Bloker wzrostu włosów – co to jest?

Spis treści

1. Jak zahamować wzrost włosów? 

2. Bloker wzrostu włosów - charakterystyka

3. Bloker wzrostu włosów - opinie

4. Bloker wzrostu włosów - skuteczna alternatywa

Zastanawiasz się, jak zahamować wzrost włosów i czy jest to w ogóle możliwe? Na rynku pojawia się coraz więcej produktów określanych jako blokery wzrostu włosów. Czym są i czy stosowanie ich ma sens? Sprawdzamy!

Depilacja to jedno, a utrzymanie efektów po tym zabiegu to drugie. Każdy marzy o gładkiej skórze na stałe. Niestety wiele dostępnych metod depilacji nie zapewnia takich rezultatów. Np. po goleniu włosków maszynką te potrafią odrosnąć nawet tego samego dnia. W przypadku depilatora IPL czy wosków efekty utrzymują się dłużej, ale i tak owłosienie w końcu się pojawia. Te procesy wzrostu można zahamować poprzez bloker wzrostu włosów. To specyfik dostępny w wielu drogeriach stacjonarnych i internetowych. Czym dokładnie jest? Sprawdź w dalszej części artykułu.

Jak zahamować wzrost włosów? 

Niechciane włoski to prawdziwa zmora wielu osób. Mnóstwo ludzi, nie tylko kobiet, szuka dla siebie idealnej metody. Nie chodzi tylko o sam fakt pozbycia się włosków, ale też utrzymanie tego rezultatu. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się blokery wzrostu włosów. To jedna z metod zahamowania wzrostu owłosienia. Te są ogólnodostępne już właściwie w każdej drogerii. Sporo z nich zawiera m.in. ekstrakty z soi, które spowalniają odrost włosków. Żeby jednak naprawdę zadziałały, trzeba je stosować regularnie. Więcej informacji o tego typu produktach znajdziesz poniżej.

Co jeszcze może Ci pomóc zahamować wzrost włosów? Zabrzmi to pewnie dość nietypowo, ale… produkty sojowe. Te zawierają fitoestrogeny, czyli naturalny odpowiedni estrogenu. Zapewne słyszałaś, że testosteron, czyli „męski hormon, odpowiada za wzrost włosów na ciele. Fitoestrogen to niejako jego przeciwieństwo. Soja dostępna jest dzisiaj pod postacią wielu smacznych i zdrowych produktów spożywczych, m.in. napoju sojowego, tofu, sosu itd. 

Inny sposób na blokowanie wzrostu owłosienia to Kalo. To preparat, który spowalnia odrastanie włosków, które stają się przez to bardzo cienkie i słabe.

Warto też skonsultować swój przypadek z lekarzem. Jeżeli włosy odrastają szybko i obficie, to może warto zastosować terapię hormonalną. 

Przeczytaj także: Kto może wykonywać depilację laserową?

Bloker wzrostu włosów – charakterystyka

Redukcja owłosienia to pierwszy krok w kierunku gładkiej skóry. Kolejny to utrzymanie efektów po depilacji. Bloker wzrostu włosów to jedno z rozwiązań. Zresztą tego typu specyfiki cieszą się coraz większym zainteresowaniem. 

Mogą nie tylko spowalniać odrost włosków, ale też pomagać w samej depilacji, szybciej i dokładniej usuwając włoski. W składzie wielu produktów tego typu znajduje się telocapil, czyli standaryzowany surowiec skutecznie redukujący niechciane owłosienie oraz pogarszający jego jakość. W efekcie depilacja potrzebna jest rzadziej, a jeżeli już do niej dochodzi – jest łatwiejsza. Włoski są bowiem mniej widoczne i słabsze. To dobra wiadomość szczególnie dla osób, które mają niski próg bólu i odczuwają duży dyskomfort podczas depilacji, np. przy wyrywaniu włosków za pomocą plastrów z woskiem. 

Telocapil można stosować właściwie po każdym rodzaju depilacji – chemicznej, mechanicznej czy elektrolitycznej. Jak dokładnie działa ten składnik? Hamuje procesy fizjologiczne poprzez miejscowe blokowanie czynnika wzrostu włoska czyli IGF-1. IGF-1 to insulinopodobny czynnik wzrostu odgrywający bardzo ważną rolę w procesie wzrostu. Ten selektywnie blokuje IGF-1, co finalnie doprowadza także do blokady wzrostu włosa. Tym samym dochodzi do skrócenia życia włosa. 

Warto wiedzieć, że sporo produktów dostępnych na rynku i określanych jako „blokery” działa tylko i wyłącznie na zasadzie ścierania. Te nie tylko mogą być nieskuteczne, ale też niszczą naskórek. Efektywne blokery to takie, których działanie jest fizjologiczne, tj. koncentrujące się tylko na komórkach włosa w mieszkach wpływając na nie negatywnie jeszcze zanim urosną. 

Bloker wzrostu włosów – opinie

Opinie na temat blokerów wzrostu włosów, które można znaleźć w internecie, są raczej pozytywne. Sprawdźmy kilka przykładowych:

„Wiele osób mówiło mi, że tego typu specyfiki mają wręcz tragiczny skład, ale mimo to, na własną odpowiedzialność, postanowiłam je zastosować. U mnie sprawdzają się dobrze. Po depilacji domowym depilatorem i zastosowaniu kremu, owłosienie odrasta znacznie wolniej. Zapach nie odstrasza, a skóra po użyciu jest bardzo gładka. Stosuję go codziennie, aby zapewnić sobie super efekty” – Sonia, 31 lat

„Używam go niecały miesiąc, a już widzę sporą różnicę. Włoski rzeczywiście nie wyrastają szybko, a jeśli już to są bardzo miękkie. Zapach przypomina trochę zapach lekarstw, ale nie przeszkadza do bardzo. Lubię go też za to, że się szybko wchłania, wręcz nienawidzę tej tłustej warstwy na skórze” – Gosia

„Fajny produkt, spodziewałam się, że będzie bardziej blokował odrost włosków, ale nie mogę powiedzieć, że nie działa. Rzeczywiście włoski słabiej odrastają. Dobrze nawilża skórę, co uznaję oczywiście za duży plus” – Patrycja

“Stosowałam tego typu produkty, gdy usuwałam owłosienie sama, głównie poprzez wosk. W końcu jednak zrezygnowałam z tej metody na rzecz depilacji laserowej. Nie widzę teraz potrzeby używania blokerów, wolę raz w roku zrobić tzw. przypominający zabieg depilacji laserowej. Mam gładką skórę na stałe i to jest super!” – Agata, 33 lata

“Blokery są w porządku, choć wiem, że nie na wszystkich działają. Jeżeli komuś też zależy na naturalnym składzie, to raczej nie będzie tutaj zadowolony. Myślę, że lepiej wybrać jednak depilację laserową w dobrym gabinecie, powinna zapewnić świetne efekty. Specjaliści zachęcają też do zabiegów przypominających, tj. raz do roku. To dobra opcja, która jest właściwie gwarantem gładkiej skóry na stałe bez stosowania blokerów” – Patrycja

Bloker wzrostu włosów – skuteczna alternatywa

Nie chcesz stosować regularnie blokerów? Wolisz używać swoich ulubionych kosmetyków nawilżających, które ze spowalnianiem wzrostu włosków nie mają nic wspólnego? Wybierz odpowiednią metodę depilacji, która nie będzie wymagała stosowania tego typu preparatów. Właściwie jedyny skuteczny sposób na gładką skórę na stałe to depilacja laserowa. Jeżeli skorzystasz z laseroterapii to możesz być pewien, że usunięte włoski już nie odrosną. Możesz mieć pewność, że nie pojawią się też w innych miejscach – stosuj zabiegi przypominające, np. raz w roku (dokładną częstotliwość zaleci laseroterapeuta podczas konsultacji). Pamiętaj, by wybierać sprawdzone gabinety depilacji laserowej, np. Depilacja.pl. Już dzisiaj możesz umówić się na bezpłatną konsultację, podczas której specjalista oceni stan Twojej skóry i sprawdzi czy nie występują w Twoim przypadku przeciwwskazania. Zapraszamy!