Twój koszyk jest pusty!

Depilacja czasowa a permanentna. Porównanie wad i zalet obu metod

26 lutego 2023
Depilacja
Spis treści

Z niepożądanym owłosieniem na ciele możemy walczyć na wiele sposobów. Do dyspozycji mamy m.in. depilację laserową (depilacja permanentna) oraz depilację czasową (np. woskiem, pastą cukrową czy maszynką jednorazową). Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Dzisiaj porównamy je ze sobą i spróbujemy rozstrzygnąć, która metoda wydaje się najlepsza.

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach gładka skóra na większości partii ciała nie stanowi już luksusu, fanaberii czy rzadko występującego zjawiska. Większość z nas usuwa niechciane włoski, by cieszyć się gładką skórą, która nie tylko atrakcyjnie wygląda, ale sprawia również większy komfort. Co lepsze – permanentna depilacja, a może czasowa? Sprawdź plusy i minusy.

Stałe usuwanie owłosienia - jak to zrobić?

Czy usuwanie owłosienia na stałe jest w ogóle możliwe? Okazuje się że tak, choć nie u każdego. Każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na różnego rodzaju metody. Niektórzy nie narzekają na obfite owłosienie, a skorzystanie z permanentnej metody pozwala im cieszyć się z gładkiej skóry na długie lata, albo nawet na zawsze. Niektórzy muszą wykonywać tzw. zabiegi przypominające. Macierz występujących do tej pory włosów została bezpowrotnie zniszczona, ale po jakimś czasie pojawiają się nowe włoski, choć zazwyczaj mniej gęste i przez to mniej widoczne – taka sytuacja jak najbardziej może mieć miejsce. 

Jakie wyróżniamy metody na usuwanie owłosienia na stałe? Głównie są to coraz popularniejsze w dzisiejszych czasach depilacja laserowa oraz elektroliza. Ten pierwszy sposób polega na niszczeniu cebulek włosów przy użyciu, jak sama nazwa wskazuje, lasera. Zabieg ten jest bezbolesny oraz trwały. Trzeba jednak pamiętać, że seria zabiegów może być dość kosztowna, gdyż należy wykonać kilka sesji, a nie odbyć tylko jedną wizytę w gabinecie depilacji laserowej.

A na czym polega elektroliza? To metoda opierająca się na usuwaniu włosów poprzez wprowadzanie małych elektrod do skóry w celu zniszczenia cebulek. Sposób ten może okazać się efektywny, ale jednocześnie bolesny i wymagający wielu sesji.

Czy depilacja laserowa jest na stałe?

Tak, depilacja laserowa jest zazwyczaj uważana za metodę trwałego usuwania włosów. Zabieg polega na niszczeniu cebulek włosów przy użyciu lasera, co prowadzi do trwałego uszkodzenia mieszka włosowego. W wyniku tego włosy nie odrastają.

Jednak, aby osiągnąć trwałe efekty, może być konieczne kilka sesji, w zależności od indywidualnych potrzeb i cech skóry. Ponadto, niektóre osoby mogą doświadczać delikatnego odrostu włosów po zabiegu, jednak jest to rzadkie i występuje tylko u niektórych. Właściwie i na to jest rozwiązanie. Specjaliści depilacji laserowej zalecają wykonywanie tzw. zabiegów przypominających. Wystarczy jedna lub dwie wizyty w gabinecie depilacji laserowej w roku, aby cieszyć się gładką skórą na co dzień.

W każdym razie, wyniki depilacji laserowej są zazwyczaj bardzo zadowalające i trwałe. Zalecane jest jednak, aby uzyskać poradę od specjalisty przed rozpoczęciem zabiegu, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

undefined

Usuwanie włosków z twarzy na stałe - czy jest możliwe?

Czy permanentna depilacja, czyli depilacja laserowa, może być zastosowana na twarz? Wiele osób może obawiać się działania lasera szczególnie wobec tej części ciała. To mit, że urządzenie to może wpływać negatywnie np. na cerę. Depilacja laserowa jest skuteczną metodą usuwania włosków z twarzy. Wiele osób decyduje się na ten sposób, aby trwale pozbyć się niechcianych włosków, z takich partii jak broda, wąsy lub wąsik

Depilacja laserowa jest bezpieczna dla skóry twarzy i może być stosowana nawet w wrażliwych obszarach, takich jak skóra wokół oczu. Zabieg jest bezbolesny lub tylko nieznacznie bolesny.

Wyniki depilacji laserowej są zazwyczaj bardzo zadowalające i trwałe. Jednak, aby uzyskać najlepsze rezultaty, może być konieczne kilka sesji.

undefined

Depilacja laserowa na stałe - największe zalety i wady

Jakie są największe zalety depilacji laserowej? Przede wszystkim godna uwagi jest trwałość tego zabiegu. Dzięki niemu możemy po prostu pozbyć się włosków raz na zawsze. To jedyna tak skuteczna dzisiaj metoda na rynku. Laser działa precyzyjnie i usuwa włoski bez uszkodzenia otaczającej skóry. Dzięki tej metodzie możemy oszczędzić mnóstwo czasu, który do tej pory poświęcaliśmy na codzienne metody usuwania włosków takich jak golenie czy woskowanie. Depilacja laserowa nie jest bolesna – co najwyżej może powodować lekki dyskomfort. To sposób też bardzo bezpieczny, który w dłuższej perspektywie pozwoli oszczędzić mnóstwo pieniędzy. Dodatkowo z kodem rabatowym BLOG20 otrzy masz 20% rabatu od najniższej ceny na stronie!

undefined

Wady permanentnej metody usuwania owłosienia? Większość osób wymienia przede wszystkim koszty. Rzeczywiście cena pojedynczej sesji może wydawać się wysoka. Trzeba jednak pamiętać o dłuższej perspektywie. Wówczas metoda ta jest znacznie tańsza niż codzienne golenie czy korzystanie z innych metod, po które musimy sięgać regularnie. Czy minusem depilacji laserowej są podrażnienia? Również nie. Oczywiście po samym zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i bolesna, ale bardzo szybko się goi. O wiele gorzej może to wyglądać w przypadku czasowych metod takich jak np. depilacja woskiem. Pamiętaj również, że depilacja laserowa pomoże Ci zapomnieć raz na zawsze o wrastaniu włosków.

Warto pamiętać, że depilacja laserowa może okazać się nieodpowiednia dla wszystkich typów skóry i włosów, szczególnie tych o ciemniejszym kolorze skóry lub jaśniejszych włosach. Tę kwestię pomoże Ci rozstrzygnąć specjalista depilacji laserowej podczas wstępnej konsultacji w gabinecie Depilacja.pl. Takie spot kanie odbędziesz zupełnie za darmo. Już dziś umów się na wizytę wstępną, która wcale nie zobowiązuje Cię do skorzystania z oferty salonów depilacji laserowej Depilacja.pl. 

Depilacja czasowa - największe plusy i minusy

Na pewno do największych zalet metod depilacji czasowej zaliczamy powszechność i łatwość użycia. Większość możemy po prostu wykonać w domu, co niewątpliwie jest bardzo wygodne. Jednorazowe zastosowanie tych sposobów nie generuje niskiego kosztu. W dłuższej perspektywie może wyglądać to jednak zupełnie inaczej.

I tutaj płynnie przechodzimy do wad tych rozwiązań. Największą z nich na pewno są krótkotrwałe rezultaty. Niektóre z tych sposobów mogą okazać się też bardzo bolesne, szczególnie woskowanie. Ryzyko powikłań jest tutaj bardzo wysokie – niektóre metody depilacji tymczasowych, tak jak depilacja maszynką do golenia, mogą powodować podrażnienia, infekcje skóry oraz wrastanie włosków. Wiele z tych sposobów nie jest odpowiednia dla wszystkich, szczególnie dla osób z wrażliwą skórą.

undefined

Permanentna depilacja. Teraz już wiesz, czy warto skorzystać z takiej usługi. 

Jak widzisz biorąc pod uwagę wszystkie wady i zalety, permanentna depilacja zdecydowanie wygrywa. Usuwanie niepożądanego owłosienia laserem to w dzisiejszych czasach bardzo popularny sposób, po który sięgają już nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Dowiedz się więcej na temat tej metody i umów się na bezpłatne spotkanie ze specjalistą salonów depilacja.pl.

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 4
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
ZASTANAWIASZ SIĘ NAD DEPILACJĄ LASEROWĄ?
UMÓW WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi

ZASTANAWIASZ SIĘ NAD DEPILACJĄ LASEROWĄ?
UMÓW WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ przy rezerwacji online