Twój koszyk jest pusty!

Depilacja laserowa sportowców – moda czy obowiązek?

11 lutego 2019
Wszystkie
Wszystkie
Spis treści

Oglądając różnego rodzaju zawody czy rywalizacje sportowe, można zauważyć, że sportowcy cieszą się idealnie gładkim ciałem. I o ile dla niektórych osób, męska depilacja jest tematem dość kontrowersyjnym, o tyle w przypadku mężczyzn regularnie uprawiających sport, stanowi wręcz obowiązkowy punkt codziennej pielęgnacji. Skuteczna depilacja zdecydowanie zwiększa poczucie komfortu, a dodatkowo przyczynia się do osiągnięcia lepszych wyników sportowych.

Higiena na pierwszym miejscu

Zbliżenie gładką i umięśnioną męską klatkę piersiową.

Lepsze wyniki sportowe

Depilacja sportowców pomaga również osiągnąć lepsze wyniki. Owłosienie znajdujące się na ciele znacząco zwiększa opór powietrza, co w niektórych dyscyplinach stanowi kluczowy element, który nie pozwoli zawodnikowi stanąć na podium. Szczególnie ważne jest to w przypadku kolarzy, pływaków oraz biegaczy. Dzięki dokładnej depilacji, kolarz zmaga się z mniejszym oporem powietrza podczas jazdy rowerem, a pływak przecina wodę bez żadnej przeszkody. Gładka skóra w niektórych sportach, pozwala zaoszczędzić nawet minutę czasu.

Owłosienie na ciele osób aktywnych fizycznie, związane jest jednak z większą ilością niedogodności. Włoski mogą nie tylko powodować uczucie dyskomfortu, ale również sprawić ból. Kolarze lub nurkowie muszą zakładać bardzo ciasne stroje, a zbędne włoski mogą stać się przyczyną nieprzyjemnego uczucia ciągnięcia, które dodatkowo zaburzy tak ważną dla sportowca koncentrację. W skrajnych wypadkach, chociażby w trakcie jazdy na rowerze, zbyt długie i grube owłosienie może doprowadzić do nagłego wplątania się włosków w części roweru. Nie tylko grozi to niekontrolowaną wywrotką, ale również niezamierzoną i niezwykle bolesną depilacją.

Szybsza regeneracja

W każdym sporcie, równie ważnym elementem jak regularne treningi jest właściwa regeneracja. Okazuje się, że depilacja ma również istostny wpływ i w tym aspekcie. Na gładkiej skórze dużo szybciej goją się wszelkie rany i otarcia, a maście i kremy lepiej się wchłaniają. Ma to również wyjątkowe znaczenie podczas dezynfekcji podrażnień. Zdecydowanie łatwiej oczyścić ranę, której nie przykrywają niepotrzebne włoski. Również plastry i bandaże lepiej zdejmuje się z gładkiej skóry.

Podczas regeneracji sportowcy często poddawani są licznym zabiegom oraz masażom. Okazują się jednak dużo skuteczniejsze, kiedy są wykonywane na dokładnie wydepilowanym ciele.

Depilacja laserowa – zbawienie w życiu sportowca

Sportowcy najczęściej decydują się na trwałe i skuteczne metody usuwania zbędnego owłosieniaStawiają więc na depilację laserową. Nie tylko jest ona wyjątkowo skuteczna, ale również pomaga pozbyć się problemu niechcianych włosków na dłuższy czas. Warto więc w tym celu udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego. Dokładne golenie nóg u kolarzy czy depilacja całego ciała dla pływaków, to tylko niektóre z zabiegów oferowanych przez gabinety specjalizujące się w depilacji laserowej. Skuteczne pozbycie się niechcianego owłosienia, dzięki serii kilku zabiegów, pomoże zaoszczędzić czas, przeznaczony na ciągłą depilację tradycyjnymi metodami.

Przyjdź do jednego z naszych salonów i sam się przekonaj. Zapraszamy!

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 7
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Depilacja laserowa a potliwość: czy depilacja może pomóc w r...
W dzisiejszych czasach depilacja laserowa stała się nie tylko popularną metodą usuwania zbędnego owłosienia, ale także s...
Szczotkowanie ciała na sucho – dlaczego warto wprowadzić ten...
Szczotkowanie ciała na sucho – dlaczego warto wprowadzić ten rytuał do codziennej pielęgnacji?
Czy istnieje sposób na stare blizny?
Blizny są często nieodłącznym towarzyszem naszych życiowych doświadczeń. Mogą być pamiątkami po przygodach z dzieciństwa...

Proponowane zabiegi