Depilacja laserowa a domowy sprzęt IPL – różnice

Spis treści

1. Zwracajmy także uwagę na technologię. Pamiętajmy - depilacja IPL/VPL nie jest metodą trwałego usuwania owłosienia.

2. Zabieg depilacji laserowej musi być wykonywany pod okiem profesjonalisty.

3. Cena urządzenia do depilacji laserowej świadczy o jakości. Za profesjonalny sprzęt trzeba zapłacić kilkaset tysięcy złotych.

4. Lasera diodowego nie schowamy w szufladzie

5. Podsumowując

6. Bibliografia

Chcąc osiągnąć zadowalające rezultaty należy unikać niecertyfikowanego sprzętu. Oprócz niskiej skuteczności, może stanowić również zagrożenie dla naszego zdrowia.

Zwracajmy także uwagę na technologię. Pamiętajmy – depilacja IPL/VPL nie jest metodą trwałego usuwania owłosienia.

Wiele firm wprowadza w błąd swoich klientów informując, że zabiegi wykonywane z zastosowaniem sprzętu IPL/VPL to depilacja laserowa. Nie jest to jednak prawda. Ta technologia polega jedynie na emisji światła lampą ksenonową, które tylko na krótki czas usypia włos. Czasami twórcy opisów zastępują te angielskie skróty polskim określeniem: pulsacyjne lub impulsywne źródło światła. Właściwą nazwą dla takiego rozwiązania jest jednak “fotodepilacja”, a nie “depilacja laserowa”. Jeśli zależy nam na trwałym pozbyciu się problemu i zniszczeniu możliwości odrastania włosa na dobre, powinniśmy szukać tylko diodowych laserów do depilacji. Nie dajmy skusić się niską ceną – zabiegi z wykorzystaniem lamp IPL i VPL trzeba będzie regularnie powtarzać przez całe życie.

depilator ipl

Zabieg depilacji laserowej musi być wykonywany pod okiem profesjonalisty.

Znane marki zaczęły wprowadzać do swojej oferty urządzenia do użytku domowego. Pamiętajmy, że depilatory te wykorzystują technologię IPL. Zastosowanie na włoskach lampy ksenonowej może prowadzić do tego, że cebulka zostanie uśpiona, nie wywoła natomiast trwałej degradacji. Lasery diodowe zgodnie z amerykańską agencją FDA mają zwykle dużą moc i ich wykorzystanie w warunkach domowych jest niebezpieczne. Każde użycie lasera musi zatem być w obecności profesjonalisty. W salonach Depilacja.pl zabiegi wykonywane sa tylko przez kosmetologów z wyższym wykształceniem z zakresu kosmetologii i dopiero po uzyskaniu certyfikatu umożliwiającego pracę na sprzęcie Lumenis.

Cena urządzenia do depilacji laserowej świadczy o jakości. Za profesjonalny sprzęt trzeba zapłacić kilkaset tysięcy złotych.

Popularność zabiegów depilacji laserowej w salonach piękności ciąglę rośnie, z uwagi na fakt, że mało kogo stać na taki wydatek. Seria zabiegów przeprowadzona w salonie pozwala na trwałe usunięcie owłosienia za ułamek tej ceny.

Na rynku spotkać można chińskie lasery, których jakość nie jest weryfikowana. Moc emitowanej wiązki lasera jest dużo mniejsza, przez co efekt takich zabiegów nie jest satysfakcjonujący. Szukajmy więc sprzętu oznaczonego certyfikatem np. FDA gwarantującego najwyższą jakość.

Lasera diodowego nie schowamy w szufladzie

Jest to sprzęt sporych gabarytów – zaawansowana technologicznie maszyna wielkości szafki nocnej. Nie dajmy się zwieść reklamom, że osiągniemy efekt wiecznie gładkiej skóry urządzeniem mieszczącym się w dłoni.

depilator laserowy light sheer

Podsumowując

Sprawdzajmy! Zawsze dokonujmy wyborów świadomie i dokładnie sprawdzajmy firmę przed przystąpieniem do zabiegu. Pochopny wybór może narazić nas na niezadowolenie z efektów, a co za tym idzie ciągłe wydatki. W najgorszym wypadku zaszkodzić może również naszemu zdrowiu. Jeśli wahasz się czy depilacja laserowa jest dla Ciebie odpowiednia, porozmawiaj z naszym kosmetologiem podczas bezpłatnej konsultacji. Umów się na wizytę korzystając z formularza na stronie depilacja.pl/rezerwacja-online.

Bibliografia

  1. S. Eremia, Li CY, S.H. Umer, N. Newman Laser hair removal: long term results with laser, Dermatological Surgery 2014; 27(11): 920-924.
  2. J. Warner, M. Weiner, K. A. Gutowski Laser Hair Removal, Dermatologic Therapy 2013; 2(49): 389-400.