Twój koszyk jest pusty!

Endermologia a miesiączka. Czy można wykonywać zabieg?

3 czerwca 2021
Endermologia
Spis treści

Endermologia to coraz popularniejszy zabieg medycyny estetycznej. Nic dziwnego – skutecznie wyszczupla sylwetkę oraz modeluje twarz. Czy miesiączka jest przeciwwskazaniem do zabiegu endermologii? Rozwiewamy wątpliwości.

Szukasz skutecznego sposobu na zniwelowanie cellulitu, ujędrnienie skóry, wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki? Weź pod uwagę endermologię. To rodzaj masażu podciśnieniowego, który zapewnia świetne efekty. W dodatku to zabieg bezinwazyjny, bezpieczny i… wręcz relaksujący. Mimo to istnieją przeciwwskazania do zastosowania tej metody. Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, czy endermologia w trakcie miesiączki jest możliwa? Odpowiadamy bez najmniejszych wątpliwości!

Co to jest endermologia?

Endermologia to zabieg, który obecnie znajduje się w ofercie niemal każdego gabinetu medycyny estetycznej. Trudno się dziwić – popularność tej metody rośnie. Seria sesji modeluje sylwetkę, wyszczupla oraz niweluje znienawidzoną przez kobiety „pomarańczową skórkę”. Jak działa endermologia? To rodzaj podciśnieniowego masażu, który oddziałuje na tkankę łączną skóry. Urządzenie poprawia metabolizm, co sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej i wydalaniu toksyn. Endermologia pobudza także produkcję kolagenu, co pomaga w uelastycznieniu oraz ujędrnieniu skóry. 

zabieg endermologii na uda

Przeczytaj także: Dermomasaż a endermologia – czym różnią się zabiegi?

Jakie są wskazania do zabiegu endermologii? Wspomniany już cellulit, ale także rozstępy, wiotka skóra, nagromadzenie tkanki tłuszczowej w konkretnych miejscach (brzuch, uda, pośladki), duże ilości toksyn w organizmie, zniszczona skóra twarzy i dekoltu, obrzęki nóg i wiele innych. Endermologia nie tylko modeluje sylwetkę i poprawia kontur twarzy, ale też relaksuje po intensywnym treningu. 

Na czym polega zabieg endermologii?

Zabiegi endermologii wykonywane są za pomocą specjalnych urządzeń składających się z głowicy i rolek, który nie wymaga zakładania kombinezonu chroniącego skórę. W przypadku stosowania innych urządzeń, taki strój do konieczność, w przeciwnym razie może dojść do uszkodzeń. 

Głowica sprzętu zasysa oraz masuje skórę dwiema rolkami. Kosmetolog steruje nią komputerowo. Urządzenie wytwarza ciśnienie, a pomiędzy rolki głowicy wciągany jest fałd skóry. Następnie ten rolowany jest od wewnątrz i zewnątrz. Dzięki temu urządzenie oddziałuje na bardzo głęboko znajdujące się warstwy skóry, tym samym doprowadzając tkanki do regeneracji. Zabieg raczej nie jest bolesny, choć dla osób o niskim progu bólu można okazać się mało komfortowy. 

Czy masaż jest bardzo intensywny? Wszystko zależy od partii skóry, w przypadku którego jest stosowany. Endermologia na twarz to zabieg bardzo delikatny, w przeciwieństwie np. do zabiegu na uda, pośladki czy brzuch.

Endermologia a okres – czy miesiączka jest przeciwwskazaniem?

W przypadku właściwie każdego zabiegu medycyny estetycznej możemy mówić o przeciwwskazaniach. Jak wygląda to w przypadku masażu podciśnieniowego? Czy endermologia podczas okresu jest możliwa? 

Warto pamiętać, że tego rodzaju zabieg działa na bardzo głębokie warstwy skóry. Z tego właśnie powodu nie jest to metoda dla wszystkich. Powinny odpuścić ją osoby z dużą ilością tłuszczaków, przepukliną brzuszną, aktywnym nowotworem czy zapaleniem żył. Jeżeli borykasz się z żylakami, to również nie jest to zabieg dla Ciebie. Inne przeciwwskazania? Zażywanie leków rozrzedzających krew, ciąża, okres laktacji, aktywne choroby skóry w miejscu działania urządzenia.

Jak widać na liście przeciwwskazań nie znajduje się miesiączka. A to oznacza, że podczas okresu jak najbardziej można poddać się masażowi podciśnieniowemu. Poniżej znajdziesz szczegóły na ten temat.

Endermologia brzucha przeprowadzana urządzeniem Endermospec.

Przeczytaj również: Czy zabieg endermologii usuwa toksyny z organizmu?

Endermologia a miesiączka

Endermologia podczas miesiączki w większości przypadków może się odbyć. Wiele pacjentek ma jednak wątpliwości. Planując serię zabiegów nie przewidują, w którym momencie będą mieć okres. Często dzwonią do gabinetu medycyny estetycznej na kilka dni (albo nawet godzin) przed zabiegiem chcąc go przełożyć właśnie z powodu menstruacji. W większości przypadków nie ma sensu tego robić. Z zasady miesiączka nie stanowi przeciwwskazania do zabiegu, szczególnie gdy jest wykonywana w innych rejonach ciała niż brzuch. 

Jeżeli jednak urządzenie do endermologii ma pracować właśnie w tych partiach, to rzeczywiście można pomyśleć o przełożeniu, chyba, że pacjentka bardzo delikatnie znosi menstruację. Jeżeli bóle są jednak silne, a co za tym idzie – samopoczucie pozostawia wiele do życzenia, nie warto się zmuszać. Lepiej poszukać innego terminu. Podobnie, gdy miesiączka jest bardzo obfita. Wtedy kosmetolodzy również zalecają odczekanie przynajmniej kilka dni po zakończeniu menstruacji. 

Okres wskazaniem do zabiegu endermologii?

Z drugiej strony miesiączka może okazać się… wskazaniem do zabiegu endermologii. Wszystko dlatego, że jest to zabieg bardzo mocno rozluźniający ciało (z tego powodu coraz częściej korzystają z niego zawodowi sportowcy po intensywnych treningach), który pomaga także zmniejszać dolegliwości bólowe. Trudno jednak jednoznacznie określić, u kogo endermologia sprawdzi się w trakcie miesiączki, a u kogo nie. Jeżeli czujesz, że w “tych dniach” nie chcesz poddawać się zabiegowi, to tego nie rób. Nic na siłę, tym bardziej, że w tym względzie ogromne znaczenie ma nie tylko komfort fizyczny, ale przede wszystkim psychiczny.

Endermologia a miesiączka – podsumowanie

Każda kobieta jest inna, każda inaczej znosi menstruację i każda ma inny próg bólu. Dlatego jeżeli masz wątpliwości czy okres stanowi u Ciebie przeciwwskazanie do zabiegu, wskazanie, a może jest neutralny, skonsultuj się z kosmetologiem podczas wizyty wstępnej. Zawsze możesz też udać się do gabinetu w trakcie okresu i po chwili stwierdzić, że jednak tym razem nie jesteś dysponowana. Każdy specjalista przeprowadzający zabieg to zrozumie.

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 2
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi