Twój koszyk jest pusty!

Depilacja nosa – zabieg nie tylko dla mężczyzn!

2 lutego 2021
Depilacja
Depilacja
Pielęgnacja
Spis treści

Włosy rosnące w nosie to zupełnie naturalna rzecz – pełnią one konkretne funkcje i są potrzebnym elementem w układzie oddechowym. Czasem może zdarzyć się, że pojawia się ich zbyt wiele i zaczynają wystawać poza obręb dziurki nosowej. Podpowiadamy, jak skutecznie rozwiązać tę niedogodność!

Problem nadmiernego owłosienia dziurek nosowych dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Depilacja nosa jest obecnie tak samo popularna, jak usuwanie niechcianych włosów z uszu, baczków, czy brody i górnej wargi u kobiet. Depilacja laserowa jest tak bezpieczna i delikatna, że może być stosowana na dowolną część twarzy oraz wszystkie partie ciała. Przeczytajcie o tym, czemu w naszych nosach rosną włosy oraz jakie znamy domowe sposoby na tymczasowe pozbycie się ich. Dowiecie się też, czemu depilacja laserowa nosa jest nie tylko najskuteczniejszą, ale również najbezpieczniejszą metodą na estetyczny wygląd dziurek nosowych.

Depilacja nosa – dla kogo ten zabieg?

Włoski porastające wnętrza naszych nosów nie są zbędną pozostałością po naszych przodkach. Nie można wrzucić ich do tej samej kategorii, co zarost na nogach lub twarzy. Spełniają one bardzo konkretne zadania. Przede wszystkim filtrują powietrze, które wdychamy nosem i zatrzymują cząsteczki, takie jak kurz, pyłki oraz inne drobne ciała obce. To na nich zbiera się wilgoć, co jest szczególnie odczuwalne podczas opuszczania ciepłych pomieszczeń w czasie mrozów. Również dzięki nim do układu oddechowego nie wpadają drobne owady ani pył. Dość często zdarza się, że włosy w nosie rosną zdecydowanie zbyt intensywnie i nieestetycznie wystają z dziurek nosowych. Regularne przycinanie ich jest uciążliwe i dość łatwo o bardzo bolesne skaleczenie, natomiast wyrywanie należy do ekstremalnie bolesnych, ze względu na silne ukrwienie i unerwienie tego rejonu. 

Niekiedy zdarza się, że u osób obdarzonych szczególnie bujnym owłosieniem całego ciała, włoski w nosie są na tyle grube i sztywne, że powodują łaskotanie i drażnienie wewnętrznych ścianek nozdrzy. Może to wywoływać potrzebę ciągłego drapania, co z kolei prowadzi do powstawania otarć i skaleczeń. Depilacja nosa jest zalecana również osobom borykającym się z alergiami na kurz i pyłki. Mniejsza ilość osadzających się na włoskach alergenów to zazwyczaj ogromna ulga od swędzenia. Sposobem na bezbolesne, najtrwalsze i bezpieczne pozbycie się włosów jest depilacja laserowa. Z tego zabiegu równie chętnie korzystają mężczyźni, jak i kobiety – w końcu chęć schludnego wyglądu nie jest przypisana do tylko jednej płci! 

undefined

Przeczytaj także:Epilacja a depilacja – jaka jest różnica między tymi zabiegami?

Usuwanie włosów z nosa – domowe sposoby

Włoski rosnące w obrębie nozdrzy nadal dla wielu osób są tematem wstydliwym. Z tego powodu część ludzi decyduje się na depilację nosa w domu. Najpopularniejszą ostatnio metodą, szeroko prezentowaną w mediach społecznościowych, jest wosk do depilacji nosa. Wosk do nosa różni się nieznacznie od standardowego wyrywania włosów tą metodą. Rozgrzany kosmetyk nakłada się na szpatułkę, a następnie rozsmarowuje wewnątrz przedniej części dziurki nosowej. Po kilku chwilach, gdy wosk lekko zastygnie, należy silnie pociągnąć szpatułkę w dół. Nie zawsze udaje się wyrwać wszystkie włosy i zabieg niestety trzeba powtórzyć. Dość często zdarza się całkiem nieprzyjemna i trudna do rozwiązania sytuacja, kiedy to z nosa wyrwiecie sam patyczek, a wosk zostanie przyklejony do włosków. Ze względu na miejsce zabiegu, nie ma możliwości ponownego podgrzania wosku, a  wydłubywanie go, gdy stwardnieje zdecydowanie nie należy do przyjemnych. Pamiętajcie, aby nie umieszczać wosku dalej, niż w połowie dziurki nosowej, ponieważ nie należy usuwać wszystkich włosów. 

Innym sposobem na skrócenie włosów w nosie jest użycie trymera. Posiadają one specjalne zaokrąglone końcówki, które ułatwiają manewrowanie wewnątrz dziurki nosowej. Niekiedy zdarza się, że trymer, szczególnie używany od dłuższego czasu, zamiast ucinać włoski, od czasu do czasu je wyszarpuje. Wynika to z faktu, że ostrza, które ukryte są pod metalową osłonką, mogą dość szybko stępić się i zacząć działać jak depilator mechaniczny. Włosy w nosie można również przycinać nożyczkami, jednak ciężko jest uciąć je blisko skóry. Używanie tego narzędzia tworzy potencjalne ryzyko zacięcia się, a nawet przypadkowego przebicia skóry. To właśnie dlatego nożyczki są zdecydowanie odradzanym sposobem wykonywania tego zabiegu. 

Szukasz skutecznej metody? Wybierz laserowe usuwanie włosów z nosa!

Co czyni depilację laserową najskuteczniejszą na świecie metodą usuwania zbędnych włosów? Jest to unikalny sposób oddziaływania na struktury wytwarzające włosy.

Jak działa depilacja laserowa?

Wiązki lasera przenikają głęboko w warstwę skóry, w której osadzony jest włos. Skoncentrowany promień światła pochłania barwnik zawarty w ludzkim włosie, czyli melanina. Największe jej stężenie znajduje się w cebulce. To w tej strukturze energia świetlna zamienia się w energię cieplną. Podwyższona temperatura poważnie uszkadza lub całkowicie niszczy strukturę, która wytwarza włos, dzięki czemu kolejny nie ma możliwości wyrośnięcia. Depilacja włosów w nosie tą metodą nie jest bolesna, jednak w przypadku, gdy pacjent odczuwa dyskomfort, na wnętrze nosa nakłada się krem znieczulający zawierający lidokainę i prylokainę. 

Zabieg trwa wyjątkowo krótko i nie pozostawia śladów, zatem od razu po jego wykonaniu możecie powrócić do codziennych zajęć. Przed wykonaniem depilacji nosa przy pomocy lasera należy dokładnie ogolić powierzchnię, która będzie poddawana zabiegowi. W przeciwnym wypadku włosy wystające ponad powierzchnię mogą ulec spaleniu. Pamiętajcie, aby na tydzień przed zabiegiem nie spożywać ziół takich, jak nagietek i dziurawiec, które znacznie zwiększają wrażliwość na światło.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Przed każdym zabiegiem depilacji laserowej, bez względu na rejon ciała, z którego chcecie usunąć zbędne owłosienie, odbywa się konsultacja ze specjalistą z zakresu medycyny estetycznej. Jego zadaniem jest ocena stanu skóry we wnętrzu nosa i  poznanie ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Równie ważną kwestią jest rozpoznanie ewentualnych przeciwwskazań do zastosowania terapii laserowej. Z depilacji laserowej muszą tymczasowo zrezygnować kobiety w ciąży i karmiące piersią. Jest to podyktowane brakiem danych na temat oddziaływania skoncentrowanych wiązek światła na nienarodzone dziecko oraz na pokarm. Osoby z nowotworami będą zmuszone odczekać 5 lat od momentu uwolnienia się od choroby. 

Czynnikami uniemożliwiającymi poddanie się laseroterapii są choroby skóry o podłożu bakteryjnym, wirusowym i grzybiczym. Podobnie wygląda to w przypadku przewlekłych chorób genetycznych, takich jak rybia łuska. Konsultacja z dermatologiem będzie wymagana, jeśli chorujecie na łuszczycę lub bielactwo. Jeśli zażywaliście leki fotouczulające, takie jak retinoidy lub izotretynoiny, kosmetolog może zalecić odczekanie od miesiąca do pół roku. 

Jeśli zdecydowaliście się na pozbycie się części włosów z nosa, a nie chcecie ryzykować ani narażać się na ból, wybierzcie szybką i bezpieczną depilację laserową. Już po kilku zabiegach zapomnicie o mało estetycznych włosach wystających z dziurek nosowych. 

undefined
Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 3
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
TYLKO TERAZ 20 % RABATU NA WSZYTSKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Keratyna na włosy - to musisz wiedzieć!
Włosy od zawsze były symbolem urody i zdrowia. Dlatego niezależnie od płci czy wieku, każdy z nas pragnie, aby nasza czu...
Czy wypełnienie bruzd nosowo wargowych jest przeciwwskazanie...
Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, popularnie nazywanych "liniami marionetek", to jedna z popularnych procedur estetycz...
Czy usuwanie tatuażu jest bezpieczne?
Tatuaże są wyjątkowym sposobem na wyrażenie siebie i zachowanie wspomnień, ale czasem życie i preferencje zmieniają się ...

Proponowane zabiegi

TYLKO TERAZ 20 % RABATU NA WSZYTSKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online