Twój koszyk jest pusty!

Rodzaje zarostu u mężczyzn - jak dopasować do kształtu twarzy?

2 czerwca 2023
Ciekawostki
Ciekawostki
Spis treści

Zarost u mężczyzn to nieodłączny element męskiego wizerunku, który może wpłynąć na postrzeganie i stylizację. Jednak nie każdy rodzaj zarostu pasuje do każdej twarzy. W dzisiejszych czasach moda na zarosty jest bardzo popularna, dlatego warto wiedzieć, jak dopasować rodzaj zarostu do kształtu twarzy, aby uzyskać najlepszy efekt. W tym artykule omówimy różne rodzaje zarostu i jakie kształty twarzy do nich pasują, aby pomóc mężczyznom w wyborze najlepszego stylu zarostu do swojego typu twarzy.

Poznaj rodzaje zarostu na twarzy

Sprawdź typy zarostu, które można spotkać u mężczyzn:

 1. Broda - to zarost rosnący na podbródku, może przybierać różne kształty, takie jak: pełna broda, kozia bródka, broda z wąsami, broda z podwójnym podbródkiem. Rodzaj włosa w brodzie może być gęsty lub rzadki.
 2. Wąsy - to zarost rosnący na górnej wardze, wąsy mogą przybierać różne kształty. Rodzaj włosa w wąsach może być prosty lub kręcony.
 3. Bokobrody - to zarost rosnący po bokach twarzy, od ucha do brody. Bokobrody mogą przybierać różne kształty. Rodzaj włosa w bokobrodach może być gęsty lub rzadki.
 4. “Tradycyjny” zarost - to zarost o długości około 3-5 mm, który pokrywa większą część twarzy. Jest to najprostszy rodzaj zarostu i wymaga niewielkiego nakładu pracy w pielęgnacji. Rodzaj włosa może tu być twardy lub miękki.
 5. Gładka twarz - to brak zarostu na twarzy, która jest codziennie gładko ogolona. Tego typu efekt można uzyskać także korzystając z nowoczesnej i popularnej depilacji laserowej.

Zarost - rodzaje. To zależy!

Rodzaje zarostu męskiego i rodzaj włosa mogą różnić się u każdego mężczyzny i zależą od wielu czynników, takich jak genetyka, styl życia i dieta. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj zarostu, który najlepiej pasuje do indywidualnych cech twarzy i włosów, aby uzyskać idealny wygląd.

undefined

Przeczytaj również: Czym golić miejsca intymne męskie, aby uzyskać najlepsze efekty?

Jak dopasować zarost do kształtu twarzy?

Dobierając zarost do kształtu twarzy, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Przede wszystkim należy uwzględnić kształt twarzy, ponieważ nie każdy rodzaj zarostu będzie odpowiedni dla każdego typu twarzy. Oto kilka wskazówek, jak dobrać zarost do twarzy:

 1. Twarz owalna - osoby z taką twarzą mogą zdecydować się na niemal każdy rodzaj zarostu, który pasuje do ich stylu i preferencji. Najlepiej jednak wybierać zarost, który nie jest zbyt długi i nie zasłania zbytnio twarzy.
 2. Twarz kwadratowa - do takiej twarzy najlepiej pasują zarosty, które rozjaśniają kąty twarzy. Przykładami takich zarostów są: broda z wąsami, bokobrody lub krótki zarost na całej twarzy.
 3. Twarz okrągła - osoby z taką twarzą powinny wybierać zarosty, które wydłużają twarz, na przykład kozia bródka lub broda z podwójnym podbródkiem. W tym przypadku unikaj długich bokobrodów lub gęstego zarostu na całej twarzy.
 4. Twarz trójkątna - do takiej twarzy najlepiej pasuje zarost, który dodaje objętości u góry twarzy i wydłuża dolną część. Przykładami takich zarostów są: pełna broda, długa "kozia bródka" lub broda z wąsami.

Należy pamiętać, że nie tylko kształt twarzy jest istotny przy doborze odpowiedniego zarostu. Ważny jest także rodzaj włosów i ich gęstość, a także styl fryzury. Warto zasięgnąć rady u doświadczonego fryzjera lub barbera, którzy pomogą dobrać najlepszy zarost do kształtu twarzy i fryzury.

W jaki sposób uzyskać wymarzony zarost?

Istnieje kilka sposobów, aby uzyskać wymarzony zarost. Można to zrobić samodzielnie, u barbera lub skorzystać z zabiegów depilacji laserowej. Oto kilka popularnych metod:

 1. Samodzielne cięcie - jednym z najprostszych sposobów na uzyskanie wymarzonego zarostu jest jego samodzielne przycięcie. Można to zrobić przy pomocy trymera, golarki lub nożyczek. Jednakże, aby uzyskać idealne cięcie, należy wykazać się wprawą i cierpliwością. Warto zacząć od krótkiego zarostu i stopniowo zwiększać jego długość, aby uniknąć przypadkowego usunięcia zbyt dużo włosów.
 2. Wizyta u barbera - barberzy specjalizują się w stylizacji i pielęgnacji zarostu, dlatego warto skorzystać z ich usług. Barber może pomóc w doborze odpowiedniego cięcia zarostu, zgodnie z kształtem twarzy i fryzurą. Wiele barber shopów oferuje także zabiegi pielęgnacyjne, takie jak masaż skóry, peeling, czy nawilżanie, które pomogą utrzymać zarost w dobrym stanie.
 3. Depilacja laserowa - depilacja laserowa to innowacyjna metoda usuwania nadmiernego owłosienia, w tym zarostu. Zabieg polega na naświetlaniu skóry światłem lasera, które niszczy cebulki włosowe. W ten sposób zatrzymuje się ich wzrost, co powoduje, że zarost staje się rzadszy i słabszy. Depilacja laserowa jest bardziej skuteczna u osób z jasnym kolorem skóry i ciemnym kolorem włosów. Z drugiej strony nowoczesne technologie stosowane w profesjonalnych gabinetach depilacji laserowej pomagają uzyskać efekt gładkiej skóry właściwie na każdym fototypie skóry. Więcej na temat laserowego usuwania owłosienia dowiesz się odwiedzając nas w jednym z gabinetów depilacja.pl. 

Niezależnie od wybranej metody, ważne jest, aby regularnie pielęgnować zarost. Należy stosować specjalne olejki lub balsamy, które nawilżają i odżywiają zarost, a także dbać o higienę skóry twarzy. Z czasem, dzięki odpowiedniej pielęgnacji, każdy może uzyskać wymarzony zarost.

Zarost męski - rodzaje mają znaczenie w pielęgnacji! 

Pielęgnacja różnych rodzajów zarostu może się różnić, ale istnieją pewne ogólne wskazówki, których warto przestrzegać. Oto kilka sposobów na pielęgnację różnych rodzajów zarostu:

 1. Krótki zarost - regularne golenie lub przycinanie zarostu do określonej długości jest kluczowe, aby utrzymać jego schludny wygląd. Po goleniu należy zastosować balsam po goleniu, aby złagodzić podrażnienia skóry.
 2. Długi zarost - dla długiego zarostu, regularne mycie i nawilżanie są ważne, aby utrzymać włosy miękkie i zdrowe. Do mycia można używać specjalnego szamponu do zarostu. Przy dłuższym zaroście warto również regularnie go przycinać i układać przy użyciu wosku lub balsamu do stylizacji.
 3. Gęsty zarost - aby zapobiec wrastaniu włosów, należy regularnie wykonywać peeling skóry twarzy. Można również stosować olejki lub balsamy do zarostu, aby utrzymać włosy w dobrej kondycji.
 4. Broda - do pielęgnacji brody warto używać specjalnego szamponu lub balsamu do zarostu, aby utrzymać włosy miękkie i zdrowe. Należy również przycinać i układać brodę, aby nadać jej schludny wygląd. Po goleniu lub przycinaniu należy zastosować balsam po goleniu, aby złagodzić podrażnienia skóry.

Pamiętaj, że pielęgnacja zarostu wymaga czasu i cierpliwości, ale regularne stosowanie odpowiednich produktów i zabiegów pozwoli utrzymać Twój zarost w dobrym stanie i podkreślić jego atrakcyjny wygląd.

undefined

Przeczytaj również: Depilacja laserowa brody – męska strona depilacji

Typy zarostu męskiego - wiesz więcej! Teraz czas wypróbować rodzaje zarostu dla siebie

W tekście omówiliśmy różne rodzaje zarostu męskiego oraz jak dobrać zarost do kształtu twarzy. Podaliśmy praktyczne wskazówki, jak pielęgnować i stylizować zarost, tak aby uzyskać wymarzony efekt. Wskazaliśmy również, gdzie można zasięgnąć rady i jakie zabiegi można wykorzystać w celu uzyskania odpowiedniego cięcia. Pamiętaj, że odpowiednio dobrany zarost może zmienić wygląd całej twarzy i nadać pewności siebie. Skorzystaj z naszych porad i usług, aby uzyskać idealny zarost dla siebie.

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 1
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi

TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online