Twój koszyk jest pusty!

Golenie między zabiegami depilacji laserowej – czy jest dozwolone?

26 września 2022
Depilacja
Spis treści

Czy golenie między zabiegami depilacji laserowej jest dozwolone? W internecie krąży sporo teorii na ten temat. Dowiedz się, która z nich to ta prawdziwa ✅

Depilacja laserowa to dzisiaj najefektywniejszy sposób na pozbycie się niechcianych włosków. Cała terapia składa się z kilku albo kilkunastu wizyt w gabinecie kosmetycznym. Tyle czasu potrzeba, aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty na długo, a w wielu przypadkach nawet na zawsze. Wiele osób zastanawia się czy po depilacji laserowej można wyrywać włoski albo je golić? Zasada jest tutaj prosta. Znajdziesz ją poniżej.

undefined

➡️ Przeczytaj również: Depilacja laserowa a domowy sprzęt IPL – różnice

Jak usuwać włosy pomiędzy zabiegami depilacji laserowej?

Aby osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty, czyli pozbyć się włosków na długo, a często nawet na stałe, należy odwiedzić gabinet depilacji laserowej kilka albo kilkanaście razy. Liczbę tych spotkań estymuje laseroterapeuta podczas wstępnej konsultacji. Dlaczego nie można usunąć włosów podczas jednej wizyty?Trzeba pamiętać, że laser działa tylko na włoski znajdujące się w fazie aktywnego wzrostu czyli w tzw. anagenie. Podczas każdego zabiegu jesteśmy w stanie usunąć maksymalnie do 30% owłosienia. Każdy z włosów przechodzi różne fazy w różnym czasie. Dlatego, aby mieć pewność, że doszło do uszkodzenia wszystkich mieszków włosowych, należy pojawić się w gabinecie kilka, a czasem nawet kilkanaście razy. Odstęp pomiędzy tymi zabiegami wynosi od 4 do 6 tygodni. Co prawda już po pierwszym zabiegu odrastające włoski będą słabsze i przez to mniej widoczne, ale jednak nadal będą odrastać. Wielu pacjentów, co jest zupełnie zrozumiałe, chce je usuwać. Czy można to robić? Jak najbardziej tak, ale trzeba wiedzieć jak.

Golenie pomiędzy zabiegami depilacji laserowej jest jak najbardziej możliwe, ale można to robić tylko poprzez usuwanie włosków z powierzchni skóry.Zabronione jest zatem wyrywanie owłosienia, na przykład za pomocą pęsety czy wosku, ale zastosowanie zwykłej maszynki do golenia jest jak najbardziej wskazane. Chodzi bowiem o to, aby nie usuwać cebulki włosa, co ma miejsce podczas realizacji metod z zastosowaniem plastrów z woskiem, pęsety czy depilatora elektrycznego. Jeżeli jednak zapomniałaś i wyrwałaś włoski musisz wiedzieć, że od tego czasu powinno minąć minimum 6 tygodni. Wcześniejsze wykonanie zabiegu depilacji będzie nieskuteczne lub w niewielkim stopniu efektywne. Laser działa skutecznie tylko na włoski znajdujące się w skórze.

Podkreślamy jednak, że nie należy obawiać się intensywnego i przez to wyraźnie widocznego owłosienia pomiędzy zabiegami. Włoski będą odrastać, ale będą coraz słabsze, coraz cieńsze i coraz mniej zauważalne. W przypadku wielu pacjentów w ogóle nie pojawi się potrzeba ich usuwania. Zresztą wystarczy odczekać parę tygodni, aby cieszyć się gładką skórą na stałe. Często nie zaleca się w ogóle usuwania włosków pomiędzy zabiegami, aby nie doprowadzić do ich wzmocnienia, co wpłynie oczywiście negatywnie na cały proces. Jeżeli jednak zależy Ci na gładkiej skórze w oczekiwaniu na zabiegi depilacji laserowej, to nie wahaj się zastosować maszynki jednorazowej.

czy_mozna_golic_sie_miedzy_zabiegami_depilacji_laserowej

➡️ Przeczytaj również: 7 najczęściej popełnianych błędów podczas golenia. Jak się golić prawidłowo?

Golenie między zabiegami depilacji laserowej – na co uważać?

Warto odczekać z goleniem po depilacji laserowej. Szczególnie dotyczy to osób, których skóra ma skłonność do podrażnień. Co prawda zabieg depilacji laserowej jest w pełni bezpieczny, bezinwazyjny i w znacznym stopniu nie podrażnia skóry, ale trzeba pamiętać, że mówimy o wiązce światła lasera, która wnika do cebulek mieszków włosowych. U niektórych takie działanie może skutkować podrażnieniem, tj. dyskomfortem i zaczerwienieniem. Wówczas należy odczekać jak najdłużej z goleniem, aby nie pogarszać stanu skóry i tym samym swojego dyskomfortu. Szczególnie mowa o bardzo wrażliwych miejscach na ciele, na przykład w okolicach bikini. Tutaj skóra może być narażona na intensywniejsze podrażnienie niż na przykład na rękach czy nogach.

czy_depilacja_laserowa_boli_bezbolesna_depilacja_laserowa_pach_bikini_spec3_hybrid

➡️ Przeczytaj również: Czy przed depilacją laserową trzeba się ogolić? Rozwiewamy wątpliwości!

Golenie przed depilacją laserową

Czy przed zabiegiem depilacji laserowej należy się golić? Tak, to bardzo istotna czynność. Włoski należy usunąć z powierzchni skóry dzień przed zabiegiem albo tego samego dnia. Zaleca się zastosowanie zwykłej maszynki jednorazowej. Ta musi być jednak ostra, gdyż golenie musi być jak najdokładniejsze. Oczywiście w tym przypadku również zabrania się stosowania wosku, pęsety czy depilatora elektrycznego. Chodzi o golenie włosków, a nie ich wyrwanie. Przed pierwszą wizytą warto pozostawić mały obszar nieogolonych włosków. Wówczas laseroterapeuta będzie miał możliwość oceny koloru oraz grubości włosków. Te informacje są mu niezbędne do dobrania odpowiednich parametrów lasera i tym samym przeprowadzenia zabiegu jak najdokładniej i jak najbezpieczniej.

Jeżeli masz skłonności do podrażnień, to zastosuj maszynkę jednorazową dzień przed zabiegiem depilacji laserowej. Jeżeli w Twoim przypadku włoski odrastają błyskawicznie, dzień przed zabiegiem może okazać się niewystarczający. Wówczas zrób to po prostu rano lub tuż przed wizytą w gabinecie depilacji laserowej. Jeżeli nie zauważysz i się dokładnie nie ogolisz w niektórych miejscach – nie stresuj się. Każdy gabinet depilacja.pl zaopatrzony jest w jednorazowe maszynki do golenia. Kosmetolog ogoli pozostawione włoski przed zabiegiem.

Co jeszcze warto zrobić przed zabiegiem depilacji laserowej?

Ważne, aby regularnie nawilżać skórę. Pamiętaj jednak, aby nie stosować tuż przed zabiegiem żadnych kosmetyków. Skóra powinna być całkowicie czysta i nie pokryta nawet zwykłym balsamem nawilżającym. Oczywiście mowa również o perfumach czy dezodorancie. Dobę przed zabiegiem nie pij alkoholu.

Po zabiegu nie stosuj preparatów z alkoholem, peelingów, czy samoopalaczy. Nie kąp się również w basenie i nie korzystaj z sauny, najlepiej przez najbliższe 2 tygodnie. Obchodź się bardzo delikatnie ze swoją skórą. Nie trzyj jej mocno ręcznikiem i nadmiernie nie dotykaj. Daj jej dojść do siebie. Wszystkie zalecenia dotyczące działań przed zabiegowych, w trakcie trwania terapii oraz po otrzymasz od specjalisty depilacji laserowej podczas wstępnej konsultacji. Takie spotkanie w salonach depilacja.pl odbywa się zupełnie za darmo. Możesz umówić je za pomocą formularza na naszej stronie internetowej. Pamiętaj, że wstępna konsultacja nie zobowiązuje Cię do skorzystania z usług gabinetów depilacja.pl

Golenie pomiędzy zabiegami depilacji laserowej – podsumowanie

Już wiesz, że golenie po depilacji laserowej i pomiędzy zabiegami jest możliwe. Zasada jest prosta – nie należy wyrywać włosków wraz z cebulkami. Odstaw zatem wszelkie pęsety, depilatory elektryczne czy wosk pod różną postacią. Najlepiej zastosuj zwykłą maszynkę jednorazową. Ta musi być ostra i dokładnie oczyszczona. Niestety wiele osób ma tendencję do wielokrotnego stosowania maszynki jednorazowej i trzymania jej w wilgotnym miejscu. To skutkuje rozprzestrzenianiem się bakterii i w efekcie infekcjami skórnymi.

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 3
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
ZASTANAWIASZ SIĘ NAD DEPILACJĄ LASEROWĄ?
UMÓW WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi

ZASTANAWIASZ SIĘ NAD DEPILACJĄ LASEROWĄ?
UMÓW WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ przy rezerwacji online