Twój koszyk jest pusty!

Depilacja laserowa w domu - jak się przygotować? Co musisz wiedzieć przed zabiegiem?

10 czerwca 2023
Depilacja
Depilacja
Spis treści

Depilacja laserowa IPL w domu nadal zyskuje na popularności. Jest wygodną, ale też mniej trwałą alternatywą dla profesjonalnej depilacji laserowej. Jak wygląda taki zabieg i w jaki sposób możesz się do niego przygotować?

Urządzenia IPL służą do samodzielnego usuwania zbędnego owłosienia przy pomocy pulsującego światła. Mechanizm ich działania jest podobny do laserów diodowych, które dzięki emisji silnych dawek światła powodują uszkodzenia mieszków włosowych. W przypadku depilacji IPL emitowane światło jest mocno rozproszone, w przeciwieństwie do skoncentrowanej wiązki profesjonalnych epilatorów. Ta technologia jest na tyle bezpieczna dla skóry i oczu, że została dopuszczona do samodzielnego użytku. Jeśli zastanawiacie się, jak depilować laserem w domu i jak przygotować skórę do zabiegu, czytajcie dalej!

Depilacja laserowa w domu - jak się przygotować?

Do większości zabiegów kosmetycznych z wykorzystaniem urządzeń mechanicznych należy się przygotować. Aby wiedzieć, jak to prawidłowo zrobić, warto poznać mechanizm działania danego zabiegu, jak i jego przebieg. W przypadku depilacji laserowej, czy to profesjonalnej, czy przeznaczonej do wykonania w zaciszu domowym, energia świetlna kierowana jest płytko pod skórę, gdzie trafia na komórki barwnikowe we włosie (melaninę). Podczas zetknięcia z nimi impulsy świetlne zmieniają się w ciepło, które ma za zadanie uszkodzić mieszek włosowy i tym samym uniemożliwić powstawanie kolejnych włosków. Jak zatem przygotować się do depilacji laserowej w domu? Dokładnie w ten sam sposób, jak do tej wykonywanej w salonach medycyny estetycznej! 

Pierwszym i najważniejszym krokiem będzie dokładne ogolenie powierzchni, z której będziemy usuwać owłosienie. Dzięki temu pulsujące światło nie zatrzyma się we włosie wystającym ponad powierzchnię skóry i cała energia trafi w podskórny mieszek. Im większe ciepło tam wytworzymy, tym skuteczniejsza będzie depilacja, a jej efekty trwalsze. Pod żadnym pozorem nie należy wykonywać mechanicznej depilacji ani używać kremów rozpuszczających włosy, ponieważ wtedy światło lasera nie będzie miało w co trafić, a wysoka temperatura nie zostanie wytworzona. 

undefined

Przeczytaj również: Jaki depilator laserowy wybrać? Podpowiadamy!

Jak depilować laserem w domu, aby zabieg był bezpieczny?

Depilację laserową w domu wykonuje się przy pomocy tzw. urządzeń IPL (Intense Pulse Light), które emitują pulsujące światło o szerokim spektrum. Epilatory te są skonstruowane w taki sposób, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo użytkowania. Są również łatwe w obsłudze i nie wymagają specjalnego przygotowania. Nie oznacza to jednak, że można pominąć pierwszy i najważniejszy krok, czyli zapoznanie się z instrukcją użytkowania przygotowaną przez producenta. Jest to niezmiernie ważne, gdyż intensywne światło skierowane z bliskiej odległości może uszkodzić wzrok. Z tego też względu lasera IPL nie powinniśmy używać w obecności małych dzieci. Po skończonym zabiegu bezwzględnie należy przechowywać go poza zasięgiem małych rączek. 

Do serca musimy wziąć sobie konieczność ogolenia depilowanej powierzchni. Unikniemy w ten sposób przypalenia wystających części włosa i możliwego poparzenia skóry. Będzie to szczególnie ważne w przypadku twarzy oraz tych części ciała, które ocierają się o siebie - oparzenia termiczne są trudne do wyleczenia i niestety często zostają po nich blizny. Nie należy depilować skóry z aktywnym zakażeniem bakteryjnym, wirusowym i grzybiczym, jak również używać urządzenia IPL w trakcie antybiotykoterapii. Przed zabiegiem zapoznajcie się też z listą kosmetyków, leków i suplementów fotouczulających - być może będziecie musieli odłożyć depilację laserową w domu o kilka dni lub tygodni.

Trwałe usuwanie owłosienia w domu - czy to lepsza opcja niż depilacja laserowa w salonie? 

Czy trwałe usuwanie owłosienia w domu jest w ogóle możliwe? Jak już wspominaliśmy, depilatory IPL operują rozproszonymi wiązkami światła, zatem do melaniny w mieszkach włosowych dociera mniej energii i wytwarza się w nich mniejsze ciepło. Ze względu na niską koncentrację emitowanych impulsów, domowe urządzenia IPL nie uszkadzają podstawy włosa tak skutecznie, jak depilatory w salonach medycyny estetycznej. Mieszki regenerują się i w ciągu kilku tygodni lub miesięcy od zabiegu spod skóry znów zaczynają wyrastać włosy. W przypadku osób, które posiadają jasne owłosienie na ciele (siwe oraz odcienie blondu), depilacja w domu najprawdopodobniej okaże się nieskuteczna lub jej efekty będą znikome i krótkotrwałe. Im mniej melaniny znajduje się wewnątrz keratynowej osłonki włosa, tym słabiej pochłania on promieniowanie lasera.

undefined

Przeczytaj również: Trwałe usuwanie owłosienia – jaka metoda będzie najskuteczniejsza?

Czy już wiesz, jak zrobić depilację w domu?

Wiecie już, jak zrobić depilację w domu przy użyciu urządzenia IPL. Tego typu zabieg ma niezaprzeczalną zaletę - można go wykonać w zaciszu domowym i w dowolnym momencie. Niestety depilatory IPL posiadają jedynie ułamek skuteczności depilatorów laserowych używanych w specjalistycznych salonach. Mimo że wydaje się zabiegiem tańszym, skorzystanie z profesjonalnych usług będzie zdecydowanie bardziej opłacalną inwestycją. W salonach Depilacja.pl wystarczy zaledwie kilka sesji z wykorzystaniem nowoczesnego lasera SPEC3 Hybrid, aby osiągnąć upragniony cel. Depilacja laserowa w salonie wystarcza na wiele lat, a często nawet na całe życie. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego, jak wykonujemy ją w salonach Depilacja.pl, zadzwońcie do nas lub skorzystajcie z bezpłatnej wizyty próbnej!

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 1
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Keratyna na włosy - to musisz wiedzieć!
Włosy od zawsze były symbolem urody i zdrowia. Dlatego niezależnie od płci czy wieku, każdy z nas pragnie, aby nasza czu...
Czy wypełnienie bruzd nosowo wargowych jest przeciwwskazanie...
Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, popularnie nazywanych "liniami marionetek", to jedna z popularnych procedur estetycz...
Czy usuwanie tatuażu jest bezpieczne?
Tatuaże są wyjątkowym sposobem na wyrażenie siebie i zachowanie wspomnień, ale czasem życie i preferencje zmieniają się ...

Proponowane zabiegi

TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online