Konsultacja online z kosmetologiem

Twój koszyk jest pusty!

Golenie żyletką czy depilacja laserowa?

7 września 2021
Depilacja
Depilacja
Spis treści

Golenie żyletką wraca do łask. Jest nie tylko skuteczne, ale ekologiczne. Czym jeszcze się charakteryzuje i czy sprawdzi się lepiej niż coraz bardziej popularna depilacja laserowa? Wyjaśniamy różnicę pomiędzy tymi dwiema technikami.

Nadeszła jesień, co oznacza najlepszy moment na rozpoczęcie serii zabiegów depilacji laserowej. Niepożądane owłosienie można dziś usunąć na wiele sposobów. Króluje maszynka jednorazowa (niestety często stosowana więcej niż jeden raz, co może spowodować alergie i podrażnienia), ale sporym zainteresowaniem cieszą się też plastry z woskiem czy kremy do depilacji.

Depilacja laserowa to świetna technologia, dzięki której depilacja jest trwała, bezpieczna, bezbolesna i możliwa w przypadku każdego fototypu skóry. Wśród tych wszystkich metod wyłania się także golenie żyletką. Brzmi bardzo archaicznie? To rzeczywiście warta uwagi technika. Czy wygra z depilacją laserową? Sprawdź poniżej.

Golenie żyletką – tak czy nie?

W XX wieku do golenia brody panowie wybierają przede wszystkim wspomniane już maszynki jednorazowe. Trudno się dziwić – są tanie, łatwo dostępne, proste i bezpieczne w użyciu. Niegdyś królowały żyletki, które potem odeszły w cień głównie ze względu na ryzyko uszkodzenia skóry. Tymczasem warto ponownie się nimi zainteresować. Żyletki są bardzo ostre, a co za tym idzie skuteczne. Z pewnością nie znajdziesz jednorazowej maszynki, która charakteryzowałaby się aż taką efektywnością.

Oczywiście stosowanie żyletki to większe ryzyko podrażnień i skaleczeń. Nie warto się jednak zrażać. Golenia żyletką można szybko się nauczyć, tym bardziej, że na rynku dostępne są bezpieczne maszynki.

Jak się golić żyletką? Podpowiadamy!

Golenie żyletką to proces składający się z kilku etapów. Żadnego nie można pominąć! Sprawdź krok po kroku, jak pozbyć się niechcianego owłosienia za pomocą żyletki:

  • zmiękcz zarost – jeżeli zarost będzie miękki, to usuniesz go z łatwością. Zastosuj krem do golenia albo po prostu zwykłe mydło, które nie tylko zmiękczą owłosienie, ale będą stanowić też barierę ochronną dla skóry. Wybrany środek nakładaj pędzlem, albo dłonią. Zwróć uwagę, aby zrobić to bardzo dokładnie. Mydło czy krem do golenia muszą znaleźć się na każdym z włosków,
  • dobierz odpowiednie ostrze – właściwe ostrze to podstawa, aby uniknąć skaleczeń czy podrażnień. Nie ma czegoś takiego jak uniwersalna, dobra dla wszystkich żyletka. Owłosienie każdego mężczyzny jest inne i wymaga innego rodzaju akcesorium. Niestety dobór odpowiedniego ostrza może potrwać (chyba, że będziesz mieć szczęście i od razu trafisz na to jedno, jedyne). Musisz zastosować tutaj bowiem metodę prób i błędów. Testuj i bądź dla siebie delikatny,
  • kierunek golenia – to bardzo ważny aspekt. Utrzymanie odpowiedniego kierunku golenia pozwoli Ci uniknąć skaleczeń. Pamiętaj, aby golić się pod kątem 30 stopni w stosunku do skóry twarzy. Owłosienie usuwaj zgodnie z kierunkiem jego wzrostu. W razie potrzeby możesz drugą dłonią naciągać skórę (ale rób to bardzo delikatnie!). Dzięki temu usuniesz wszystkie włosy,
  • kolejność golenia – zacznij od golenia policzków, następnie zajmij się szyją, brodą czy skórą nad górną wargą,
  • i po goleniu – po goleniu zastosuj środki łagodzące, np. ałun. Te pozwolą Ci nawilżyć skórę i przyspiesza gojenie ewentualnych ran.

undefined

Przeczytaj także: Kto może wykonywać depilację laserową?

Golenie się żyletką – jaką maszynkę wybrać?

Golenie żyletką może okazać się dla Ciebie ulubionym sposobem na pozbycie się niechcianego owłosienia. By zwiększyć swoje szanse na “zaprzyjaźnienie” się z tą techniką, wybieraj wysokiej jakości akcesoria. Dobra maszynka to podstawa. Nie chodzi tylko o właściwie dopasowane ostrze, ale też odpowiedni kształt, tak aby wygodnie leżał w dłoni.

W ofercie wielu sklepów można znaleźć ogromny wybór maszynek żyletkowych od znanych producentów. Wybór nie będzie oczywisty. Maszynki mogą mieć bowiem różną budowę, wielkość, ekspozycję ostrza czy uchwyty. Sporo z nich zostało rozróżnionych na te dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Maszynki mogą być także sprzedawane osobno oraz w zestawach, np. z designerskim stojakiem oraz pędzlem. Jeżeli masz wątpliwość, które akcesoria będą dobre na start – skontaktuj się z obsługą w danym sklepie. Na pewno pomogą. Podobnie jeśli chodzi o wybór kosmetyków.

Maszynka na żyletki – zalety

Jak widać golenie maszynką na żyletki wcale nie musi być trudne – to przede wszystkim kwestia wprawy. Poniżej znajdziesz listę zalet takiego rozwiązania. Sprawdź, a może to ostatecznie przekona Cię do wypróbowania tej metody, albo… wręcz przeciwnie :)

Golenie żyletką – plusy:

  • ekologiczne rozwiązanie – na całym świecie, także w Polsce, codziennie wyrzuca się tysiące, jeśli nie miliony jednorazowych maszynek oraz ostrzy. To przyczynia się do jeszcze większego zanieczyszczenia środowiska. W przypadku golenia maszynką z żyletkami wyrzuca się zaledwie kilka żyletek rocznie. To ogromna różnica, prawda?
  • oszczędności – golenie żyletką to także oszczędność pieniędzy – mniej maszynek jednorazowych to mniejsze koszty,
  • zdrowie – maszynki jednorazowe wyposażone są w pasek nawilżający, który może zawierać szkodliwe substancje powodujące m.in. pękanie naskórka,
  • nietestowane na zwierzętach – czy wiesz, że maszynki jednorazowe często są testowane na zwierzętach? I że mogą być… niewegańskie? Wielu producentów dodaje bowiem do pasków nawilżających… lanolinę. 

Przeczytaj także: Żel do depilacji laserowej – czy jest konieczny?

Golenie żyletką czy depilacja laserowa?

Jak widać golenie niechcianego owłosienia żyletką ma bardzo wiele zalet. Warto zatem wziąć tę metodę pod uwagę. Nie należy jednak zapominać o depilacji laserowej, która zdecydowanie wygrywa z goleniem żyletką. To jedyny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia na stałe. To jednak nie jedyny plus na tle innych metod, w tym na tle golenia żyletką. Sprawdź inne zalety depilacji laserowej:

  • brak bólu i dyskomfortu – nie powoduje podrażnień, skaleczeń i innych skutków ubocznych. Skóra może być tylko lekko zaczerwieniona po wyjściu z gabinetu. Objawy te mijają błyskawicznie,
  • koniec z przykrą dolegliwością – niweluje problem wrastających włosów,
  • nie wymaga depilacji czy golenia na co dzień – wystarczy kilka lub kilkanaście zabiegów (liczba w serii jest kwestią indywidualną), aby cieszyć się gładką skórą na stałe. Pomyśl o tym, ile czasu możesz oszczędzić. Golenie żyletką wymaga regularności. Niektórzy muszą wykonywać tę czynność nawet codziennie,
  • oszczędność pieniędzy – depilacja laserowa nadal często kojarzona jest jako bardzo drogi zabieg. W dzisiejszych czasach ceny są już bardzo przystępne, a gdy zestawimy je z koniecznością kupowania przez lata kosmetyków i akcesoriów do golenia, to okazuje się, że usuwanie niepożądanego owłosienia laserem jest najtańszą z metod.

Zobacz wideo: Czy depilacja laserowa boli?

Depilacja laserowa czy golenie za pomocą żyletki?

Jak widać, depilacja laserowa to świetna metoda, która ma wiele zalet! Tylko teraz możesz przekonać się na własnej skórze!

Do wyboru masz aż 50 salonów w całej Polsce – na pewno znajdziesz gabinet blisko siebie.

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 20
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
ZASTANAWIASZ SIĘ NAD DEPILACJĄ LASEROWĄ?
UMÓW WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

ZASTANAWIASZ SIĘ NAD DEPILACJĄ LASEROWĄ?
UMÓW WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ przy rezerwacji online