Twój koszyk jest pusty!

Depilacja laserowa wąsika

i
Informacja o najniższej cenie tej usługi z ostatnich 30 dni przed obecną obniżką
Poprzednia najniższa cena:129 zł
149 zł

Wąsik to pojedyncze, zazwyczaj ciemne włoski występujące nad górną wargą. Wąsikiem nazywamy także owłosienie, które pokrywa całą górną wargę. Głównie pojawia się u kobiet z ciemną karnacją albo jest wynikiem zmian hormonalnych w organizmie. W tym drugim przypadku może pojawić się w młodości, ale też w bardziej dojrzałym okresie życia – na przykład w czasie ciąży albo w okresie menopauzy. Jak zwalczyć nieestetyczny wąsik?

Czas trwania zabiegu: 20 minut
Cel: Gładka skóra

Kup teraz i zapłać za 30 dni

Etapy zabiegu

Przed zabiegiem
  • Wizyta konsultacyjna połączona z próbą laserową - kosmetolog ocenia stan skóry, przeprowadza wywiad medyczny w celu wykluczenia wszelkich przeciwwskazań. Wykonuje również próbę laserową na podstawie której sprawdza jak owłosienie i skóra pacjenta zareaguje na laser.
  • Oczyszczenie skóry – w dniu zabiegu lub dzień przed, należy w miejscu poddawanym zabiegowi ogolić skórę maszynką do golenia. Skóra powinna być czysta i pozbawiona wszelkich specyfików takich jak balsamy, bronzery czy kremy.  
W trakcie
  • Kosmetolog podczas zabiegu stosuje profesjonalny laser za pomocą którego naświetla depilowaną partię ciała. W salonach Depilacja.pl wykorzystuje się dwa typy laserów: LightSheer oraz autorski laser diodowy SPEC3 Hybrid. Dzięki zastosowaniu trzech długości fal laser SPEC3 Hybrid wykazuje wysoką skuteczność w przypadku wszystkich fototypów skóry, z kolei system SHR zapewnia bezpieczeństwo zabiegów oraz brak odczuć bólowych. Pacjentki z niskim progiem bólu, mogą odczuwać delikatne mrowienie i uczucie ciepła.  
Po zabiegu
  • Skóra może być lekko podrażniona, dlatego zaleca się zastosowanie nawilżających i kojących specyfików. Lekki dyskomfort mija już po kilku godzinach, lub maksymalnie po kilku dniach od momentu zabiegu. Pacjenci muszą traktować skórę bardzo delikatnie – nie trzeć mocno ręcznikiem, nie stosować kosmetyków na bazie alkoholu czy innych mocnych substancji. Zabronione jest także przez dwa tygodnie po zabiegu peelingowanie oraz opalanie.  

Depilacja laserowa wąsika – jedyny skuteczny sposób

Wąsik można usunąć na wiele sposobów. Wiele pani stosuje plastry z woskiem, maszynkę jednorazową albo depilator elektryczny. Metody te jednak nie są zbyt efektywne. Włoski odrastają bardzo szybko i nierzadko są jeszcze ciemniejsze i przez to jeszcze bardziej widoczne. Wiele domowych sposobów na depilację kończy się też podrażnieniem, a nawet poważną alergią. W efekcie skóra wygląda jeszcze bardziej nieestetycznie, a towarzyszą temu dyskomfort i ból.

Najskuteczniejszy sposób na pozbycie się niepożądanego owłosienia, także z okolic twarzy, jest depilacja laserowa. To metoda, która zapewnia trwałe efekty efekty. Podczas zabiegu światło lasera namierza pigment mieszków włosowych, pochłania go i tym samym uszkadza mieszki. Dzięki temu te przestają produkować nowe włosy.

Depilacja laserowa wąsika – czy jest bezpieczna?

Wiele osób obawia się depilacji laserowej w okolicach twarzy. Trzeba jednak pamiętać, że jest to zabieg w pełni bezpieczny. Światło lasera działa tylko na mieszki włosowe, nie uszkadzając przy tym okolicznych tkanek. Trzeba jednak pamiętać, aby udawać się na depilację laserową do sprawdzonego gabinetu, w którym stosuje się certyfikowane sprzęty i zatrudnia się kompetentnych oraz doświadczonych laseroterapeutów. Sprawdź salony depilacja.pl. Te rozsiane są po całej Polsce, więc bez najmniejszego problemu znajdziesz gabinet znajdujący się blisko Twojego miejsca zamieszkania.

Depilacja laserowa wąsika – czy jest bolesna?

Czy depilacja laserowa wąsika jest bolesna? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Odczucie bólu może być większe w przypadku mocniejszego owłosienia. Wiele zależy też od progu bólu danej osoby oraz doświadczenia specjalisty przeprowadzającego zabieg i rodzaju stosowanego sprzętu. U bardzo wrażliwych pacjentów stosuje się kremy znieczulające.

Depilacja laserowa wąsika – ile zabiegów jest potrzebnych?

Jasne włoski wymagają mniej wizyt w gabinecie, a te ciemniejsze i mocniejsze oczywiście więcej. W wielu przypadkach już trzy albo cztery zabiegi mogą okazać się wystarczające, szczególnie jeżeli chodzi o pojedyncze włoski. U wielu kobiet nad górną wargą może występować charakterystyczny cień zarostu. Wówczas najprawdopodobniej wymagana będzie większa liczba zabiegów.

  • 01
  • 02

Polecane artykuły

Jak usunąć meszek z twarzy? 5 najlepszych sposobów
Meszek na twarzy to powszechne zjawisko, jednak problem zaczyna się wtedy, gdy włoski są grubsze i ciemniejsze. Jak sobi...
Depilacja laserowa wąsika a depilacja woskiem – którą metodę...
Delikatny meszek nad górną wargą występuje u każdej kobiety i jest całkowicie naturalny. Co robić w sytuacji, gdy staje ...
Depilacja twarzy u kobiet – wąsik i broda
Chcesz wiedzieć, jak walczyć z niechcianym owłosieniem na twarzy? Przygotowaliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz ...

Salony obsługujące ten zabieg

Efekty depilacji laserowej Przed&Po
Zobacz jak wyglądają efekty depilacji laserowej pach, po 9 zabiegach
result before
result after

Zastanawiasz się nad umówieniem wizyty?

Nie czekaj i już teraz umów się
na wizytę testową.
Wpisz imię
Wpisz nazwisko
Prefiks
Wpisz numer telefonu
Wpisz email
Wybierz salon
Wybierz salon
*Oświadczam, że zapoznałem/-am się z Regulaminem i Polityką Prywatności serwisu internetowego www.depilacja.pl oraz akceptuję ich treść.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących towarów lub usług Depilacja.pl sp. z o.o. na wskazany przeze mnie adres e-mail drogą elektroniczną.
Wyrażam zgodę na przekazywanie mi treści marketingowych Depilacja.pl sp. z o.o. za pomocą telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, których jestem użytkownikiem, w szczególności na podany przeze mnie numer telefonu.