Twój koszyk jest pusty!

Depilacja laserowa bikini – efekty po pierwszym zabiegu

29 września 2020
Depilacja
Spis treści

Depilacja laserowa bikini to zabieg, na który decyduje się coraz więcej kobiet. Trudno się dziwić – gładka skóra w okolicach intymnych to nie tylko kwestia estetyczna, ale też higieniczna. Jakie efekty daje ten zabieg? Sprawdźmy!

Laserowa depilacja bikini – wprowadzenie do tematu

Trudno powiedzieć, w którym momencie kobiety zaczęły zastanawiać się nad usunięciem owłosienia w okolicach bikini. Depilacja stała się kwestią nie tylko estetyczną, ale także higieniczną. Sam wygląd tych okolic ma znaczenie nie tylko podczas intymnych sytuacji z partnerem, ale także podczas wyjść na plażę czy na basen – w końcu skąpe stroje kąpielowe nadal cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Depilacja strefy bikini wydaje się w tym przypadku oczywista – bardzo wycięte majtki mogą okazać się niewystarczającą osłoną dla niepożądanych włosków. Wiele pań zaczęło na własną rękę usuwać włoski.

Kobiece biodra w skąpych białych figach.

Na czym w ogóle polega depilacja laserowa? To zabieg, którego dokonuje się, jak sama nazwa wskazuje, specjalnym urządzeniem, który emituje laser. Metoda ta wykorzystywana jest tylko i wyłącznie w salonach kosmetycznych. Zabieg przeprowadza kosmetolog, który przed dokonaniem tzw. próby laserowej (która pozwala stwierdzić, jak dana skóra zareaguje na laser) przeprowadza wywiad z pacjentem, a wszystko po to, by wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do zabiegu (należą do nich przebyte niektóre choroby, ciąża, przyjmowanie leków światłouczulających itd.).

Zostaje już umówienie się na serię zabiegów – by osiągnąć oczekiwany efekt, tj. usunięcie włosków na stałe, będzie potrzebnych kilka lub kilkanaście wizyt w salonie kosmetycznym. Już po pierwszym zabiegu widać świetne efekty, ale o tym za chwilę. Laser dociera do mieszków włosowych, które odpowiadają za wzrost owłosienia. Niszczą je i dzięki temu w tym miejscu nie wyrasta już nowy włos. Kilka zabiegów, w odpowiednich odstępach czasu, jest istotnych ze względu na różną fazę wzrostu włosa. Celem jest usunięcie wszystkich włosków – na tym przecież opiera się depilacja laserowa bikini. Ile zabiegów w przypadku okolic bikini? Wszystko zależy m.in. od fototypu skóry.

Depilacja laserowa bikini – jak wygląda zabieg?

Zanim dojdzie do zabiegu, umów się na wizytę konsultacją. W salonach depilacja.pl możesz to zrobić za darmo. Kosmetolog przeprowadzi z Tobą wywiad, a Ty będziesz miała czas, by zadać mu wszystkie nurtujące Cię pytania. Jak wygląda depilacja laserowa bikini?

Wiele kobiet wstydzi się zabiegu depilacji bikini – w profesjonalnych salonach cała procedura przebiega w bardzo intymnej atmosferze. Nie ma się czego obawiać. To zupełnie normalna sprawa, a wstyd na pewno nie będzie tu naszym sprzymierzeńcem. Następnie przychodzi czas na serię zabiegów, które będą odbywały się w kilkutygodniowych odstępach (liczba zabiegów i odstęp pomiędzy nimi – wszystko to określi kosmetolog). Przed zabiegiem skóra powinna być dokładnie oczyszczona – nie można nakładać na nią żadnych kremów czy innych produktów. Jeżeli na zabieg udajesz się np. prosto z pracy, to możesz przygotować się do zabiegu w specjalnie przygotowanym do tego celu pomieszczeniu w salonach depilacja.pl. Otrzymasz jednorazową bieliznę i spotkasz się w wyciszonym gabinecie z kosmetologiem.

Przed zabiegiem powinnaś też zgolić włosy, ale nie musisz tego robić, jeśli np. masz opory albo obawiasz się podrażnień. Teraz czas na pracę samego lasera – zarządza nim specjalista, który dobiera odpowiednią moc urządzenia. Najlepsze efekty daje depilacja ciemnych włosów – powstały na jasnej skórze kontrast pozwala na bardzo efektywne działanie wiązki lasera. Pojedynczy zabieg nie trwa długo – zazwyczaj maksymalnie 20 minut. Wiązka lasera dociera do cebulki włosa i niszczy ją. Czy podczas zabiegu będziesz odczuwać ból? Jest to kwestia indywidualna – zazwyczaj pacjentki definiują to uczucie jako delikatny dyskomfort, ewentualnie ukłucie. Nie ma się czego obawiać!

Depilacja laserowa bikini przed i po

Depilacja okolic bikini zazwyczaj przynosi pożądany efekt, gdyż włosy są ciemne i często odrastają grube i mocne. Dlatego przed zabiegiem okolice bikini mogą być bujnie owłosione, a po serii zastosowań lasera, skóra może być całkowicie gładka! Stosując tę metodą, uszkodzeniu ulega wyłącznie włos, nie powodując uszkodzenia skóry. Dlatego tę metodę śmiało można stosować właśnie w przypadku tak wrażliwych miejsc jak bikini czy pośladki.

Z czegoś zaś wynika trwałość samego zabiegu? Przede wszystkim z biologicznych właściwości skóry oraz mieszków włosowych, które po wypaleniu nie mają już możliwość ponownie wyrosnąć. 

Depilacja laserowa bikini. Efekty po pierwszym zabiegu

Wyraźne efekty widać już tak naprawdę po pierwszym zabiegu – około 2– procent włosów ulega zniszczeniu na stałe. Około 2 tygodnie po zabiegu zauważysz wypadanie włosków, np. podczas brania prysznica czy wycierania się po kąpieli. Jeżeli jakiś włos wypadł, to już na jego miejsce nie wróci nowy. A wszystko dzięki usunięciu mieszka włosowego, z którego wyrastał włos, wraz z otaczającą go macierzą. Każdy kolejny zabieg da jeszcze bardziej wyraźny efekt. Aż wreszcie skóra będzie całkowicie gładka – na to czeka każda klienta gabinetu kosmetycznego. Też należysz do tego grona?

Bikini po depilacji laserowej

Rzeczywiście po pierwszym zabiegu było już widać efekty. Gdy wycierałam się ręcznikiem po porannym prysznicu zauważyłam, że sporo włosków wypadło. Potem było już tylko lepiej. Kolejne zabiegi to kolejne wypadające włoski. Depilacja laserowa bikini to jedna z najlepszych rzeczy, jaka mnie ostatnio spotkała. Komfort nie do opisania

 – 25–letnia Ania poleca wszystkim depilację laserową bikini, przekonując do piorunujących efektów. Zresztą nie tylko ona jest tego zdania. Nie ma dziś innej skutecznej metody depilacji, która pozbawiłaby włosków w stu procentach. Nie tylko w strefie bikini, ale na całym ciele.

Depilacja laserowa bikini –  podsumowanie

Przekonałaś się do zabiegu depilacji laserowej? A może nigdy nie miałaś wątpliwości, że to idealne rozwiązanie dla Ciebie? Decydując się na depilację laserową, pamiętaj o wybraniu sprawdzonego miejsca. Salony depilacja.pl zapewnią Ci świetne efekty bez bólu. Sprawdź!

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.88
Ilość ocen: 16
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Endermologia czy fala uderzeniowa? Porównanie zabiegów.
endermologia i fala uderzeniowa. Oba te podejścia mają na celu poprawę wyglądu i komfortu ciała, jednak różnią się swoim...
Nawracające infekcje intymne, czyli kiedy można wykonać zabi...
infekcje intymne stanowią przeciwwskazanie do depilacji laserowej, czy też istnieją okoliczności, w których można przepr...
Wrastające włoski a depilacja laserowa - czy są przeciwwskaz...
Czy wrastające włoski mają wpływ na możliwość przeprowadzenia depilacji laserowej? W niniejszym tekście skoncentrujemy s...

Proponowane zabiegi