Twój koszyk jest pusty!

Depilacja laserowa u mężczyzn – tak czy nie?

30 września 2020
Depilacja
Spis treści

Dla wielu osób nadal nie pomyślenia jest fakt, iż coraz więcej mężczyzn korzysta z depilacji laserowej. A ona wcale nie jest niemęska! Wręcz przeciwnie – to sposób na bardziej komfortowe, codzienne życie. Łatwiej utrzymać higienę, gdy skóra jest gładka i tym samym – mniej się poci. Jakie przede wszystkim części ciała depilują Panowie? Na to i wiele innych ciekawych pytań związanych z powyższym tematem odpowiadamy w poniższym artykule.

Fani Jamesa Bonda z pewnością pamiętają jedno z wypowiedzianych przez niego w filmie zdań. Brzmiało ono: “Stare japońskie przysłowie mówi, że żaden ptak nie uwije gniazda na bezlistnym drzewie”. Wielu panów do dzisiaj może traktować to powiedzenie poważnie i zarzeka się, że nigdy nie zacznie golić lub depilować swojego ciała. Sporo mężczyzn jednak przekonuje się do tego – no bo dlaczego mieliby nie skorzystać z nowoczesnej, bezbolesnej metody, która sprawia, że będzie im się po prostu wygodniej żyło?

Nie tylko depilacja laserowa

Depilacja laserowa mężczyzn – dlaczego warto?

Dzisiaj panowie coraz częściej odwiedzają salony urody, w tym profesjonalne gabinety depilacji laserowej. Zależy im na zadbanym ciele – to ich wizytówka. Standardy dobrego wyglądu mężczyzn po prostu się zmieniają – panowie chcą wyglądać schludnie, pragną być zadbani i… mieć gładkie ciało. To nie tylko kwestia estetyki, ale również higieny osobistej. Zalet jest mnóstwo. Przede wszystkim komfort, o którym już wspomnieliśmy. Gładkie ciało (które prawdopodobnie uda się osiągnąć po serii zabiegów) mniej się poci (szczególnie w newralgicznych miejscach takich jak pachy czy strefa intymna), a co za tym idzie – łatwiej utrzymać higienę, szczególnie w ciepłe czy duszne dni. Depilacja laserowa to z pewnością najlepsze wyjście w przypadku chęci pozbycia się niechcianego owłosienia. Inne metody, takie jak np. wosk czy golenie, podrażniają skórę i przede wszystkim (szczególnie ten pierwszy) są bolesne. Jednak co najważniejsze – nie dają oczekiwanego efektu. Włosy szybko odrastają i tym samym – problem pojawia się na nowo. Seria zabiegów depilacja laserowej pozbawi tego kłopotu.

Jak działa depilacja laserowa?

To na czym polega depilacja laserowa może interesować wielu mężczyzn. Warto zatem, przed konsultacją, dowiedzieć się o co tak naprawdę chodzi w tej metodzie. Podstawą zabiegu jest oczywiście, jak wskazuje nazwa, laser, którego wiązka przenika do głębi włosa niszcząc jego macierz – czyli część odpowiadającą za wzrost włosa. Wówczas następuje tak zwana selektywna fototermoliza, a więc macierz ulega destrukcji poprzez barwnik o nazwie melanina. System pracy opiera się na delikatnym działaniu – tym samym nie dochodzi do podrażnień, także w przypadku już naruszonej skóry poprzez poprzednie nieudane zabiegi (nie laserowe) czy np. poprzez wrastające włoski (depilacja laserowa pozwala całkowicie pozbyć się tego niekomfortowego problemu). Zabieg depilacji laserowej będzie najskuteczniejszy w przypadku włosów ciemniejszych – im więcej wspomnianej już melaniny tym lepiej. Idealna grupa pacjentów to osoby posiadające jasną karnację i mocne, grube, ciemne włosy.

Najczęściej depilowane miejsca

Nietrudno się domyślić, że najczęściej depilowane przez panów miejsca to pachy oraz klatka piersiowa. Szczególnie to pierwsze może powodować ciągły dyskomfort – przede wszystkim w lecie. Gładka skóra na stałe sprawi, że pocenie się zmniejszy. Coraz więcej panów idzie o krok dalej i decyduje się na usuwanie zbędnego owłosienia z okolic intymnych. Kolejny stopień do osiągnięcia większego komfortu dnia codziennego. Inne miejsca na ciele, coraz częściej poddawane depilacji laserowej przez panów, to plecy oraz kark.

Depilacja laserowa – pytania i wątpliwości

Dużo pytań? Wątpliwości? Jedna z podstawowych to na pewno kwestia… bólu. A właściwie jego braku. Zabieg depilacji laserowej nie boli, ewentualnie może powodować lekki dyskomfort (w zależności od osoby i jej progu bólu). Oczywiście tylko i wyłącznie pod warunkiem, że wybierzemy profesjonalny salon depilacji laserowej. Niewątpliwie jednak to jedna z najłagodniejszych metod na pozbycie się niepożądanych włosów. Istnieje sporo przeciwwskazań do tego zabiegu – niektóre choroby skórne czy nowotwory. Spokojnie, w dobrym salonie depilacji laserowej żaden specjalista nie dokona zabiegu, dopóki nie przeprowadzi wywiadu, poprzez który zakwalifikuje (lub nie) pacjenta do depilacji. W przypadku nadal wielu pytań/wątpliwości warto umówić bezpłatną wizytę konsultacyjna, podczas której na spokojnie można porozmawiać ze specjalistą i poddać się próbie laserowej (by sprawdzić, jak nasze ciało będzie reagował na wiązkę lasera). Taką darmową konsultację można umówić online na naszej stronie. Do dzieła!

Jak widać, depilacja laserowa to świetna metoda, która ma wiele zalet! Tylko teraz możesz przekonać się na własnej skórze, oszczędzając 20%! Wystarczy, że na ostatnim kroku rezerwacji online wpiszesz dedykowany kod rabatowy ➡️ BLOG20 ⬅️

Do wyboru masz aż 50 salonów w całej Polsce – na pewno znajdziesz gabinet blisko siebie. 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.50
Ilość ocen: 2
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Keratyna na włosy - to musisz wiedzieć!
Włosy od zawsze były symbolem urody i zdrowia. Dlatego niezależnie od płci czy wieku, każdy z nas pragnie, aby nasza czu...
Czy wypełnienie bruzd nosowo wargowych jest przeciwwskazanie...
Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, popularnie nazywanych "liniami marionetek", to jedna z popularnych procedur estetycz...
Czy usuwanie tatuażu jest bezpieczne?
Tatuaże są wyjątkowym sposobem na wyrażenie siebie i zachowanie wspomnień, ale czasem życie i preferencje zmieniają się ...

Proponowane zabiegi