Twój koszyk jest pusty!

Depilacja twarzy u kobiet – wąsik i broda

12 marca 2020
Depilacja
Spis treści

Chcesz wiedzieć, jak walczyć z niechcianym owłosieniem na twarzy? Przygotowaliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się między innymi, jak depilacja twarzy u kobiet wpływa na jakość życia oraz skąd na damskiej buzi bierze się wąsik i broda. Zatem zapraszamy!

Niechciane włoski, pojawiające się w obrębie twarzy i szyi, to zmora bardzo wielu kobiet. Powodują kompleksy, trudności w kontaktach międzyludzkich oraz wycofywanie się z życia towarzyskiego. Na szczęście problem ten ma bardzo proste i szybkie rozwiązanie w postaci depilacji twarzy u kobiet. Pamiętajcie o tym, że nie jesteście skazane na ciągły dyskomfort bądź prawie codzienne golenie – kobiety już i tak mają wystarczająco dużo powierzchni, z których poczucie estetyki nakazuje usuwanie owłosienia! W dzisiejszym poradniku opowiemy o możliwych powodach pojawiania się u kobiet zarostu na górnej wardze i brodzie. Opiszemy również krótko popularne metody pozbywania się go. Lektura tego tekstu pomoże Wam wybrać najlepszy spośród sposobów tymczasowych i permanentnych.

Jak pozbyć się włosków z twarzy? Najpierw skonsultuj problem z lekarzem!

Czemu konsultacja z lekarzem endokrynologiem jest tak istotna, gdy na Twojej twarzy znajduje się zdecydowanie więcej włosków, niż powinno? Nadmierne owłosienie może mieć podłoże zarówno dziedziczne, jak i patologiczne (hirsutyzm). W pierwszym przypadku nie masz się czego obawiać, są to jedynie predyspozycje do bardziej widocznych włosów szczątkowych, które odziedziczyliśmy po naszych praprzodkach. W drugim przypadku lekarz może stwierdzić u Ciebie chorobę lub zaburzenia, które wpływają na pojawianie się włosów w takich miejscach, jak na przykład górna warga, broda, czoło lub linia żuchwy. 

Hirsutyzm jest wynikiem nadmiernej produkcji w kobiecym ciele męskich hormonów płciowych – androgenów. Przyczyną takiego stanu może być zespół jajników policystycznych, zaburzenia w gospodarce hormonalnej w okresie ciąży bądź choroba nowotworowa zlokalizowana w narządach produkujących hormony, czyli tarczycy, nerkach lub jajnikach. Nadmiar androgenów może pojawić się również w wyniku przyjmowania leków zawierających testosteron, jednak w tym przypadku nadprogramowe włoski powinny zniknąć niedługo po zaprzestaniu lekoterapii.

 

Jak usunąć wąsik kobiecy? Poznaj dostępne sposoby!

Istnieją cztery bardzo popularne metody depilacji twarzy u kobiet, które nie wymagają wizyty w gabinecie kosmetycznym. Każda z nich obarczona jest pewnymi niedogodnościami lub możliwymi do wystąpienia skutkami ubocznymi.

Golenie

Golenie twarzy maszynką z ostrzami jest rozwiązaniem tymczasowym i w żaden sposób nie wpływa na zmniejszenie ilości pojawiających się włosków. Dodatkowo powoduje, że skóra jest mniej przyjemna w dotyku, ponieważ ścięte pod kątem włosy mają ostre, bardziej kłujące końcówki. Częstym następstwem używania maszynek do golenia w okolicach wąsika i brody jest wrastanie włosków i nieestetyczne ropne krostki.

Wosk

Woskowanie to dość popularna metoda pozbywania się włosów z kobiecej twarzy. Dostępne są bezpieczne, gotowe plastry do tak zwanej depilacji na zimno. Ponieważ metoda ta nie wymaga rozpuszczania wosku przy pomocy wysokiej temperatury, nie występuje niebezpieczeństwo poparzenia. Usuwanie włosków wraz z cebulkami niestety nie uchroni Cię przed zjawiskiem wrastania oraz często idącym z nim w parze stanem zapalnym mieszków włosowych.

Pasta cukrowa

Jest to delikatniejszy i skuteczniejszy zamiennik woskowania. Depilację pastą cukrową można przeprowadzać zarówno na ciepło, jak i na zimno. Nakładanie na skórę rozgrzanego i rozpuszczonego kosmetyku powoduje otwarcie ujść mieszków włosowych, dzięki czemu depilacja jest mniej bolesna, a pasta jest w stanie uchwycić nawet bardzo krótkie włoski. Metoda ta jest bardzo tania i bezpieczna dla alergików, jednak jej czasochłonność można porównać do klasycznego woskowania.

Nitkowanie

Metoda ta polega na chwytaniu grupy drobnych włosków pomiędzy dwie skręcone ze sobą zwykłe nitki. Sposób ten może początkowo nastręczyć problemów, ponieważ wymaga zwinnego operowania kilkoma palcami jednocześnie. Ćwiczenia i dostosowanie siły skrętu nitek znacznie zwiększy skuteczność tego zabiegu. W przypadku nitkowania istnieje spore prawdopodobieństwo urwania włosa, a nie usunięcia go wraz z cebulką, co z dużą dozą prawdopodobieństwa doprowadzi do wrośnięcia go w tkanki. 

Depilacja twarzy u kobiet – skuteczna metoda pozbycia się włosów

Spośród dostępnych metod usuwania włosów rosnących na twarzy zaledwie jedna z nich zapewnia trwałe efekty. Depilacja laserowa twarzy oferuje Ci nie tylko całkowite bezpieczeństwo, ale też permanentne rezultaty. Co sprawia, że epilacja laserowa jest tak skuteczna i rekomendowana przez dermatologów? Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy przyjrzeć się dokładniej mechanizmowi jej działania. 

Urządzenie do depilacji laserowej emituje silnie skoncentrowane wiązki światła. Ich długość jest opracowana tak, aby docierały wyłącznie do cząstek pigmentu znajdujących się w mieszku włosowym, pozostawiając okalające tkanki nietknięte. W cebulce włosa energia świetlna zamienia się w energię termiczną, która niszczy mieszki włosowe od środka. Dzięki temu, że zarost traci miejsce zakotwiczenia, nie jest w stanie odnowić się w danym miejscu. 

Do osiągnięcia upragnionych efektów wymagane są zazwyczaj trzy lub cztery sesje depilacji. Wynika to z faktu, iż laser oddziałuje na włosy w fazie wzrostu. Jak zapewne wiecie, okresy te w ludzkim ciele zachodzą naprzemiennie, aby owłosienie przez cały czas znajdowało się na naszej skórze. Fazy wymiany włosów trwają około sześć tygodni, co stanowi zalecany czas pomiędzy zabiegami depilacji laserowej. 

Depilacja laserowa twarzy

Teraz już wiesz, jak pozbyć się niechcianych włosów z twarzy!

Broda lub wąsik kobiecy – jak usunąć te nieprzyjemne problemy? Pod kątem estetycznym twarz jest najważniejszym miejscem na naszym ciele. To na nią zwraca się uwagę w pierwszej kolejności. Kobiety zazwyczaj przywiązują dużą wagę do tego, aby cera wyglądała niemalże nieskazitelnie. Dobry podkład i puder będą w stanie zakamuflować nierówny koloryt lub ślady po trądziku, jednak z pewnością nie ukryją zbyt gęstych i zbyt ciemnych włosków w okolicach górnej wargi i brody u kobiety. Kolorowe kosmetyki mają wręcz tendencję do podkreślania ich. Domowe metody usuwania zbędnego owłosienia mogą przynosić efekty na krótką metę, jednak często towarzyszą im pewne niedogodności. 

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem w przypadku nadmiernego owłosienia delikatnej skóry twarzy jest depilacja laserowa. Umożliwia ona permanentne pozbycie się włosków, nawet tych najjaśniejszych i najkrótszych. Jest metodą szybką i bezpieczną, przetestowaną przez miliony kobiet na świecie. W ogólnym rozrachunku okazuje się być również metodą tanią. Wynika to z faktu, iż zaledwie kilka zabiegów całkowicie rozwiązuje problem zarówno owłosienia, jak i nawracających infekcji mieszków włosowych. 

Jak sama widzisz, zarówno kobiecy wąsik, jak i broda u kobiety nie są zjawiskiem rzadkim. Nie powinny one być powodem do zamykania się przed całym światem. Jeśli jednak pozbycie się ich zapewni Ci większy komfort psychiczny, skorzystaj z porady naszych ekspertów. Wybierz najbezpieczniejszy oraz najskuteczniejszy sposób na niechciane włoski, czyli depilację laserową i raz na zawsze pozbądź się kompleksów! 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.67
Ilość ocen: 9
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
ZASTANAWIASZ SIĘ NAD DEPILACJĄ LASEROWĄ?
UMÓW WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi

ZASTANAWIASZ SIĘ NAD DEPILACJĄ LASEROWĄ?
UMÓW WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ przy rezerwacji online