Twój koszyk jest pusty!

Jak usunąć włosy na pośladkach? Depilacja laserowa pośladków okiem eksperta

17 listopada 2020
Depilacja
Spis treści

Niepożądane owłosienie może pojawiać się w różnych strefach ciała. Włosy na pośladkach mogą okazać się wyjątkowo uciążliwe. Jak je usunąć?

W dzisiejszych czasach depilacja miejsc intymnych nie jest już tematem tabu. Zabiegi tego rodzaju wykonuje nie tylko coraz więcej kobiet, ale także mężczyzn. Coraz bardziej lubimy w pełni gładkie ciało – i to w każdym miejscu. Nic dziwnego, że usuwanie niepożądanego owłosienia z pośladków i przestrzeni pomiędzy nimi jest obecnie normą. Pożądany efekt to nie tylko kwestie wizualne, ale także higieniczne. O wiele łatwiej dbać o higienę, gdy skóra jest gładka. Samo pozbycie się włosków dla wielu osób oznacza też znacznie większy komfort codziennego życia. 

Jak usunąć włosy na pośladkach? Różne metody

Pierwsze próby usuwania włosków z pośladków kobiety podejmowały już dawno temu. Gdy na rynku zaczęły pojawiać się produkty do depilacji, oczywistym było że są dedykowane na różne miejsca na ciele, choć sugerowano, że najbardziej pożąda się gładkich pach i nóg. Trzeba jednak powiedzieć, że wiele osób zmaga się z bardzo obfitym owłosieniem na ciele i tego typu produkty okazały się zbawienne. Jak golić pośladki? Pianki do golenia i maszynki jednorazowe do dzisiaj są najczęściej wykorzystywane (czasem same maszynki). Trudno się dziwić – efekt można otrzymać niemal natychmiastowo – wystarczy parę minut (a w niektórych przypadkach kilkanaście sekund), by skóra stała się całkowicie gładka. 

Poza tym tego typu produkty są tanie i łatwo dostępne – można je otrzymać w każdej drogerii czy choćby supermarkecie. Niestety golenie pośladków, choć to metoda szybka i wygodna, nie daje efektów na długo. Włosy, z racji tego, że nie są usuwane razem z cebulkami, szybko odrastają (u niektórych może to być widoczne nawet tego samego dnia). W tym przypadku może też wystąpić problem wrastających włosków. Same odrastające owłosienie zaś zazwyczaj jest o wiele grubsze, bardziej obfite i ciemniejsze niż wcześniej. 

Inne sposoby? Popularne plastry z woskiem. Ta metoda nie jest trudna do zastosowania, choć nieco pracochłonna i co najgorsze – bardzo bolesna. Szczególnie może być odczuwalna w przypadku pośladków – to miejsce jest bardzo wrażliwe, a co za tym idzie – jeszcze bardziej narażone na ból. Plastry mogą się sprawdzić w przypadku skóry na wierzchu, gorzej z przestrzenią pomiędzy pośladkami. Wiele osób poleca również kremy do depilacji – te rozpuszczają cebulkę włosa, przez co efekt gładkiej skóry może utrzymać się kilkanaście a nawet kilkadziesiąt dni. Jednak znowu wracamy do tego, że okolice miejsc intymnych, w tym pośladków, są bardzo wrażliwe i narażone na alergie. Kremy do depilacji mogą podrażnić skórę oraz uczulić. 

Depilacja laserowa pośladków – dlaczego warto wybrać ten zabieg?

Zatem jak skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia z okolic pośladków? Świetnym rozwiązaniem okaże się depilacja laserowa. To rewolucyjny zabieg z dziedziny medycyny estetycznej, który z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż ten sposób na pozbycie się niepożądanego owłosienia jest bardzo skuteczny, bezpieczny i co najważniejsze dla wielu osób – długotrwały. Polega na usunięciu cebulki włosa laserem – urządzenie działa wtedy, gdy włos znajduje się w fazie anagenu czyli w fazie wzrostu. Dlatego ważne jest to, aby dokonać serii zabiegów depilacji laserowej – ich liczbę określa kosmetolog podczas spotkania konsultacyjnego. 

Przeczytaj również: Bezbolesna depilacja laserowa - czy to możiwe?  

Depilacja laserowa pośladków okiem eksperta

Kosmetolog depilacja.pl uważa, że depilacja laserowa to jedyny tak skuteczny i bezpieczny sposób na usunięcie niechcianych włosków. – Efektywna metoda ma ogromne znaczenie szczególnie w przypadku tak wrażliwych miejsc jak okolice pośladków. Golenie maszynką czy stosowanie plastrów to tylko półśrodki. Lepiej wybrać laser, pamiętając jednak, że kluczowe jest miejsce, do którego udajemy się w celu jego działania – podkreśla lasteroterapeutka. Nie we wszystkich gabinetach depilacji laserowej stosowane są innowacyjne sprzęty. Te starszego typu mogą wydłużyć zabieg powodując dyskomfort oraz ból. W przypadku jasnych i cienkich włosków ciężko będzie o pożądany efekt – dlatego tak istotne jest to, by udać się w renomowane, rzetelne miejsce. 

Podsumowanie

Chcesz pozbyć się włosków z pośladków, przestrzeni pośladkowej, a może z całości stref intymnych? Depilacja laserowa to tak naprawdę jedyny tak skuteczny i bezpieczny sposób, który zapewni Ci sposób na lata. Sprawdź ofertę depilacja.pl i umów się na bezpłatną konsultację. 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 4
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Depilacja laserowa a potliwość: czy depilacja może pomóc w r...
W dzisiejszych czasach depilacja laserowa stała się nie tylko popularną metodą usuwania zbędnego owłosienia, ale także s...
Szczotkowanie ciała na sucho – dlaczego warto wprowadzić ten...
Szczotkowanie ciała na sucho – dlaczego warto wprowadzić ten rytuał do codziennej pielęgnacji?
Czy istnieje sposób na stare blizny?
Blizny są często nieodłącznym towarzyszem naszych życiowych doświadczeń. Mogą być pamiątkami po przygodach z dzieciństwa...

Proponowane zabiegi

TYLKO TERAZ 20% RABATU NA WSZYSTKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online