciwbólowe, przeciwzapalne i inne. Warto pamiętać o pewnych przeciwwskazaniach. Dzisiaj sku...
Depilacja laserowa a alkohol. Czy po depilacji laserowej moż...
Zabiegi z użyciem lasera raczej nie wymagają długiej rekonwalescencji, ale istnieją ograniczenia, których nie należy ign...
Swędzenie nóg po goleniu maszynką - czy depilacja to lepsza ...
Gładka skóra (najlepiej na jak najdłuższy czas) to marzenie wielu kobiet i także mężczyzn. Metod pozbywania się niepożąd...

Proponowane zabiegi

TYLKO TERAZ 20 % RABATU NA WSZYTSKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online