Czy mężczyźni stosują depilację laserową?

W dziedzinie pielęgnacji nie ma mowy o podwójnych standardach! Panuje pełne równouprawnienie – mężczyźni tak samo jak kobiety korzystać mogą z różnych zabiegów, które poprawiają wygląd i jakość życia. Bo piękno i komfort nie mają płci. Wśród zabiegów, którym poddają się mężczyźni, rosnącą popularnością cieszy się zaś depilacja laserowa, która pozwala okiełznać często bujne i niesforne owłosienie w różnych zakątkach ciała.

Specjaliści z gabinetów depilacji laserowej przyznają, że odwiedzają ich coraz częściej mężczyźni, którzy z najróżniejszych względów chcieliby się pozbyć trwale niechcianych włosów z różnych partii swojego ciała. Zwłaszcza duże obszary jak plecy czy klatka piersiowa warto wydepilować z pomocą kosmetologa, gdyż samodzielne zmaganie się z goleniem może być czasochłonne, męczące a przede wszystkim niedokładne. Nie mówiąc już o podrażnieniach czy zacięciach, które można sobie zafundować przy okazji. 

Trzeba przyznać, że depilacja u mężczyzn w ostatnim czasie stała się szczególnie popularna. Być może ma to związek z redefinicją męskości, z upowszechnianiem się w naszym społeczeństwie przekonania, że mężczyznom przystoi dbanie o higienę i urodę, wręcz wypada.

Często panowie sami decydują się więc na depilację laserową tych obszarów, które chcieliby mieć gładkie i po prostu nie oglądają się na trendy czy cudze zdanie, a kierują własnymi potrzebami i preferencjami. A taka decyzyjność jest szalenie męska.

Bywa też, że to panie zachęcają bliskich sobie mężczyzn do spróbowania depilacji i uporania się w ten sposób z włosami, które wyglądają często nieestetycznie lub przeszkadzają w zachowaniu higieny. Są też sporty, w których uprawianiu – czy to zawodowo, czy amatorsko – pomaga gładkie ciało. Na przykład jeśli uprawiamy kolarstwo, to aerodynamice ciała sprzyja brak włosów. Podobnie ma się sprawa z pływaniem – nieowłosione ciało stawia mniejszy opór w wodzie. I lepiej wygląda. A więc można powiedzieć, że zarówno sprawność, jak i wygląd mają tutaj znaczenie.

Zabieg depilacji laserowej męskich pleców.

W końcu mężczyźni też odsłaniają coraz więcej ciała – czy to na plaży, czy na basenie lub siłowni. Wypadałoby więc, aby bujne i długie włosy nie straszyły, wyzierając spod pach czy z kąpielówek. Zresztą usunięcie włosów z miejsc intymnych czy właśnie pach ma wspomniane już walory higieniczne, gdyż włosy i pot równa się idealne środowisko do powstania nieprzyjemnego zapachu, jak i namnażania się bakterii. Wydaje się więc, że dziś gładka pacha to must have niezależnie od płci, a w sumie w przypadku płci męskiej nawet większy obowiązek, bo męski pot jest zwykle bardziej intensywny. Mężczyźni też w większości przypadków mają mocniejsze włosy – ich odrastanie może być nieprzyjemne i wywoływać podrażnienia, więc depilacja laserowa jawi się jako wybawienie. Czasami panowie decydują się ze względu na podrażnienia i szybkie odrastanie włosów także na laserową depilację szyi i jej okolic. A co do stref intymnych jeszcze – zadbanie o ich całkowitą lub częściową gładkość to nie tylko wpisywanie się w coraz powszechniejszy kanon higieniczny i estetyczny, lecz także większa przyjemność płynąca z kontaktu z gładką skórą w chwilach bliskości.

Kolejny bastion to zwykle plecy, gdzie niektórzy mężczyźni mają naprawdę solidne owłosienie uprzykrzające życie nie tylko w czasie upałów i krępujące podczas rozbierania się w publicznych miejscach. Zresztą kiedy ktoś ma tendencję do ciemnego i bujnego owłosienia, to zwykle zajmuje ono obszary, które u innych są gładkie, jak i nie wygląda najlepiej tam, gdzie włosy zazwyczaj występują. Bywa i tak więc, że nadmiernie owłosieni panowie stawiają na kompleksową depilację: pleców, klatki piersiowej, jak i dłoni, aby włosy nie psuły na przykład stylizacji z elegancką koszulą. Choć dla niektórych owłosienie to wciąż symbol męskości, to trzeba pamiętać, że życie z mocno zarośniętym ciałem może być źródłem kompleksów, problemów z higieną i stać na drodze codziennej wygodzie. Od tego są więc innowacyjne metody depilacji laserowej, aby móc oddać się w ręce profesjonalistów, którzy przy użyciu najnowocześniejszego i bezpiecznego sprzętu, po uprzednim przeprowadzeniu dokładnego wywiadu, pomogą pozbyć się dokładnie tych włosów, które utrudniają życie i spędzają sen z powiek.