Twój koszyk jest pusty!

Depilacja laserowa a płodność. Nasz kosmetolog rozwiewa wątpliwości!

21 grudnia 2020
Depilacja
Spis treści

Dzięki serii zabiegów depilacji laserowej można liczyć na gładką skórę na długie lata, a nawet na całe życie. Mimo rosnącej popularności tego typu zabiegów nadal krąży wokół nich mnóstwo mitów i wątpliwości. Czy depilacja laserowa może mieć wpływ na płodność? Czy myśląc o posiadaniu dziecka w przyszłości, warto zrezygnować z tego typu zabiegów?

Płodność kobieca

Depilacja laserowa cieszy się dzisiaj ogromnym zainteresowaniem. Trudno się dziwić – dzięki tej metodzie można na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia. Domowa depilacja czy golenie nóg, pach czy okolic bikini są na co dzień bardzo uciążliwe. Dodatkowo mogą powodować wrastanie włosków, zaczerwienienie, a nawet obrzęki czy rany. Nie tylko kobiety zastanawiają się, czy depilacja laserowa może wpływać na płodność i czy w okresie starania się o dziecko lepiej nie odwiedzać gabinetów medycyny estetycznej w celu pozbycia się owłosienia laserem? Dokładnie wyjaśniamy temat!

Uśmiechnięta mama z dzieckiem na rękach w domu.

Niepłodność może być spowodowana mnóstwem czynników. Do głównych przyczyn zaliczamy niektóre choroby, ale też zaburzenia hormonalne, wiek czy zbyt dużą (lub zbyt małą) masę ciała. Okazuje się jednak, że przyczyn niemożności zajścia w ciążę jest znacznie więcej. WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia, już dawno uznała niepłodność za chorobę czasów. Często podkreśla się, że w dzisiejszych czasach coraz trudniej zajść w ciążę. Jeżeli nie dochodzi do zapłodnienia mimo roku współżycia 3-4 w tygodniu bez stosowania antykoncepcji to znaczy, że mechanizmy odpowiedzialne za zapłodnienie nie funkcjonują prawidłowo. Coraz więcej par ma ten problem – okazuje się, że w naszym kraju może to dotyczyć nawet 1,5 milion par. 

Przyczyny niepłodności u kobiet

Jakie są możliwe przyczyny niepłodności u kobiet? Zaliczamy do nich:

 • zespół policystycznych jajników (PCOS),
 • choroby tarczycy (niedoczynność),
 • choroby nadnerczy,
 • endometriozę,
 • choroby szyjki macicy,
 • mięśniaki macicy,
 • rak jajnika,
 • zaburzenia ciałka żółtego,
 • choroby przysadki mózgowej,
 • choroby weneryczne.
 • stosowanie używek,
 • trzymanie nieprawidłowej diety,
 • nadwaga, otyłość.

Depilacja laserowa bikini a płodność

Depilacja laserowa a płodność – czy rzeczywiście jedno ma wpływ na drugie? Często wątpliwości budzi depilacja laserowa bikini. Trzeba pamiętać, że laser wykorzystywany w depilacji ma działanie powierzchniowe. Działa przede wszystkim na cebulki włosowe – jego celem jest ich uszkodzenie, a te przecież znajdują się w zewnętrznej powłoce ciała, czyli w skórze. Wszelkie narządy czy struktury, które odpowiadają za płodność, znajdują się znacznie głębiej, czyli poza zasięgiem światła laserowego. A to oznacza jedno – płodność kobieca pozostaje nienaruszona podczas tego typu zabiegów.Nowoczesne urządzenia do depilacji laserowej wykorzystywane w salonach depilacja.pl działają tylko i wyłącznie na melaninę znajdującą się we włoskach – tłumaczy kosmetolog depilacja.pl – Laser w bardzo minimalnym, wręcz żadnym, stopniu wpływa na tkanki otaczające. Objawem tego może być lekki, chwilowy wzrost temperatury skóry. Laser zupełnie jednak nie wpływa na głębsze struktury, dlatego można czuć się bezpiecznym.

Depilacja laserowa bikini u kobiety w białej bieliźnie.

Kolejnym argumentem przemawiającym za bezpieczeństwem depilacji laserowej jest fakt, iż zabiegi tego rodzaju wykonywane są dość rzadko i w większości nie w dużych ilościach. Chcesz usunąć włoski z okolic bikini? Najpewniej nie będzie potrzebnych więcej niż kilka zabiegów. A to oznacza małą ilość naświetlań. Gdy już osiągniesz satysfakcjonujące efekty, to warto wykonywać tak zwane zabiegi przypominające. Wówczas naświetlanie odbywa się co najwyżej 1-2 razy do roku. – To minimalna ilość światła laserowego, która zupełnie nie wpływa na płodność – przekonuje kosmetolog. 

Męska depilacja laserowa bikini a płodność

Młody mężczyzna pozuje w białym bokserkach na białym tle.

Depilacja laserowa u mężczyzn także zaliczana jest do w pełni bezpiecznych zabiegów. Trzeba jednak pamiętać, że tuż po zabiegu może dojść do nieznacznego spadku ilości plemników w jądrach. – Bardzo podobny efekt występuje po gorącej kąpieli. Chodzi o nic innego jak podwyższenie temperatury. Nie należy się jednak tego zjawiska obawiać – po kilku godzinach wszystko wraca do normy – opowiada kosmetolog depilacja.pl. 

Szczęśliwy tata przytula i całuje córeczkę na tle górskiego pejzażu.

Jądra znajdują się bardzo płytko pod skórą. A to oznacza, że podwyższenie temperatury dzięki działaniu lasera, może zwiększać również temperaturę jąder. Wzrost ten jednak jest nieznaczny. Nie występują żadne badania, które dawałyby dowód temu, że depilacja laserowa w okolicy jąder może obniżać płodność. Mimo to, dla stuprocentowej pewności, kosmetolodzy omijają te okolice, pracując laserem. 

Depilacja laserowa w ciąży – tak czy nie?

Depilacja laserowa nie wpływa negatywnie na płodność – to fakt potwierdzony przez kosmetologa depilacja.pl. Mimo to warto pamiętać, że tego rodzaju zabiegi nie są polecane w trakcie ciąży. Dlaczego? Po pierwsze ogólnie kobiety ciężarne są „pod ochroną”. Wielu zabiegów czy działań po prostu się nie stosuje, by nie ryzykować. Nie da się w stu procentach wykluczyć niebezpieczeństwa, dlatego wielu rzeczy się nie robi po prostu na wszelkie wypadek. 

Przyszła mama trzyma zdjęcie USG na tle swojego brzucha.

Kolejnym argumentem są duże zmiany hormonalne, które zachodzą w organizmie kobiety podczas ciąży. Wpływ hormonów na ilość oraz jakość owłosienia jest ogromna. Dlatego decydując się na serię zabiegów depilacji laserowej, bardzo istotne jest, aby unormować gospodarkę hormonalną. W trakcie wzrostów czy spadków hormonów płciowych może dojść np. do nagłego wzrostu owłosienia, a to po prostu zaburzy efekty zabiegów. I wreszcie trzecia rzecz – depilacja laserowa, mimo że bezpieczna i komfortowa, może okazać się dla niektórych osób stresująca. Kobiety ciężarne powinny unikać stresu jak ognia. Więcej o depilacji w ciąży pisaliśmy w artykule Depilacja w ciąży – które metody można stosować?

Bezpieczeństwo depilacji laserowej

Jak widać, depilacja laserowa odradzana jest w trakcie ciąży, ale podczas etapu starania się o dziecko, jak najbardziej może być stosowana. Warto podkreślić, że tego typu zabiegi są bardzo bezpieczne – mało inwazyjne, nie wymagają rekonwalescencji i są bezbolesne. Zaraz po depilacji można wrócić do swoich codziennych zajęć. Oczywiście kosmetolog przekazuje zalecenia – po wizycie w gabinecie medycyny estetycznej nie wolno wystawiać skóry na słońce oraz należy stosować odpowiednią pielęgnację.

Depilacja laserowa – rozwiewamy wątpliwości

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię do zabiegu depilacji laserowej. To w pełni bezpieczne działanie, które zapewnia świetne rezultaty. Jeżeli jednak nadal masz sporo pytań i wątpliwości, to koniecznie umów się na bezpłatną wizytę konsultacyjną w wybranym salonie depilacja.pl. Jak zarezerwować spotkanie? To proste! Wykorzystaj do tego formularz na stronie internetowej depilacja.pl. Podczas takiej wizyty kosmetolog oceni stan Twojej skóry i przeprowadzi tzw. próbę laserową, by zobaczyć jak Twoja skóra i włoski będą reagować na laser. Specjalista przeprowadzi z Tobą także tzw. wywiad medyczny. A wszystko to w trosce o Twoje bezpieczeństwo. Konieczne jest bowiem wykluczenie wszelkich przeciwwskazań, do których zaliczamy m.in. ciążę czy przyjmowanie niektórych leków lub ziół. Do zobaczenia w salonach depilacja.pl!

Szczęśliwa rodzina w białych t-shirtach na łóżku. Rodzice całują się.

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 1
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi