Twój koszyk jest pusty!

Depilacja SHR a depilacja laserowa. Porównanie metod

4 kwietnia 2021
Depilacja
Spis treści

Trwałe usuwanie owłosienia kojarzy się tylko z działaniem lasera. Tymczasem system SHR działa na nieco innej, choć podobnej zasadzie. To ciekawa alternatywa dla tradycyjnego lasera. Która z tych metod jest lepsza? Depilacja SHR czy depilacja laserowa? Odpowiadamy!

Trwałe usuwanie owłosienia z różnych części ciała zazwyczaj kojarzy się jedynie z działaniem lasera. Coraz częściej w tym celu wykorzystuje się jednak system SHR. Działanie obydwu metod jest dość podobne. Super Hair Removal (SHR) to alternatywa dla tradycyjnej depilacji laserowej. Wzbudza zatem zainteresowanie wśród coraz większej liczby pacjentów. W naszym artykule zestawiamy dwie metody, żeby przekonać się, która z nich daje lepsze efekty. 

Depilacja SHR – co to jest?

Depilacja SHR cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Stanowi ona nowoczesny sposób na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia, a specjaliści zapewniają o jej skutecznym działaniu. Depilacja SHR reklamowana jest jako innowacyjna metoda, która pozwala na usunięcie grubych i ciemnych, ale też cienkich i jasnych włosów. Można ją stosować przy wszystkich fototypach skóry przez cały rok, gdyż światło słoneczne nie stanowi przeciwwskazania. Zapewnia również trwałe efekty i nie wymaga znieczulenia czy rekonwalescencji po wykonanym zabiegu. 

Czy rzeczywiście depilacja laserowa SHR to tak genialny sposób na pozbycie się włosków na stałe? Tak! Zacznijmy jednak od początku. Znana wszystkim technologia IPL polega na emitowaniu wielu krótkich pulsów w jednym głównym impulsie świetlnym. Metoda SHR, czyli Super Hair Removal, także opiera się podobnym działaniu, jednak pozwala przy tym na nieosiągalną dotychczas kontrolę częstotliwości emitowanych pulsów. Efekt? Jeszcze bezpieczniejszy oraz bardziej skuteczny zabieg. Warto wspomnieć także o nowoczesnym systemie chłodzenia głowicy zabiegowej, który znacznie zwiększa komfort pacjenta podczas zabiegu. 

Przeczytaj również: Wszystko o SPEC3 Hybrid – najskuteczniejszy laser do depilacji

Laser SHR – jak działa?

Ważnym elementem SHR jest system „In Motion”, czyli „w ruchu”. Opiera się na wielokrotnym przesuwaniu głowicy urządzenia po fragmencie skóry poddawanym depilacji. Dzięki temu mieszki włosowe ulegają zniszczeniu na stałe bez uszkodzenia tkanek dookoła. Usuwane są jedynie te włoski, które już nie odrosną. Specjalista dostosowuje moc urządzenia indywidualnie pod względem typu skóry i włosów. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego gabinetu, w którym cały zabieg zostanie przeprowadzony w pełni profesjonalnie.

Depilacja laserowa SHR – zalety

Najważniejsze zalety depilacji SHR to przede wszystkim duży komfort, brak bólu, możliwość usunięcia włosków w przypadku każdego fototypu oraz wysokie bezpieczeństwo. 

Z czego wynika fakt, że depilacja SHR nie boli? Zabieg polega na wysyłaniu bardzo wielu słabych impulsów. W tradycyjnej depilacji laserowej emituje się bardzo dużo energii, co może powodować odczucia bólowe, a co za tym idzie – dyskomfort. Urządzenie SHR „rozbija” impulsy na słabsze. Przesuwanie jego głowicy po skórze pozwala osiągnąć efekt gładkości na stałe. Laser SHR wyposażony jest także w system chłodzenia głowicy zabiegowej, co przyczynia się do jeszcze większej kontroli ciepła dostarczanego do mieszków włosowych.

? Zobacz wideo: Czy depilacja laserowa boli?

Dużą zaletą systemu SHR jest jego uniwersalność. Urządzenia SHR charakteryzują się wszystkimi właściwościami sprzętów typu IPL czy E-light. A to oznacza, że będą one skuteczne nie tylko w trwałym usuwaniu owłosienia, ale także w foto-odmładzaniu, zamykaniu naczynek, usuwaniu rumienia, leczeniu trądziku czy liftingu.

Ważnym aspektem jest także wysokie bezpieczeństwo. Wynika ono przede wszystkim z emitowania dużej liczby słabych impulsów podczas przesuwania głowicy po depilowanym fragmencie skóry. Kolejny plus to możliwość wykonania trwałej depilacji w przypadku wszystkich fototypów skóry. Oznacza to, że nawet osoby z bardzo jasnymi i cienkimi włoskami mogą cieszyć się gładką skórą na stałe.

Zabiegi z wykorzystaniem SHR oferowane są w coraz większej liczbie gabinetów. Jeżeli myślisz o wykonaniu depilacji przy pomocy takiego sprzętu, sprawdź salony Depilacja.pl. Na stronie internetowej za pomocą prostego formularza umówisz bezpłatne spotkanie konsultacyjne z laseroterapeutą. Ten odpowie na Twoje pytania i oceni stan skóry. 

Przeczytaj także: Depilacja laserowa – jaki laser da najlepszy efekt? Porównanie mocy laserów

Depilacja SHR a depilacja laserowa

Porównując ze sobą obydwie metody, warto zacząć od odczuć bólowych. W przypadku tradycyjnej epilacji laserowej dyskomfort pacjenta może być znaczący. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnego progu, ale zazwyczaj ból jest odczuwany.

Depilacja SHR zapewnia brak jakichkolwiek nieprzyjemnych odczuć. Zabiegi z wykorzystaniem tej nowoczesnej technologii są tak komfortowe, że często wzbudzają wątpliwości wśród pacjentów, którym brak bólu kojarzy się z brakiem efektów. Nic bardziej mylnego! Warto również dodać, że po zabiegu SHR skóra jest mniej podrażniona i bolesna niż w przypadku tradycyjnej depilacji laserowej.

Warto także zwrócić uwagę na czas oraz sposób przeprowadzania depilacji. Zabieg z wykorzystaniem technologii SHR jest znacznie krótszy. Wynika to z naświetlania większych obszarów skóry. Kolejny argument przemawiający za SHR to kwestie ekonomiczne. Depilacja laserowa, wykonywana tradycyjnymi laserami, jest znacznie droższa.

Sprawdź ceny zabiegów z wykorzystaniem depilacji SHR na stronie depilacja.pl 

Depilacja SHR – opinie

Jak wyglądają odczucia pacjentów, którzy poddali się zabiegowi SHR? 

Kiedyś skorzystałam z depilacji laserowej. Byłam zadowolona z efektów, ale sam zabieg wspominam jako bolesny. Po wszystkim skóra zawsze była mocno zaczerwieniona jak po poparzeniu słonecznym. Teraz zdecydowałam się na epilację SHR (łydki i okolice intymne) i jestem pod wrażeniem! W kwestii komfortu nie ma porównania. Sam zabieg był też znacznie krótszy. Polecam! – Gosia, 38 lat

Depilacja laserowa to dla mnie super rozwiązanie. Zawsze traciłem mnóstwo czasu na golenie klatki piersiowej. Seria zabiegów zapewniła oczekiwane rezultaty, ale pamiętam dość mocny ból, a najgorzej było po wizycie, gdy skóra dochodziła do siebie. Postanowiłem poddać się też depilacji pleców. Polecono mi depilację SHR i widzę ogromną różnicę w odczuwaniu bolesności. Przy SHR nie ma jej wcale, a po zabiegu skóra prawie w ogóle nie jest podrażniona – Patryk, 35 lat.

Depilację SHR poleciła mi koleżanka, która miała porównanie obydwu metod. Przed zabiegiem wszyscy straszyli mnie, że będzie bolało, ale nie mieli racji! Było bardzo komfortowo, także mogę polecić to wszystkim, którzy boją się bólu – Gosia, 26 lat

Przeczytaj również: Na czym polega najnowsza technologia depilacji laserowej?

Epilacja laserowa SHR – tak czy nie?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: oczywiście, że tak! Depilacja SHR to innowacyny sposób na szybkie i bezbolesne pozbycie się niepożądanego owłosienia na stałe. Pacjenci chwalą wysoki komfort podczas zabiegu oraz widoczne efekty. Sprawdź ofertę w salonach Depilacja.pl, w których już od dawna wykorzystywany jest system SHR

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 3.27
Ilość ocen: 77
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
ZASTANAWIASZ SIĘ NAD DEPILACJĄ LASEROWĄ?
UMÓW WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi

ZASTANAWIASZ SIĘ NAD DEPILACJĄ LASEROWĄ?
UMÓW WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ przy rezerwacji online