Twój koszyk jest pusty!

Depilacja laserowa twarzy a golenie maszynką – którą metodę wybrać?

29 września 2020
Depilacja
Spis treści

Laserowe usuwanie włosów z twarzy czy może jednak tradycyjne golenie maszynką? To pytanie zadaje sobie wielu mężczyzn. Poniżej rozwiewamy wszelkie wątpliwości na ten temat.

Depilacja twarzy laserem a golenie maszynką – wprowadzenie

Dla wielu panów zarost to symbol męskości, dla niektórych zmora, a nawet koszmar. Okazuje się, że nawet połowa mężczyzn wolałoby mieć całkowicie gładką skórę na twarzy. Zarost wcale nie sprawia, że czują się lepiej czy bardziej męsko. Niemal każdego dnia próbują skutecznie, szybko i bez zacięć pozbyć się niepożądanych włosów. W tym celu stosują głównie tradycyjne maszynki jednorazowe. Jednak w ruch idą także maszynki elektryczne oraz wiele innych sposobów. Wciąż jednak wielu mężczyzn nie wie, że zabieg depilacji laserowej bez najmniejszych trudności i obaw można zastosować także na twarzy. Co to oznacza? Osiągnięcie całkowicie gładkiej skóry nawet na długie lata! Wyobraź sobie, że nie musisz codziennie golić skóry twarzy, która po potraktowaniu maszynką często była podrażniona, a nawet zawierała ranki czy nieestetyczne krostki. Po serii zabiegów depilacji laserowej nie musisz obawiać się tego typu dolegliwości.

Laserowe usuwanie owłosienia na twarzy, a może jednak golenie maszynką? Czy można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie? Nie do końca. Każde rozwiązanie ma swoje zalety – po poznaniu wszystkich detali związanych z obydwiema metodami, każdy mężczyzna musi podjąć decyzję sam. W końcu to jego twarz, jego ciało i jego owłosienie.

Depilacja laserowa twarzy – kompendium wiedzy

Większość włosków, które wyrastają na twarzy mężczyzn przybiera postać sztywnych, grubych i ciemnych. Za wzrost owłosienia u panów odpowiada testosteron. To właśnie on “atakuje” mieszki włosowe, które w różnym stopniu reagują, czego konsekwencją jest wytworzenie zarostu – w zależności od mężczyzny – mocnego lub słabszego. Testosteron napędza wzrost włosków i z tego powodu nierzadko jest nazywany “paliwem dla zarostu”. Zresztą o testosteronie wiedzą wszyscy – to hormon odpowiadający nie tylko za wzrost włosków, ale także inne męskie cechy płciowe. Im ciemniejsze, gęste i grubsze włosy, tym większa skuteczność zabiegu depilacji laserowej.

Nie oznacza to jednak, że posiadacze słabszego owłosienia nie mogą w niedalekiej przyszłości cieszyć się gładką skórą. Zabieg depilacji laserowej twarzy wykonuje się małą głowicą lasera. A wszystko po to, by precyzyjnie kształtować męską brodę, jeżeli takie jest życzenie jej właściciela. Może się jednak okazać, że pacjent będzie chciał całkowicie pozbyć się owłosienia z twarzy – nie ma problemu, laser do depilacji twarzy poradzi sobie z całością. Panowie bardzo często decydują się na depilowanie policzków, okolic nosa, płatków uszu oraz baków. Golenie tych miejsc maszynką jednorazową czy elektryczną powoduje powstawanie nieprzyjemnych podrażnień, a nawet ran. Efekt jest taki, że skóra może i jest gładka, ale na bardzo krótko. Nie wygląda to dobrze – zaczerwienienia oraz krostki nie są po prostu estetyczne.

Dlatego odpowiedzią na te trudności może być właśnie depilacja laserowa. W tym zabiegu wykorzystywane jest zjawisko termolizy. W trakcie działania lasera, jego światło pochłaniane jest przez melaninę. To barwnik zawarty w strukturze mieszków włosowych. Przez to następuje zniszczenie elementów budowy włosa, które są odpowiedzialne za jego wzrost. Efekt? Trwałe usunięcie owłosienia z depilowanych miejsc. W tym przypadku twarzy.

Laserowa depilacja twarzy jest bezpieczna i praktycznie bezbolesna – oczywiście wtedy, gdy zdecydujemy się na sprawdzone miejsce. A do takowych na pewno należą gabinety depilacja.pl – stosowane tu urządzenia są najwyższej jakości, a kompetencje specjalistów w pełni profesjonalne. To właśnie kosmetolog określi liczbę zabiegów potrzebną do osiągnięcia pożądanego efektu. Zazwyczaj potrzebnych jest około 6-8 wizyt w odstępach około 6 tygodni.

Uśmiechnięty brunet w trakcie zabiegu depilacji laserowej brody.

Zalety i wady depilacji laserowej twarzy

Zalet wykonania depilacji laserowej twarzy jest mnóstwo. Oto część z nich:

  • bezpieczne pozbycie się włosków – zabieg przeprowadza profesjonalny kosmetolog, który wcześniej przeprowadzi wywiad medyczny z pacjentem, tak aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do zabiegu,
  • trwałość – po serii zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych włoski ulegają trwałemu zniszczeniu. Oznacza to, że skóra pozostanie gładka nawet na kilka lat, a u niektórych do końca życia,
  • gładka skóra bez podrażnień – po ukończeniu serii zabiegów depilacji laserowej, skóra będzie gładka i niepodrażniona,
  • wygoda – brak konieczności codziennego (lub częstego) golenia? To jak najbardziej realny scenariusz!

A jakie są wady depilacji laserowej twarzy? Ciężko powiedzieć. Mocnych zalet jest tak wiele, że od razu przykrywają ewentualne minusy. Na pewno trzeba się liczyć z tym, że do trwałego usunięcia włosków potrzebnych jest co najmniej kilka zabiegów (konkretną liczbę określa kosmetolog), a to oznacza uzbrojenie się w cierpliwość.

Po zabiegu mogą pojawić się też podrażnienia. Nie występują one jednak zawsze i mogą być chwilowe. Można je złagodzić odpowiednimi produktami, które należy zakupić w gabinecie kosmetologicznym. Przed skorzystaniem z usługi, jaką jest depilacja laserowa, należy zapoznać się z jej ceną. Seria zabiegów to koszt około kilkuset złotych. Porównując jednak do kwoty wydawanej przez lata na maszynki, warto się zastanowić, czy faktycznie jest to tak duża cena.

Depilacja maszynką – o czym warto wiedzieć?

Golenie twarzy u mężczyzn standardową maszynką to częsty scenariusz. Panowie często nie zastanawiają, dlaczego wybierają taką metodę, a nie inną. Po prostu robią to bez przemyślenia i często frustrują się, że skóra na ich twarzy znowu jest zacięta, a czasem nawet zraniona. Do tego te nieestetyczne krostki i zaczerwienienia. I co najgorsze – konieczność regularnego golenia. Panowie robią to często, a niektórzy nawet codziennie. Po mechanicznym usunięciu owłosienia, zarost szybko odrasta.

Ważne jest, aby golić się w spokoju. Wszelki pośpiech na pewno nie będzie pomagał – wręcz przeciwnie, zwiększy ryzyko ewentualnych błędów, prowadząc do zranienia twarzy. Warto stosować także dobre produkty do golenia, które nie wysuszają skóry, a mocno ją nawilżają. Trzeba wybrać zatem produkty dobrej jakości .

Golenie twarzy maszynką lub depilacja laserem – podsumowanie

Depilacja laserowa twarzy czy golenie maszynką? Niech każdy zdecyduje sam. Jak widać każda z tych opcji ma swoje wady i zalety. Naszym zdaniem w tym zestawieniu wygrywa depilacja laserowa, która finalnie okazuje się bardziej bezpieczna, wygodniejsza i tak naprawdę tańsza.

A Ty jakiego dokonałeś lub dokonasz wyboru? Która z tych opcji jest Twoim zdaniem najlepsza? Jeżeli zdecydujesz się na depilację laserową, to koniecznie umów się na bezpłatną wizytę z konsultacją w salonie depilacja.pl. Na spotkaniu rozwiejesz swoje wątpliwości na temat zabiegu. Powodzenia!

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 4
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi