Twój koszyk jest pusty!

Czym golić miejsca intymne męskie, aby uzyskać najlepsze efekty?

15 kwietnia 2023
Depilacja
Spis treści

Temat golenia miejsc intymnych budzi wiele pytań i wątpliwości, szczególnie u mężczyzn, którzy często nie wiedzą, jak prawidłowo wykonać ten zabieg pielęgnacyjny. Oprócz odpowiedniej techniki, golenie miejsc intymnych wymaga właściwego przygotowania oraz stosowania odpowiednich specyfików. W tym artykule omówimy, jak zadbać o higienę intymną mężczyzny poprzez odpowiednie golenie oraz jakie produkty warto wykorzystać, aby uniknąć problemów skórnych i uzyskać najlepsze efekty. 

Podpowiemy również, jak pielęgnować skórę po zabiegu i jaka jest najlepsza alternatywa dla golenia. 

Golenie miejsc intymnych u mężczyzn - dlaczego to ważne?

Golenie miejsc intymnych u mężczyzn może mieć wiele powodów i korzyści. Tym pierwszym często jest estetyka - coraz więcej mężczyzn decyduje się na depilację okolic intymnych, aby czuć się bardziej atrakcyjnymi i zadbanymi. Innym powodem może być higiena - usuwanie owłosienia z tego obszaru ułatwia utrzymanie czystości oraz zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów.

Niektórzy mężczyźni decydują się na golenie miejsc intymnych również ze względu na wygodę i komfort. Bez włosów skóra zyskuje przewiew, co może być szczególnie ważne w ciepłe dni. Ponadto brak owłosienia może wpłynąć pozytywnie na komfort podczas uprawiania aktywności fizycznej.

Warto jednak pamiętać, że golenie miejsc intymnych to zabieg wymagający odpowiedniego przygotowania oraz pielęgnacji, aby uniknąć podrażnień czy infekcji. Poznaj szczegóły. 

Maszynka, trymer, brzytwa - czym golić miejsca intymne?

Istnieją różne sposoby golenia miejsc intymnych u mężczyzn, a wybór narzędzia zależy od indywidualnych preferencji oraz wrażliwości skóry. Sprawdź, czym można się golić w miejscach intymnych i przekonaj się, czy są to odpowiednie dla Ciebie opcje. 

 • Maszynka do golenia - to jedno z najczęściej używanych narzędzi do golenia miejsc intymnych. Maszynka pozwala na szybkie i łatwe usunięcie większości owłosienia, co jest szczególnie przydatne, gdy planujemy pozbyć się włosów z dużego obszaru. Trzeba jednak uważać, aby nie przyciąć zbyt krótko lub nie uszkodzić skóry.
 • Trymer - to narzędzie, które pozwala na delikatne przycięcie włosów do pożądanej długości, bez ich całkowitego usuwania. Trymer jest dobrym wyborem dla mężczyzn, którzy chcą pozostawić trochę owłosienia, ale jednocześnie zachować estetykę i higienę.
 • Brzytwa - to narzędzie do golenia, które wymaga najwięcej umiejętności i ostrożności. Brzytwa pozwala na dokładne usunięcie owłosienia, ale wymaga odpowiedniej techniki, aby uniknąć podrażnień lub skaleczeń. Z pewnością nie jest to metoda zalecana w tak delikatnych miejscach jak strefa intymna.

Niezależnie od narzędzia, które wybierzemy, ważne jest, aby odpowiednio je przygotować przed goleniem, a także pamiętać o prawidłowej pielęgnacji po zabiegu, aby uniknąć podrażnień lub infekcji.

undefined

Golenie miejsc intymnych mężczyzn maszynką do golenia - jak przygotować się do domowego zabiegu?

Przed przystąpieniem do golenia miejsc intymnych maszynką do golenia, należy odpowiednio się do tego przygotować, aby uniknąć podrażnień, skaleczeń lub infekcji. Oto kilka kroków, które warto wykonać przed zabiegiem:

 • przycięcie włosów - przed goleniem warto przyciąć włosy nożyczkami lub trymerem, aby ułatwić sobie zadanie i zmniejszyć ryzyko urazu skóry,
 • oczyszczenie skóry - przed zabiegiem należy dokładnie umyć skórę wokół miejsc intymnych i usunąć wszelkie zanieczyszczenia, takie jak pot czy resztki mydła. Można także skorzystać z delikatnego peelingu, aby usunąć martwe komórki skóry i ułatwić golenie, 
 • nawilżenie skóry - przed goleniem warto nawilżyć skórę, aby uniknąć podrażnień i zwiększyć komfort zabiegu. Można użyć kremu do golenia lub balsamu nawilżającego, 
 • wybór właściwej maszynki - przed zabiegiem trzeba wybrać odpowiednią maszynkę, najlepiej nową i jednorazową. Ważne jest, aby była w dobrym stanie i miała ostre ostrza,
 • odpowiednie oświetlenie - przed goleniem należy zadbać o odpowiednie oświetlenie, aby uniknąć ewentualnych błędów, 
 • ostrożność i cierpliwość - podczas golenia miejsc intymnych należy być bardzo ostrożnym i wykonywać ruchy delikatnie i powoli, aby uniknąć skaleczeń lub podrażnień. Warto pamiętać, że zabieg ten wymaga czasu i cierpliwości, aby uzyskać najlepsze efekty.

Pamiętajmy, że przygotowanie do golenia miejsc intymnych jest tak samo ważne, jak sam zabieg. Dzięki odpowiednim przygotowaniom zminimalizujemy ryzyko urazów i podrażnień skóry, co przyczyni się do uzyskania najlepszych efektów.

Golenie okolic intymnych u mężczyzn - jak pielęgnować skórę po goleniu maszynką?

Pielęgnacja skóry po goleniu miejsc intymnych jest bardzo ważna, ponieważ po zabiegu skóra jest podatna na podrażnienia i infekcje. Oto kilka kroków, które warto wykonać po goleniu, aby zadbać o skórę:

 • umyj skórę - po goleniu warto dokładnie umyć skórę wokół miejsc intymnych, aby usunąć pozostałości kremu do golenia, włosków i zanieczyszczeń, 
 • nawilż skórę - najlepiej zastosować krem nawilżający lub balsam, aby zmiękczyć skórę i zapobiec podrażnieniom. Należy używać produktów bardzo delikatnych, 
 • unikaj tarcia - po goleniu należy unikać tarcia skóry, więc nie wolno nosić zbyt obcisłych ubrań lub bielizny, która może uciskać i podrażniać skórę, 
 • unikaj potu i gorąca - trzeba unikać sytuacji, które mogą powodować pocenie się lub przegrzanie skóry. Należy przez krótki czas unikać ćwiczeń fizycznych, gorących kąpieli, sauny i innych czynności, które mogą zwiększyć temperaturę ciała, 
 • unikaj depilacji - po goleniu miejsc intymnych należy unikać innych metod depilacji, takich jak woskowanie czy kremy do depilacji. Skóra jest po zabiegu delikatna i podatna na podrażnienia, więc trzeba dać jej czas na regenerację, 
 • kontroluj stan skóry - po goleniu warto regularnie kontrolować stan skóry i reagować na wszelkie nieprawidłowości, takie jak zaczerwienienie, wysypka czy ból. W takim przypadku należy zwrócić się do lekarza lub dermatologa.

Pamiętajmy, że pielęgnacja skóry po goleniu jest tak samo ważna, jak sam zabieg. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji skóra będzie zdrowa, gładka i wolna od podrażnień, co pozwoli nam cieszyć się najlepszymi efektami po goleniu miejsc intymnych.

Golenie miejsc intymnych u mężczyzn - jakie produkty stosować?

Stosowanie odpowiednich produktów do golenia miejsc intymnych jest bardzo ważne, ponieważ pomaga zapobiec podrażnieniom, zaczerwienieniom i infekcjom skórnym. Podczas golenia miejsc intymnych maszynką warto stosować pianki lub żele do golenia, które zostały stworzone specjalnie do tego celu, ponieważ zapewniają odpowiednie nawilżenie skóry i ułatwiają golenie. Po zabiegu nakładamy specjalne olejki lub balsamy, które pomagają zmiękczyć skórę i zapobiegają podrażnieniom. Przed goleniem warto zastosować delikatny peeling do ciała, który pomoże usunąć martwy naskórek i ułatwi golenie. Najlepiej zastosować także krem nawilżający, który pomoże utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry i zapobiegnie podrażnieniom. Warto pamiętać, że skóra w okolicach intymnych jest bardzo delikatna i wrażliwa, dlatego warto wybierać produkty niepodrażniające wysokiej jakości. W przypadku jakichkolwiek niepokojących objawów, takich jak silne podrażnienia czy infekcje skórne, należy skonsultować się z lekarzem.

Alternatywne metody na golenie miejsc intymnych mężczyzn

Oprócz maszynki do golenia i trymera, istnieją także inne alternatywne metody golenia miejsc intymnych u mężczyzn. Oto kilka z nich:

 • depilacja woskiem - depilacja woskiem polega na nałożeniu ciepłego wosku na skórę i jego usunięciu wraz z włosami. Metoda ta jest skuteczna i daje długotrwałe efekty, ale może być bolesna i prowadzić do podrażnień skóry, 
 • kremy depilujące - kremy depilujące zawierają składniki, które rozpuszczają keratynę, czyli białko, z którego zbudowane są włosy. Po kilku minutach krem należy zmyć wraz z usuniętymi włosami. Metoda ta jest łatwa i bezbolesna, ale może prowadzić do podrażnień skóry i alergii, 
 • elektryczna depilacja - depilacja elektryczna polega na zastosowaniu urządzenia, które usuwa włosy poprzez ich przycinanie lub wyrwanie. Metoda ta może być skuteczna, ale jest dość bolesna i może skończyć się poważnymi podrażnieniami. 

Czym najlepiej golić się w miejscach intymnych? A może depilacja laserowa?

Depilacja laserowa jest uważana za jedną z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod usuwania owłosienia, w tym także w okolicach intymnych u mężczyzn. Wykorzystuje energię światła, aby zniszczyć cebulki włosów, co powoduje trwałe usunięcie owłosienia. W porównaniu do tradycyjnych metod depilacji, takich jak golenie maszynką czy depilacja woskiem, depilacja laserowa zapewnia długotrwały efekt i minimalizuje ryzyko podrażnień skóry.

Depilacja laserowa w okolicach intymnych u mężczyzn jest coraz popularniejsza. Nic dziwnego - to również bardziej higieniczne rozwiązanie, ponieważ całkowite (i trwałe) usuwanie owłosienia z okolic intymnych zapobiega gromadzeniu się bakterii i zapewnia lepszą higienę osobistą.

Warto jednak pamiętać, że depilacja laserowa wymaga kilku lub kilkunastu sesji, aby osiągnąć trwałe efekty. Zalecana jest także wstępna konsultacja ze specjalistą laseroterapii, aby określić, czy ta metoda jest odpowiednia dla danego pacjenta oraz aby ustalić odpowiednią intensywność i długość fali lasera do danego typu skóry i owłosienia. Ostateczna decyzja w sprawie wyboru metody depilacji powinna zależeć od indywidualnych preferencji każdej osoby. Trzeba jednak pamiętać, że to depilacja laserowa jest uważana za jedną z najlepszych i najbezpieczniejszych opcji, szczególnie w przypadku depilacji okolic intymnych u mężczyzn.

undefined

Umów wizytę konsultacyjną w Depilacja.pl

Już wiesz, czym golić miejsca intymne u mężczyzn

Wybór sposobu depilacji/golenia miejsc intymnych u mężczyzn zależy przede wszystkim od preferencji i potrzeb każdej osoby. Wybierz odpowiednią metodę, która zapewni najlepsze efekty i zminimalizuje ryzyko podrażnień skóry. Dla tych, którzy szukają trwałego i bezpiecznego rozwiązania, depilacja laserowa może być najlepszą opcją. W salonach depilacja.pl oferujemy specjalistyczną depilację laserową miejsc intymnych u mężczyzn, a nasi doświadczeni specjaliści z chęcią pomogą rozwiać wątpliwości i przeprowadzą bezpłatną konsultację. Zdecydowanie warto skorzystać z naszych usług, aby cieszyć się gładką i zdrową skórą przez długi czas.

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 5
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Depilacja laserowa a leki przeciwbólowe, przeciwzapalne i in...
Depilacja laserowa a leki przeciwbólowe, przeciwzapalne i inne. Warto pamiętać o pewnych przeciwwskazaniach. Dzisiaj sku...
Depilacja laserowa a alkohol. Czy po depilacji laserowej moż...
Zabiegi z użyciem lasera raczej nie wymagają długiej rekonwalescencji, ale istnieją ograniczenia, których nie należy ign...
Swędzenie nóg po goleniu maszynką - czy depilacja to lepsza ...
Gładka skóra (najlepiej na jak najdłuższy czas) to marzenie wielu kobiet i także mężczyzn. Metod pozbywania się niepożąd...

Proponowane zabiegi

TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online