Twój koszyk jest pusty!

Depilacja laserowa: rude włosy – czy jest możliwa?

23 kwietnia 2022
Technologia
Depilacja
Spis treści

Zbliża się lato, a wraz z nim chęć na pozbycie się nadmiernego owłosienia. Gładka skóra na stałe to marzenie wielu osób. W przypadku tradycyjnych metod usuwania włosków, takich jak golenie, plastry z woskiem, masy cukrowe etc. trzeba pamiętać o regularności i liczyć się z przykrymi objawami takimi jak podrażnienia, zaczerwienienie czy zapalenie mieszków włosowych. Dlatego depilacja laserowa, która wyklucza tego typu konsekwencje i zapewnia efekty na długo albo nawet na stałe, wydaje się rozwiązaniem idealnym. Wiemy jednak, że ta metoda sprawdza się przede wszystkim w przypadku ciemniejszych włosów. Co z tymi jaśniejszymi, w tym rudymi? Czy ten sposób okaże się dobry?

Depilacja laserowa – jak działa?

Jeżeli interesuje Cię depilacja laserowa, to koniecznie powinieneś dowiedzieć się, jak dokładnie działa to metoda. Jej podstawą jest wiązka lasera, która przenika do głębi włosa i niszczy jego macierz. Macierz to część, która odpowiada za wzrost owłosienia. Wiązka światła zostaje pochłonięta przez melaninę, czyli barwnik znajdujący się w cebulkach włosów. Zjawisko to nazywane jest selektywną fototermolizą. Specjalista przeprowadzający zabieg przykłada głowice lasera do obszarów zabiegowych. Najczęściej są to nogi, pachy czy okolice bikini. Tak naprawdę można w ten sposób depilować większość miejsc na ciele. Dzięki temu zostają zniszczone struktury odpowiadające za wzrost włosków. Te nie mają już szansy odrosnąć. Nie należy jednak przejmować się ryzykiem uszkodzenia skóry. Laser działa bowiem tylko na cebulki włosów i dla skóry pozostaje obojętny.

Warto pamiętać, że wszystkich włosków nie da się całkowicie usunąć podczas jednej wizyty. Wszystko dlatego, że laser działa tylko na te znajdujące się w tak zwanym anagenie, czyli fazie wzrostu. Dlatego najczęściej cała laseroterapia trwa kilkanaście lub kilkadziesiąt tygodni. Musi bowiem składać się z określonej liczby zabiegów. Odstęp pomiędzy każdą wizytą w gabinecie depilacji laserowej musi wynosić około 4-6 tygodni. Warto jednak poświęcić ten czas, gdyż może on zaowocować pozbyciem się owłosienia na stałe. Usunięte włoski już nie będą miały prawa odrosnąć, chociaż po jakimś czasie mogą pojawić się nowe, najczęściej jaśniejsze i słabsze, a dzięki temu mało widoczne. Dlatego specjaliści depilacji laserowej zalecają wykonywanie tak zwanych zabiegów przypominających raz lub dwa razy do roku. 

Wielu pacjentów zadaję sobie pytanie, czy depilacja laserowa boli? Bardzo wiele zależy od progu bólu konkretnej osoby. Dla większości metoda ta nie jest bolesna, choć może sprawiać mały dyskomfort związany najczęściej ze swędzeniem czy pieczeniem. W przypadku bardzo wrażliwych osób stosuje się maść znieczulającą. Tuż po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i podrażniona, ale objawy te bardzo szybko znikają, często już po kilku godzinach.

Depilacja laserowa: rude włosy – o czym musisz pamiętać?

Rude włosy zaliczane są do włosów jasnych, a to oznacza, że nie zawierają wiele barwnika. Czy wówczas depilacja laserowa jest możliwa? W końcu w opisanym powyżej procesie chodzi o działanie lasera właśnie na wspomnianą melaninę. Jeszcze do niedawna osoby posiadające jasne i rude włosy mogły zapomnieć o skorzystaniu z tej wyjątkowej metody. Sposób ten dedykowany był przede wszystkim osobom z ciemnymi, mocnymi i gęstymi włosami. To właśnie one są najbardziej czułe na działanie laserów. Dzisiaj jednak nawet cieńsze oraz delikatniejsze włosy, można usuwać tą metodą. Depilacja laserowa to dziedzina dynamicznie rozwijająca się i proponuje coraz to nowe rozwiązania.

Co więcej jasne owłosienie jeszcze do niedawna stanowiło przeciwwskazanie do depilacji laserowej. Gdyby nie postępujący rozwój tej dziedziny osoby z jasnymi i rudymi włosami miałyby rekomendowane inne metody pozbycia się włosków, na przykład zastosowanie wosku czy po prostu tradycyjne golenie. Obydwie te metody jednak nie są trwałe, szczególnie te druga. Plastry z woskiem mogą zapewnić gładką skórę na kilkanaście dni, odrastające włoski mogą okazać się słabsze i mniej widoczne. Wciąż jednak nie jest to rozwiązanie tak efektywne jak w przypadku depilacji laserowej. Na szczęście posiadacze jasnych i rudych włosów nie muszą wykluczać tej metody.

Decydując się na depilację laserową jasnych włosów musisz być świadoma tego, że efekty po zabiegu mogą nie być tak spektakularne jak w przypadku ciemnych włosów. Jasne włosy zawierają mało melaniny, a tym samym jej ilość zawarta we włosku może być niewystarczająca do tego, aby podgrzać włos do takiej temperatury, która uszkodziła by brodawkę włosową. Dlatego też decydując się na zabieg nie możemy dać gwarancji, że usuniemy włosy w 95% jak w przypadku ciemnego owłosienia, ale na przykład jeżeli usuniemy 70%, to i tak jest dużo.Większość klientów z jasnym owłosieniem decyduje się na zabieg i są zadowoleni z efektu końcowego.
Dostępne na rynku lasery do depilacji laserowej działają głównie na ciemne, czarne włosy u osób o bladej/jasnej skórze. W przypadku nowoczesnego lasera SPEC3 HYBRID w Depilacja.pl jest zupełnie inaczej. Laser ten posiada szersze spektrum działania i dobrze radzi sobie z jasnymi włoskami, a wszystko to dzięki połączeniu trzech rodzajów lasera w jednej głowicy. W trakcie zabiegu doświadczony kosmetolog w zależności od grubości i koloru włosa dobiera parametry tak, aby zabieg był najbardziej efektywny.

depilacja_laserowa_a_szczepionka

Przeczytaj również: Który laser jest najskuteczniejszy? Ranking 2021 roku

Rude włosy – jaki laser wybrać?

W przypadku jasnych czy rudych włosów mogą sprawdzić się tylko nowoczesne, innowacyjne lasery. Z pewnością zaliczamy do takowych autorski laser Depilacja.pl SPEC3 Hybrid. To rozwiązanie, które łączy w sobie aż trzy technologie laserowe – aleksandrytową, diodową oraz neodymową-yagową – w jednym. Sprzęt ten stosuje 3 długości fal, które wykazują bardzo wysoką efektywność w przypadku wszystkich fototypów skóry. W większości laserów do depilacji laserowej wykorzystuje się jedną, uniwersalną długość fali. Do SPEC3 Hybrid dodano dodatkowe długości fal, które mogą sprawdzić się także w przypadku jaśniejszych włosów. Dodatkowo bardzo efektywnie niwelują problem wrastających włosków. Stosowana w SPEC3 Hybrid długość fali 755 nm dedykowana jest bladej skórze o delikatnych włosach oraz potrafi usunąć pozostałości po włosach z poprzednich zabiegów. Długość 808 nm przeznaczona jest do wszystkich fototypów skóry, do pierwszych zabiegów, a także dla pacjentów z większą gęstością włosów. Najdłuższa długość fali, czyli 1064 nm, to rozwiązanie do ciemnych fototypów. Zapewnia największą penetrację mieszków włosowych.

SPEC3 Hybrid wyposażony jest także w system SHR, który emituje dużą częstotliwość impulsów zamiast jednego, mocnego strzału. Ta zdecydowanie redukuje ryzyko uszkodzeń i poparzeń tkanek sąsiadujących. Nie można zapomnieć także o innowacyjnym układzie chłodzenia w głowicy zabiegowej. To pozwala na wysoką kontrolę ilości ciepła w skórze w wyniku czego bezpieczeństwo zabiegów jest bardzo wysokie, a odczucia bólowe zmniejszone do minimum.

Masz jasne lub rude włosy i obawiasz się, że depilacja laserowa w Twoim przypadku się nie sprawdzi? Nie musisz tego wykluczać, choć rzeczywiście nie ma pewności, że jest to metoda dla Ciebie. Lasery, nawet te nowoczesne, nadal działają przede wszystkim na melaninę włosa. Nierzadko w przypadku rudych, blond czy siwych włosów nie dochodzi do ich trwałego usunięcia, a jedynie osłabienia. Bardzo często to już wystarczy, aby uzyskać większy komfort dnia codziennego. Przed podjęciem laseroterapii należy spotkać się ze specjalistą, który przeprowadzi darmową próbę laserową i sprawdzi, jak zareagują włosy. Po 4 tygodniach będzie można określić, ile włosków procentowo ubyło i wspólnie podjąć decyzję, czy taka metoda okaże się odpowiednia.

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.33
Ilość ocen: 6
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi