Twój koszyk jest pusty!

Depilacja laserowa a golenie

30 lipca 2020
Depilacja
Spis treści

Gładka skóra (najlepiej na jak najdłuższy czas) to marzenie wielu kobiet i także mężczyzn. Metod pozbywania się niepożądanego owłosienia jest naprawdę sporo. Jednym z najpopularniejszych sposób jest standardowe golenie, które ma sporo zalet, ale i wad. alternatywą może być zupełnie inna, bardziej profesjonalna metoda, czyli depilacja laserowa. Który z tych sposobów będzie dla nas lepszy? Czym dokładnie kierować się przy wyborze? Rozwiewamy wątpliwości.

Golenie metodą depilacji?

Trudno nazwać standardowe golenie (np. maszynką jednorazową) metodą depilacji. To tak naprawdę krótkotrwałe usuwanie włosków, które potrafią odrastać już… tego samego dnia. Niektórzy chwalą sobie tę metodę twierdząc, że nie muszą poświęcać jej wiele czasu, a efekt zadowala ich nawet na kilka dni. Niestety u większości osób nie wygląda to tak różowo. Sam proces golenia trwa dość długo (trzeba to zrobić dokładnie, precyzyjnie, w przeciwnym wypadku włosy nie zostaną w całości usunięte czego efektem będą nieestetyczne fragmenty). Najlepiej zastosować do tego piankę do golenia, która wywołuje bardzo często alergie (zaczerwieniona skóra, nieładne kropki, swędzenie itd.). Golenie na sucho nie wchodzi w grę – niszczy powierzchnię naskórka. W grę wchodzi usuwanie włosków maszynką na mokro, np. pod prysznicem. Wiele osób chwali ten sposób twierdząc, że oszczędza tym samym bardzo wiele czasu. Z drugiej strony goląc się w ten sposób nietrudno pominąć niektóre fragmenty skóry. Ten sposób jest też bardzo nieekologiczny – zużywamy po prostu bardzo dużo wody. I tym samym – pieniędzy.

Różowa jednorazowa golarka i głowica lasera diodowego na szarym tle.

Depilacja laserowa – alternatywa dla golenia

Depilacja laserowa to nowoczesny sposób na pozbycie się niepożądanego owłosienia. To sposób zupełnie odmienny od standardowego i popularnego golenia. Podstawowa różnica – depilacja laserowa odbywa się w profesjonalnym gabinecie urody, a zabieg ten wykonuje specjalista. Usuwanie włosków odbywa się za pomocą lasera, który działa na cebulkę włosa, podgrzewa ją i uszkadza miejsce, w którym znajdują się komórki macierzyste odpowiedzialne za jego wzrost. Wiązka lasera przenika przez skórę i dociera do cebulki włosa, w której znajduje się melanina (barwnik absorbujący laser). Im ktoś posiada ciemniejsze włoski, tym zabieg depilacji laserowej jest bardziej skuteczny. Absolutnie jednak nie dyskwalifikuje to pacjentów posiadających jasne owłosienie. 

Dlaczego depilacja laserowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem? Głównie z racji swojej skuteczności – włoski, po przeprowadzeniu serii zabiegów (ich liczbę określa kosmetolog), usuwane są na stałe. Zatem można zapomnieć o codziennym goleniu. Co ważne skóra może być tylko lekko podrażniona i to zazwyczaj maksymalnie kilka godzin po zabiegu. Zatem to świetny sposób usuwania niepożądanych włosków dla osób, które skarżą się na często zaczerwienioną skórę po goleniu czy np. wrastające włoski. Oczywiście minusem depilacji może być cena – trzeba jednak pamiętać, że patrząc całościowo, w perspektywie lat jest to bardzo korzystny wydatek. Pieniądze wydane na golarki, pianki, wosk czy inne zabiegi mające na celu pozbycie się niechcianego owłosienia okazują się większe niż zabiegi depilacji laserowej pozwalające pozbyć się owłosienia na lata. Dodajmy do tego wodę zużytą pod prysznicem w trakcie golenia, a także czas, który tracimy na powtarzanych zabiegach domowej depilacji. A czas to również pieniądz.

Depilacja laserowa – wizyta konsultacyjna

Zanim zdecydujemy się na serię zabiegów depilacji laserowej, warto udać się na darmową wizytę konsultacyjną rezerwując wizytę np. online. Przyjdziemy do salonu i zostaniemy poddani tzw. próbie laserowej, by zorientować się jak metoda ta będzie działała na nasze ciało i naszą skórę. To także doskonały moment, by zadać jak najwięcej pytań kosmetologowi – dzięki temu rozwiejemy wiele naszych wątpliwości. Oczywiście osoba, która będzie przeprowadzała nasz zabieg, zrobi z nami także wywiad. A wszystko to, by wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu.  

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 2
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Depilacja laserowa a potliwość: czy depilacja może pomóc w r...
W dzisiejszych czasach depilacja laserowa stała się nie tylko popularną metodą usuwania zbędnego owłosienia, ale także s...
Szczotkowanie ciała na sucho – dlaczego warto wprowadzić ten...
Szczotkowanie ciała na sucho – dlaczego warto wprowadzić ten rytuał do codziennej pielęgnacji?
Czy istnieje sposób na stare blizny?
Blizny są często nieodłącznym towarzyszem naszych życiowych doświadczeń. Mogą być pamiątkami po przygodach z dzieciństwa...

Proponowane zabiegi