Twój koszyk jest pusty!

Heviran a depilacja laserowa twarzy - czy lek na opryszczkę jest przeciwwskazaniem do zabiegu?

22 maja 2023
Depilacja
Spis treści

Jednym z częściej stosowanych na opryszczkę leków jest Heviran. Czy ten specyfik może stanowić przeciwwskazanie do zabiegu depilacji laserowej twarzy? Poniżej znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Depilacja laserowa to bardzo skuteczna metoda usuwania niechcianego owłosienia. Jako jedyna na rynku pozwala na osiągnięcie trwałych efektów i całkowite pozbycie się problemów z podrażnieniami czy wrastaniem włosków po zabiegu depilacji. Choć zabieg ten jest w pełni bezpieczny i powszechny, to jednak występuje niemało przeciwwskazań do jego stosowania. Czy lek na opryszczkę Heviran stanowi jedno z nich?

Heviran - co to za lek?

Co to jest Heviran? Heviran to handlowa nazwa leku na opryszczkę. Jego główną substancją czynną jest acyklowir. Heviran stosowany jest w leczeniu zakażeń wywołanych przez wirusa opryszczki, w tym także opryszczki wargowej, półpaśca czy narządów płciowych. Jak działa Heviran? Hamuje replikację wirusa i tym samym zmniejsza objawy choroby oraz skraca czas jej trwania. Specyfik ten występuje pod wieloma postaciami, między innymi w tabletkach, maści czy kremie. Stosuje się go w leczeniu ostrej fazy choroby, jak również profilaktycznie w przypadku nawracających infekcji opryszczkowych.

Skuteczność leku została potwierdzona w wielu badaniach klinicznych. Specyfik ten jest dobrze tolerowany przez organizm, choć może wywoływać, jak wiele innych preparatów, działanie niepożądane. Zaliczamy do nich między innymi biegunkę, wymioty, nudności czy bóle głowy. Jeżeli po przyjęciu Heviranu odczujesz wyżej wymienione objawy, albo jakieś inne niepokojące, to natychmiast skontaktuj się z lekarzem farmaceutą. Specjalista oceni przyczynę i podejmie odpowiednie kroki.

Heviran to lek dość popularny. W związku z tym przyjmuje go wiele osób, które mogą być zainteresowane zabiegiem depilacji laserowej. Czy stosowanie Heviranu może stanowić przeciwwskazanie do tego rodzaju zabiegów? Odpowiedź na to pytanie zależy od kilku kwestii, które poruszymy w dalszej części artykułu.

undefined

Przeczytaj również: Depilacja laserowa a przeziębienie – czy należy przesunąć zabieg?

Przeciwwskazania do depilacji laserowej - czy Heviran jest jednym z nich?

Depilacja laserowa uznawana jest za zabieg bardzo bezpieczny, jednak w skrajnych przypadkach ten może doprowadzić do silnych podrażnień, wywołania stanów zapalnych, a nawet uszkodzeń skóry. Do takich sytuacji dochodzi bardzo rzadko, dlatego ogólnie uznaje się, is Heviran nie stanowi bezpośredniego przeciwwskazania do depilacji laserowej twarzy. Oczywiście kluczowe przed zaplanowaniem laseroterapii jest udzielenie wywiadu medycznego specjaliście. W salonach depilacja.pl tego typu wstępne spotkania można odbyć zupełnie za darmo i nie zobowiązują one do skorzystania z oferty. Zawsze warto być szczerym podczas wstępnej rozmowy. Przeciwwskazania dotyczą bowiem nie tylko potencjalnych konsekwencji zdrowotnych, ale również ryzyka braku osiągnięcia rezultatów, czyli gładkiej skóry na stałe.

Może się zdarzyć, że zastosowanie Heviranu wpłynie na skuteczność zabiegu depilacji laserowej. Dlaczego? Acyklowir, czyli substancja czynna zawarta w tym preparacie, może wpływać na procesy regeneracyjne skóry, które odbywają się po depilacji laserowej. Dlatego zaleca się, aby wstrzymać stosowanie Heviranu na dwa tygodnie przed i po przeprowadzeniu zabiegu depilacji laserowej twarzy.

Depilacja laserowa a opryszczka

Warto jednak wrócić do początku i zastanowić się, czy sama opryszczka, na którą przyjmowany jest lek Heviran, stanowi przeciwwskazanie do depilacji laserowej. Oczywiście, że tak. Aktywna opryszczka to niewątpliwie przeciwwskazanie do skorzystania z tego typu zabiegu. Zakażenie wirusem Herpes simplex może wpłynąć na procesy regeneracyjne skóry, jak również zwiększyć ryzyko powikłań po zabiegu. Można go wykonać dwa tygodnie po wyleczeniu opryszczki. Zdarza się że w tym okresie Heviran jest jeszcze przyjmowany. Wówczas nie powinien stanowić przeciwwskazania do zabiegu, choć kwestię tę powinien ostatecznie rozstrzygnąć specjalista.

Pamiętaj, aby podczas konsultacji poinformować kosmetologa o tym, że w przeszłości chorowałeś na opryszczkę wargową.

undefined

Przeciwwskazania do stosowania Heviranu

Choć nie jest to przedmiotem tego artykułu, to jednak musimy poruszyć kwestie przeciwwskazań do stosowania samego Heviranu. Te oczywiście są niezależne od samego zabiegu depilacji laserowej. Zaliczamy do nich przede wszystkim nadwrażliwość na acyklowir, ciążę i karmienie piersią, choroby nerek i wątroby. Jeżeli tylko masz jakiekolwiek wątpliwości w kwestii stosowania Heviranu oraz depilacji laserowej twarzy w kontekście przyjmowania tego leku, skonsultuj się z lekarzem lub doświadczonym kosmetologiem.

Heviran a depilacja laserowa - kiedy można przystąpić do zabiegu?

Jeżeli przyjmujesz lek Heviran, to najprawdopodobniej chorujesz na opryszczkę. Jeżeli ta znajduje się w zaawansowanym stadium, to musisz odpuścić zabieg, ale najprawdopodobniej na kilka tygodni. Kosmetolodzy zalecają, aby odbywać zabieg depilacji laserowej minimum dwa tygodnie po zakończeniu leczenia opryszczki. W niektórych sytuacjach może się zdarzyć, że jeszcze prewencyjnie przyjmuje się Heviran. Wówczas warto o tym poinformować specjalistę depilacji laserowej, aby ustalić bezpieczny termin zabiegu depilacji laserem. 

Depilacja laserowa - przeciwwskazania

Jakie są inne przeciwwskazania do depilacji laserowej? Opryszczka nie jest jedynym z nich.  Warto wymienić inne, najważniejsze. Są to przede wszystkim ciąża oraz okres karmienia piersią, cukrzyca, inne choroby skóry takie łuszczyca, trądzik, atopowe zapalenie skóry, egzema, opalenizna, przyjmowanie niektórych leków takich jak retinoidy czy leki immunosupresyjne, nowotwory i wiele innych. Nie wszystkie z tych przeciwwskazań są stałe. Bardzo często okazuje się, że zabieg depilacji laserowej jest możliwy do zrealizowania po jakimś czasie, na przykład gdy zakończymy jakąś kurację lekami czy dany objaw minie. Szczegóły na ten temat poznasz podczas wstępnej konsultacji ze specjalistą depilacja.pl. Umów takie spotkanie za darmo już dzisiaj!

undefined

Przeczytaj również: Golenie między zabiegami depilacji laserowej – czy jest dozwolone?

Opryszczka a depilacja laserowa

Depilacja laserowa to bardzo efektywna metoda usuwania zbędnego owłosienia. Przed przystąpieniem do serii zabiegów należy wziąć pod uwagę wiele kwestii. Zaliczamy do nich między innymi przyjmowanie różnego rodzaju leków, takich jak na przykład Heviran. Jeżeli borykasz się z aktywną opryszczką, to najprawdopodobniej będziesz musiał odłożyć zabieg. W razie jakichkolwiek wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą Depilacja.pl. Wstępna konsultacja zawsze odbywa się za darmo i absolutnie nie zobowiązuje do skorzystania z oferty salonu. Do zobaczenia w gabinetach depilacja.pl!

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 1
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi

TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online