Depilacja laserowa – na ile starcza? Odpowiada ekspert

Spis treści

1. Depilacja laserowa – ile trwa efekt początkowy?

2. Na ile starcza depilacja laserowa?

3. Depilacja laserowa - jak długo efekt?

4. Trwała depilacja w salonach Depilacja.pl

Depilacja laserowa swoją popularność zdobyła przede wszystkim dzięki niezwykłej skuteczności. Usunięcie zbędnego owłosienia oraz uzyskanie idealnie gładkiej skóry, to tylko część nielicznych zalet wynikających ze stosowania tej metody likwidacji niechcianych włosków. Zabieg przy użyciu lasera charakteryzuje się również wyjątkową trwałością. Jak długo utrzymują się efekty i czy konieczne jest przeprowadzenie zabiegów przypominających? Podpowiadamy!

Szukasz skutecznego sposobu na pozbycie się niechcianego owłosienia? Nie chcesz tracić czasu na codzienne golenie maszynką lub boisz się wyrywania plastrami z woskiem? Z pewnością idealne rozwiązanie dla Ciebie to depilacja laserowa. Efekty po latach są nadal świetne! Zresztą w poniższym tekście znajdziesz szczegóły na ten temat. 

Depilacja laserowa – ile trwa efekt początkowy?

Pierwsze efekty po wykonaniu depilacji przy użyciu lasera można zaobserwować już w ciągu tygodnia po przeprowadzonym zabiegu. Mniej więcej tyle czasu potrzebują włoski, aby w zupełności wypaść z wewnętrznej warstwy skóry. Mimo, iż w trakcie sesji laser znacząco osłabia owłosienie, to jednak często pozostaje ono jeszcze na ciele przez kilka dni. Po tym okresie skóra staje się już piękna oraz idealnie gładka.

W ciągu następnych kilku tygodni włoski zaczną jednak ponownie odrastać. Wpływ na to ma wyłącznie proces wzrostu samego włosa, który odbywa się cyklicznie, w konkretnych odstępach czasowych. Podczas zabiegu usuwane jest wyłącznie to owłosienie, które znajduje się na zewnątrz skóry. Ze względu na to, że uśpione w głębszych warstwach cebulki nie reagują w żaden sposób na wiązki lasera, to po upłynięciu kilku tygodni włoski z powrotem pojawią się na ciele. Aby efekt gładkiej skóry utrzymywał się przez cały czas, konieczne jest przeprowadzenie całej serii depilacji laserowej. Pojedyncza sesja pozwoli zaś na pozbycie się włosków w maksymalnie 30%.

Warto również zauważyć, że efekt po wykonanym zabiegu laserowym zależy także od struktury i koloru posiadanego owłosienia. Wiązka lasera emitowana przez urządzenie wyłapuje przede wszystkim wyraźny pigment, dlatego dużo szybciej i skuteczniej owłosienia pozbędą się osoby charakteryzujące się mocnymi oraz ciemnymi włoskami. Włosy jasne są więc nieco trudniejsze do wyeliminowania i często wymagają odbycia większej ilości zabiegów.

Kosmetolodzy depilacja.pl na białym tle.

Na ile starcza depilacja laserowa?

Całkowite pozbycie się niechcianego owłosienia wymaga przeprowadzenia od sześciu do dziewięciu wizyt. Muszą się one odbywać jednak w przynajmniej miesięcznych odstępach czasowych. Po całej serii zabiegów wybranych obszarów skóry, można się cieszyć gładką skórą już na stałe. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że tak naprawdę osiągnięcie odpowiednich rezultatów w dużej mierze zależne jest od indywidualnych predyspozycji. Mimo, iż u większości osób można skutecznie zniszczyć mieszek włosowy, to jednak naturalna zdolność organizmu do regeneracji sprawia, że po upływie kilku miesięcy, a nawet roku pojedyncze włoski mogą pojawić się ponownie. Na odrastanie po dłuższym czasie włosów mają również wpływ zmiany hormonalne pojawiające się po przebytej ciąży, okres menopauzy oraz dojrzewania. Wskazane jest wtedy wykonanie raz lub dwa razy do roku zabiegów przypominających, które pomogą pozbyć się tego problemu nawet na całe życie.

Depilacja laserowa – jak długo efekt?

Po serii zabiegów depilacji laserowej skóra rzeczywiście jest gładka. Nie wymaga przeprowadzania domowych zabiegów usuwania owłosienia. Możesz zatem przestać stosować takie metody jak golenie maszynką czy stosowanie plastrów z woskiem. Co jednak po latach? Tak jak wspomnieliśmy wyżej – włoski mogą się pojawić. Nie tylko pojedyncze, ale także w większych ilościach. Dlatego tak istotne są zabiegi przypominające przeprowadzane przez profesjonalistów. Oczywiście wcześniej należy poddać się pełnej laseroterapii, tj. odpowiedniej liczbie zabiegów (ta powinna zostać dostosowana do pacjenta, tj. jego skóry, rodzaju włosów itd.). 

Trwała depilacja w salonach Depilacja.pl

Zlokalizowane w całej Polsce gabinety kosmetyczne Depilacja.pl zapraszają na depilację laserową! Decydując się na wykonanie serii zabiegów depilacji laserowej konieczne jest wybranie możliwie najlepszego salonu kosmetycznego. Szczególną uwagę należy zwrócić na polecane przez klientki i klientów z całego kraju gabinety Depilacja.pl ! To właśnie tam wykonasz zabieg depilacji laserowej w wyjątkowo komfortowych i co najważniejsze, bezpiecznych warunkach. Depilacja laserowa w salonie Depilacja.pl przeprowadzana jest przez doświadczony personel pracujący wyłącznie na urządzeniach najwyższej jakości, co dodatkowo potwierdza skuteczność wykonywanych zabiegów. Osoby, które chcą poddać się całej serii depilacji laserowej mogą skorzystać z pakietów, które pozwolą im zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w ciągu całego roku. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!