Twój koszyk jest pusty!

Depilacja laserowa a domowy sprzęt IPL – różnice

21 lutego 2021
Depilacja
Spis treści

Zależy Ci na efekcie gładkiej skóry na długo, a nawet na całe życie? Jedynym sposobem, dzięki któremu możesz uzyskać taki efekt, jest depilacja laserowa w profesjonalnym salonie. Domowy “depilator laserowy” wykorzystuje zupełnie inną technologię i na pewno nie usuwa włosków trwale.

Zależy Ci na efekcie gładkiej skóry na długo, a nawet na całe życie? Jedynym sposobem, dzięki któremu możesz uzyskać taki efekt, jest depilacja laserowa w profesjonalnym salonie. Domowy “depilator laserowy” wykorzystuje zupełnie inną technologię i na pewno nie usuwa włosków trwale. 

Depilator IPL – jak działa?

Znane marki zaczęły wprowadzać do swojej oferty urządzenia do użytku domowego. Pamiętajmy – depilacja IPL/VPL nie jest metodą trwałego usuwania owłosienia.

Wiele firm wprowadza w błąd swoich klientów informując, że zabiegi wykonywane z zastosowaniem sprzętu IPL/VPL to depilacja laserowa. Nie jest to jednak prawda. Ta technologia polega jedynie na emisji światła lampą ksenonową, która tylko na krótki czas usypia włos, nie wywoła natomiast trwałej degradacji. Czasami twórcy opisów zastępują te angielskie skróty polskim określeniem: pulsacyjne lub impulsywne źródło światła. Właściwą nazwą dla takiego rozwiązania jest jednak “fotodepilacja”, a nie “depilacja laserowa”. Jeśli zależy nam na trwałym pozbyciu się problemu i zniszczeniu możliwości odrastania włosa na dobre, powinniśmy szukać tylko diodowych laserów do depilacji. Nie dajmy skusić się niską ceną – zabiegi z wykorzystaniem lamp IPL i VPL trzeba będzie regularnie powtarzać przez całe życie.

Jak przebiega depilacja laserowa w domu?

Jak przeprowadzić zabieg depilacji IPL w warunkach domowych? Krok pierwszy to odpowiednie przygotowanie skóry do zabiegu. Najpierw musisz ogolić miejsca, które masz zamiar poddać depilacji. Zrób to po prostu za pomocą maszynki do golenia. Teraz oczyść naskórek – nie może znajdować się na nim warstwa żadnego kremu czy balsamu. Osusz ją. Dobierz intensywność światła do koloru włosów i skóry. Przedtem dokładnie przeczytaj instrukcję urządzenia i w stu procentach zastosuj się do wytycznych producenta. Szczególnie wrażliwe na działanie światła depilatora są osoby mające ciemną karnację i owłosienie (duża zawartość melaniny). 

Depilacja laserowa w domu – czy jest bezpieczna?

Czy depilator laserowy ipl jest bezpieczny? Warto pamiętać, że nie jest to urządzenie medyczne. By w ogóle miało zastosowanie i zapewniało jakikolwiek efekt – trzeba wybrać sprzęt wyższej klasy. Ceny takowego zaczynają się od tysiąca złotych. Bardzo istotne jest to, aby dostosować się do zaleceń producenta. Jak już wspomnieliśmy – włoski nie są usuwane na zawsze. Zabieg trzeba będzie regularnie powtarzać, a to zajmuje sporo czasu i często jest bardzo bolesne (dlatego w niektórych domowych depilatorach stosuje się np. nakładki chłodzące, które mają zmniejszać dyskomfort). 

Depilacja laserowa a IPL

Zabieg depilacji laserowej musi być wykonywany pod okiem profesjonalisty. Lasery diodowe zgodnie z amerykańską agencją FDA mają zwykle dużą moc i ich wykorzystanie w warunkach domowych jest niebezpieczne. Każde użycie lasera musi zatem być w obecności profesjonalisty. W salonach Depilacja.pl zabiegi wykonywane sa tylko przez kosmetologów z wyższym wykształceniem z zakresu kosmetologii i dopiero po uzyskaniu certyfikatu umożliwiającego pracę na sprzęcie SPEC3Hybrid czy Lightsheer. Cena urządzenia do depilacji laserowej świadczy o jakości. Za profesjonalny sprzęt trzeba zapłacić kilkaset tysięcy złotych. Popularność zabiegów depilacji laserowej w salonach piękności ciąglę rośnie, z uwagi na fakt, że mało kogo stać na taki wydatek. Seria zabiegów przeprowadzona w salonie pozwala na trwałe usunięcie owłosienia za ułamek tej ceny.

Na rynku spotkać można chińskie lasery, których jakość nie jest weryfikowana. Moc emitowanej wiązki lasera jest dużo mniejsza, przez co efekt takich zabiegów nie jest satysfakcjonujący. Szukajmy więc sprzętu oznaczonego certyfikatem np. FDA gwarantującego najwyższą jakość. 

Lasera diodowego nie schowamy w szufladzie. Jest to sprzęt sporych gabarytów – zaawansowana technologicznie maszyna wielkości szafki nocnej. Nie dajmy się zwieść reklamom, że osiągniemy efekt wiecznie gładkiej skóry urządzeniem mieszczącym się w dłoni.

Depilacja laserowa a IPL – czas trwania

W przypadku obydwu metod depilacji trzeba liczyć się z koniecznością poświęcenia sporej ilości czasu. Jeśli chodzi o depilację w salonie, to na jeden zabieg trzeba przeznaczyć średnio kilkadziesiąt minut. Im większa powierzchnia do depilacji, tym dłużej trwa zabieg. W przypadku nóg jest to ok. 1-1,5 godziny, a w przypadku bikini czy pach ok. pół godziny.

Depilacja laserowa IPL trwa krócej, ale trzeba pamiętać, że nie usuwa włosków całkowicie. W ogólnym rozrachunku zajmuje zatem więcej czasu. Depilowanie bikini trwa ok. 10-15 minut, nóg ok. 20 minut, a pach ok. 5 minut. 

Laser IPL domowy a profesjonalny – bolesność

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, który sprzęt, czy profesjonalny depilator laserowy czy ipl laser domowy sprawia większy ból. Wiele zależy od indywidualnych cech i progu bólu. Spory wpływ na odczucia mają takie elementy jak: karnacja skóry, barwa włosków, znamiona na skórze itd. Nie bez znaczenia jest też klasa urządzenia. W salonach Depilacja.pl wykorzystujemy wysokiej jakości urządzenia m.in. SPEC3Hybrid, który dzięki systemowi SHR niweluje doznania bólowe. 

? Zobacz wideo: Czy depilacja laserowa boli?

Depilacja laserowa a IPL – podsumowanie

Sprawdzajmy! Zawsze dokonujmy wyborów świadomie i dokładnie weryfikujmy firmę przed przystąpieniem do zabiegu. Pochopny wybór może narazić nas na niezadowolenie z efektów, a co za tym idzie ciągłe wydatki. W najgorszym wypadku zaszkodzić może również naszemu zdrowiu.

Jeśli wahasz się czy depilacja laserowa jest dla Ciebie odpowiednia, porozmawiaj z naszym kosmetologiem podczas bezpłatnej konsultacji.  

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 10
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Depilacja laserowa a potliwość: czy depilacja może pomóc w r...
W dzisiejszych czasach depilacja laserowa stała się nie tylko popularną metodą usuwania zbędnego owłosienia, ale także s...
Szczotkowanie ciała na sucho – dlaczego warto wprowadzić ten...
Szczotkowanie ciała na sucho – dlaczego warto wprowadzić ten rytuał do codziennej pielęgnacji?
Czy istnieje sposób na stare blizny?
Blizny są często nieodłącznym towarzyszem naszych życiowych doświadczeń. Mogą być pamiątkami po przygodach z dzieciństwa...

Proponowane zabiegi