Twój koszyk jest pusty!

Bikini po depilacji laserowej - jak dbać o wrażliwą skórę po zabiegu?

25 maja 2023
Depilacja
Depilacja
Spis treści

Depilacja laserowa to dzisiaj bardzo popularna metoda usuwania owłosienia także ze strefy bikini. Jednak każdy sposób na osiągnięcie gładkiej skóry w tych wrażliwych miejscach może oznaczać wystąpienie podrażnień, stanów zapalnych czy infekcji. Dlatego tak bardzo istotna jest odpowiednia pielęgnacja po zabiegu. Sprawdź szczegóły na ten temat.

Popularność depilacji laserowej ciągle rośnie. Nic dziwnego – metoda ta zapewnia trwałe efekty i wbrew pozorom – niskie ryzyko wystąpienia podrażnień, a co za tym idzie – infekcji czy innych poważnych konsekwencji, które mogą nas czekać po usunięciu niechcianego owłosienia tradycyjnymi metodami. Z okolicami bikini trzeba jednak szczególnie uważać. Te miejsca na ciele są bardzo wrażliwe i delikatne, więc może im zaszkodzić nawet mało inwazyjna depilacja laserowa. Chyba, że zastosujemy odpowiedni rodzaj pielęgnacji.

Bikini po depilacji laserowej - czy ta strefa jest bardziej narażona na podrażnienia? 

Nawet jeżeli nie mamy szczegółowej wiedzy na temat anatomii ciała czy kosmetologii, to jednak intuicyjnie zdajemy sobie sprawę, że skóra w okolicach bikini jest o wiele bardziej wrażliwa niż ta na rękach czy nogach. A to oznacza, że jest bardziej narażona na podrażnienia. Podczas depilacji laserowej dochodzi do ogrzania melaniny, czyli barwnika włosa, w mieszku włosowym, czego efektem jest jego uszkodzenie oraz trwałe usunięcie. Skóra w miejscach intymnych jest o wiele cieńsza i bardziej delikatna niż w innych okolicach ciała. Zatem bardziej reaguje na laser. Trzeba również zdawać sobie sprawę, że ze względu na bliskość obszarów intymnych, strefa ta jest o wiele bardziej narażona na infekcje czy zakażenia. Dlatego tak istotna jest odpowiednia dbałość o skórę w okolicach bikini. Kluczowe jest zastosowanie odpowiednich środków oraz unikanie czynników, które mogą spowodować podrażnienia. Szczegóły znajdziesz w dalszej części artykułu.

undefined

Przeczytaj również: Bikini płytkie - co obejmuje ten rodzaj depilacji?

Zalecenia po depilacji laserowej bikini

Jakie są dokładne zalecenia po depilacji laserowej bikini? Sprawdź:

  • unikanie ekspozycji na słońce – na kilka dni po zabiegu depilacji laserowej należy unikać korzystania z sauny, gorących kąpieli, opalania czy intensywnych ćwiczeń fizycznych. Aktywności te mogą powodować intensywne podrażnienie skóry, jeszcze bardziej delikatnej niż zwykle,
  • regularne nawilżanie skóry – po zabiegu depilacji laserowej należy systematycznie nawilżać skórę wysokiej jakości kosmetykami nawilżającymi. Najlepiej sięgać po te z jak najbardziej naturalnym składem. Odpowiednie środki polecą Ci specjaliści w salonach depilacja.pl. Dzięki temu zapobiegniesz wysuszeniu skóry, czego konsekwencją mogą być podrażnienie czy swędzenie,
  • odpowiednia higiena intymna – oczywiście po zabiegu depilacji laserowej należy dbać o higienę intymną, ale podczas tego rodzaju aktywności trzeba zachować szczególną ostrożność. Konieczne będzie stosowanie bardzo delikatnych środków myjących i oczywiście unikanie depilacji mechanicznej. Nie wolno również trzeć skóry ręcznikiem, 
  • noszenie odpowiedniej odzieży – po zabiegu depilacji laserowej skóra jest szczególnie delikatna i narażona na podrażnienia. Noszenie obcisłej odzieży wykonanej ze sztucznych materiałów może doprowadzić do tarcia i przez to naruszenia naskórka,
  • unikanie niektórych kosmetyków – po zabiegu depilacji laserowej należy unikać stosowania kosmetyków z barwnikami, dodatkami zapachowymi czy alkoholem. Należy odstawić perfumy, dezodoranty czy intensywne olejki,
  • aloes i pantenol – po zabiegu depilacji laserowej, jak również po każdym innym związanym z usuwaniem owłosienia z okolic bikini, warto stosować kremy z aloesem czy pantenolem. To specjalne preparaty służące łagodzeniu i przyspieszeniu regeneracji skóry.

Warto oczywiście pamiętać, że każda skóra jest inna i każda może wymagać indywidualnego podejścia do zabiegów pielęgnacyjnych po depilacji laserowej. Jeżeli korzystasz z depilacji laserem w profesjonalnej placówce, to możesz liczyć na konkretne wytyczne od specjalisty. W salonach depilacja.pl przeprowadzamy pacjenta bardzo dokładnie przez cały proces zabiegowy. Przed terapią odbywa się bezpłatna konsultacja, podczas której laseroterapeuta przeprowadza wywiad medyczny i ocenia stan skóry. Odpowiada też na wszelkie pytania i rozwiewa wątpliwości. Po zabiegu dostarcza dokładną listę wytycznych, jakich działań unikać i jak dokładnie pielęgnować skórę. Możesz czuć się zaopiekowany.

Jak dbać o skórę po depilacji laserowej?

Oczywiście kluczowe w pielęgnacji skóry po zabiegu depilacji laserowej jest stosowanie odpowiednich kosmetyków. Wspomnieliśmy już o preparatach z aloesem czy pantenolem, które ze względu na właściwości łagodzące, przeciwzapalne i kojące doskonale sprawdzą się szczególnie w miejscach intymnych, ale nie tylko. Złagodzą podrażnienia oraz przyspieszą proces regeneracji. Preparaty tego typu otrzymasz w drogeriach czy w aptekach.

Jeżeli chcesz zastosować jakiekolwiek kosmetyki, koniecznie sprawdź ich skład. Unikaj tych substancjami drażniącymi takimi jak mentol, eukaliptus czy olejki eteryczne. To krótka droga do wystąpienia podrażnień, a co za tym idzie - nierzadko infekcji. Warto sięgać po preparaty naturalne i delikatne. Ta ostatnia wytyczna dotyczy przede wszystkim produktów myjących. Na szczęście w drogeriach znajdziemy dzisiaj bardzo bogaty wybór odpowiednich preparatów. Te właściwe zostaną Ci polecone w salonach depilacja.pl. Będziesz mógł je również zakupić, aby mieć pewność, że zastosujesz odpowiednie specyfiki.

undefined

Przeczytaj również: Epilacja laserowa, czyli jak uzyskać efekty bez odczuwania bólu?

Co jeszcze warto wiedzieć o pielęgnacji okolic bikini po zabiegu depilacji laserowej?

Jak widzisz wytyczne na temat pielęgnacji okolic bikini po depilacji laserowej nie są skomplikowane. Warto jednak pamiętać o jeszcze kilku kwestiach. Przede wszystkim należy uzbroić się w cierpliwość. Depilacja laserowa nie jest zabiegiem inwazyjnym, ale jednak proces gojenia skóry może potrwać kilka dni, a w niektórych przypadkach nawet kilka tygodni. Zresztą podobnie jest w przypadku innych zabiegów usuwania niechcianego owłosienia, takich jak depilacja depilatorem elektrycznym czy plastrami z woskiem. Warto mieć na uwadze, że po krótkim czasie skóra wróci do stanu sprzed zabiegu. By przyspieszyć ten proces należy stosować powyższe wskazówki i nie drażnić dodatkowo skóry na przykład poprzez drapanie. Kluczowa jest również regularna pielęgnacja.

Już wiesz, jak dbać o okolice bikini po depilacji laserowej

Depilacja laserowa to bardzo skuteczny sposób na pozbycie się niechcianych włosków również w delikatnych okolicach ciała, takich jak miejsca intymne. Rzeczywiście seria zabiegów może pomóc osiągnąć gładką skórę na stałe, ale trzeba się liczyć z tym, że po zastosowaniu tej metody skóra może być lekko podrażniona. Szczególnie w okolicach bikini, które są szczególnie delikatne i wrażliwe. Aby uniknąć przykrych konsekwencji, należy zastosować odpowiednią pielęgnację. Chodzi o regularne nawilżanie, stosowanie specyfików łagodzących oraz unikanie drażniących czynników, takich jak tarcie ręcznikiem, gorące kąpiele czy intensywna aktywność fizyczna. Wszystkie potrzebne wytyczne znajdziesz w powyższym artykule. Jeżeli jednak zauważysz, że skóra jest szczególnie podrażniona i nie widać poprawy, warto skonsultować się ze specjalistą.

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 1
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi

TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online