Depilacja laserowa sportowców – moda czy obowiązek?

Spis treści

1. Higiena na pierwszym miejscu

2. Lepsze wyniki sportowe

3. Szybsza regeneracja

4. Depilacja laserowa - zbawienie w życiu sportowca

Oglądając różnego rodzaju zawody czy rywalizacje sportowe, można zauważyć, że sportowcy cieszą się idealnie gładkim ciałem. I o ile dla niektórych osób, męska depilacja jest tematem dość kontrowersyjnym, o tyle w przypadku mężczyzn regularnie uprawiających sport, stanowi wręcz obowiązkowy punkt codziennej pielęgnacji. Skuteczna depilacja zdecydowanie zwiększa poczucie komfortu, a dodatkowo przyczynia się do osiągnięcia lepszych wyników sportowych.

Higiena na pierwszym miejscu

Tak szczegółowa depilacja ciała sportowców, związana jest przede wszystkim z utrzymaniem prawidłowej higieny. Bakterie, które znajdują się na ludzkiej skórze, rozkładają pot, co doprowadza do pojawienia się nieprzyjemnego zapachu. Dodatkowo, drobnoustroje bytujące w okolicach intymnych mogą być przyczyną rozwoju infekcji. Usuwanie owłosienia pomaga więc utrzymać odpowiednią czystość oraz znacząco zwiększa poczucie komfortu podczas treningu. Trzeba również pamiętać, że idealnie gładka skóra zdecydowanie szybciej się chłodzi, co jest szczególnie ważne w przypadku intensywniejszych sportów.

Zbliżenie gładką i umięśnioną męską klatkę piersiową.

Lepsze wyniki sportowe

Depilacja sportowców pomaga również osiągnąć lepsze wyniki. Owłosienie znajdujące się na ciele znacząco zwiększa opór powietrza, co w niektórych dyscyplinach stanowi kluczowy element, który nie pozwoli zawodnikowi stanąć na podium. Szczególnie ważne jest to w przypadku kolarzy, pływaków oraz biegaczy. Dzięki dokładnej depilacji, kolarz zmaga się z mniejszym oporem powietrza podczas jazdy rowerem, a pływak przecina wodę bez żadnej przeszkody. Gładka skóra w niektórych sportach, pozwala zaoszczędzić nawet minutę czasu.

Owłosienie na ciele osób aktywnych fizycznie, związane jest jednak z większą ilością niedogodności. Włoski mogą nie tylko powodować uczucie dyskomfortu, ale również sprawić ból. Kolarze lub nurkowie muszą zakładać bardzo ciasne stroje, a zbędne włoski mogą stać się przyczyną nieprzyjemnego uczucia ciągnięcia, które dodatkowo zaburzy tak ważną dla sportowca koncentrację. W skrajnych wypadkach, chociażby w trakcie jazdy na rowerze, zbyt długie i grube owłosienie może doprowadzić do nagłego wplątania się włosków w części roweru. Nie tylko grozi to niekontrolowaną wywrotką, ale również niezamierzoną i niezwykle bolesną depilacją.

Szybsza regeneracja

W każdym sporcie, równie ważnym elementem jak regularne treningi jest właściwa regeneracja. Okazuje się, że depilacja ma również istostny wpływ i w tym aspekcie. Na gładkiej skórze dużo szybciej goją się wszelkie rany i otarcia, a maście i kremy lepiej się wchłaniają. Ma to również wyjątkowe znaczenie podczas dezynfekcji podrażnień. Zdecydowanie łatwiej oczyścić ranę, której nie przykrywają niepotrzebne włoski. Również plastry i bandaże lepiej zdejmuje się z gładkiej skóry.

Podczas regeneracji sportowcy często poddawani są licznym zabiegom oraz masażom. Okazują się jednak dużo skuteczniejsze, kiedy są wykonywane na dokładnie wydepilowanym ciele.

Depilacja laserowa – zbawienie w życiu sportowca

Sportowcy najczęściej decydują się na trwałe i skuteczne metody usuwania zbędnego owłosieniaStawiają więc na depilację laserową. Nie tylko jest ona wyjątkowo skuteczna, ale również pomaga pozbyć się problemu niechcianych włosków na dłuższy czas. Warto więc w tym celu udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego. Dokładne golenie nóg u kolarzy czy depilacja całego ciała dla pływaków, to tylko niektóre z zabiegów oferowanych przez gabinety specjalizujące się w depilacji laserowej. Skuteczne pozbycie się niechcianego owłosienia, dzięki serii kilku zabiegów, pomoże zaoszczędzić czas, przeznaczony na ciągłą depilację tradycyjnymi metodami.

Przyjdź do jednego z naszych salonów i sam się przekonaj. Zapraszamy!