Twój koszyk jest pusty!

Laserowe usuwanie brwi – czy taki zabieg może się odbyć?

11 stycznia 2021
Depilacja
Spis treści

Mogłoby się wydawać, że brwi to włoski bardzo niepozorne, jest ich mało, więc po co poświęcać im tyle uwagi? Okazuje się, że to właśnie brwi mają ogromny wpływ na całościowy wygląd twarzy. Nadają jej charakter i sprawiają, że spojrzenie staje się bardziej wyraziste. Jak osiągnąć ten efekt? Metod regulacji brwi jest naprawdę sporo. Jednym ze sposobów, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem, jest laserowa regulacja brwi. Czy rzeczywiście taki zabieg ma sens? Czy zastosowanie lasera w tym miejscu na twarzy jest bezpieczne? Czy rzeczywiście efekt jest trwały, tj. brwi zostają wyregulowane na długie lata, albo nawet na zawsze? Dzisiaj rozkładamy ten temat na czynniki pierwsze. Jeżeli interesuje Cię temat efektywnej regulacji brwi, to jest to artykuł dla Ciebie!

Regulacja brwi – najlepsze sposoby

By regulacja brwi przebiegała prawidłowo, warto wykorzystać ołówek lub patyczek. Te akcesoria pomogą wyznaczyć właściwy kształt łuku. Przed rozpoczęciem regulacji brwi, niezależnie od wybranej metody, koniecznie trzeba zmyć makijaż oraz oczyścić i zdezynfekować wykorzystywane narzędzia. Sposobów na regulację brwi jest naprawdę sporo. Pęseta, wosk, nitkowanie, usuwanie brwi laserem – to, co wybierzesz, zależy od Ciebie!

Na początek warto zadbać o wyznaczenie długości łuku brwiowego. W domowych warunkach wystarczy przyłożyć ołówek do skrzydełka nosa tak, aby dotykał zewnętrznego kącika oka. Punkt, w którym ołówek przetnie brew, będzie stanowić koniec łuku. Kolejny krok to przyłożenie ołówka tak, aby sięgał tej części obwódki źrenicy, która jest położona najbliżej zewnętrznego kącika oka. Punkt, w którym dotknie brwi, wyznaczy szczyt łuku brwiowego (około ⅔ długości brwi). Warto pamiętać, aby finalnie brwi nie były zbyt cienkie (tak samo jak zbyt grube). Najważniejsze to uzyskać jak najbardziej naturalny efekt. 

Regulowanie brwi pęsetą to jedna z najpopularniejszych metod depilacji. Wyznaczenie optymalnego kształtu łuku brwiowego wykonujemy wg instrukcji powyżej. Wybierając tę metodę, należy pamiętać o kilku bardzo istotnych kwestiach. Przede wszystkim konieczne będzie zdezynfekowanie pęsety. Przed rozpoczęciem regulacji włoski należy rozczesać – można to zrobić np. specjalnie przeznaczoną do tego szczoteczką do zębów. Świetnie sprawdzi się również szczoteczka ze starego tuszu do rzęs (oczywiście wcześniej dokładnie umyta i osuszona). Regulacja brwi pęsetą powinna być wykonywana w bardzo dobrze doświetlonym miejscu. Gdy światła będzie brakować, istnieje ryzyko, że nie dojrzymy małych włosków zaburzających łuki brwiowe. Włoski pomiędzy łukami, które sprawiają, że brwi się łączą, warto usunąć. Jeżeli regulacja brwi tym sposobem odbywa się w pojedynkę, to warto robić to w pewnej odległości od lustra. Wszystko po to, by mieć obraz całej twarzy. W przeciwnym razie finalny efekt może nie okazać się atrakcyjny. Brwi wyrywa się zgodnie z kierunkiem wzrostu, nie pod włos. Po zabiegu może pojawić się opuchlizna. Skóra wokół może być także zaczerwieniona. Po około jednym dniu te przykre objawy powinny odejść w niepamięć. 

Samodzielna regulacja brwi pęsetą nie należy do najprostszych zabiegów, dlatego przy braku doświadczenia, najlepiej oddać się w ręce profesjonalisty. Wizyta w sprawdzonym salonie kosmetycznym na pewno zakończy się sukcesem. Podobnie wygląda to w przypadku innych metod, np. regulacji brwi woskiem. Trzeba jednak przyznać, że ta metoda w przypadku brwi nie cieszy się jakoś szczególnie dużym zainteresowaniem. Wosk może sprawiać, że delikatna skóra pod okiem zacznie wiotczeć. Efektem tego w przyszłości może być opadająca powieka. 

Co w przypadku regulacji brwi maszynką czy depilatorem? Te metody także nie są polecane. Po goleniu brwi będą odrastać bardzo szybko. Jednak nie to jest w tym przypadku najgorsze. Nowe włoski będą znacznie grubsze i gęstsze. W ten sposób łatwo się również skaleczyć. Depilator, choć może pozbawić włosków na dłużej, jest dość ryzykowny – może bowiem usunąć o wiele za dużo włosów. 

Coraz większą popularnością cieszy się także nitkowanie brwi. To metoda pochodząca z Indii. Wykorzystuje się w niej nić splecioną ze stuprocentowej bawełny, którą wykorzystuje się nie tylko do regulacji brwi, ale także innych niepożądanych włosków na twarzy. Bawełniana nitka, właściwie zastosowana, bardzo dokładnie chwyta i usuwa nawet bardzo cienkie włoski. Dodatkowo metodę tę zalicza się do bardzo ekologicznych i higienicznych sposobów. Skóra dotykana jest bowiem tylko czystą nitką, którą wyrzuca się zaraz po zabiegu. 

Laserowa depilacja brwi

Depilacja laserowa brwi cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zdaniem wielu osób zdecydowanie wygrywa z wyrywaniem włosków pęsętą czy równie bolesnym nitkowaniem. Tego typu zabiegi są przecież mało komfortowe, a do tego nie zapewniają efektów na długo. Trzeba jednak pamiętać, że laserowe usuwanie brwi to działania w okolicach oka. W salonach depilacja.pl nie wykonuje się tego typu zabiegów ze względów bezpieczeństwa tak, aby nie wpłynąć negatywnie na wzrok. Nie oznacza to jednak, że nie jest możliwa laserowa depilacja twarzy. W ten sposób można się pozbyć wąsika czy brody. W niektórych salonach laserowa depilacja twarzy pomoże pozbyć się problemu zrośniętych brwi. Wówczas zabieg przeprowadza profesjonalny kosmetolog, zwracając uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo pacjenta. 

Chcesz usunąć włoski z twarzy, ale zastanawiasz się, czy będzie to bezpieczne? Korzystając z zabiegu depilacji laserowej w salonach Depilacja.pl zawsze najpierw odbywa się konsultacja z laseroterapeutą. Takie spotkanie możesz umówić bezpłatnie na stronie internetowej depilacja.pl. Podczas wizyty specjalista przeprowadzi wywiad medyczny (aby wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu), oceni stan skóry oraz dokona próby laserowej. Takie spotkanie to świetna okazja do zadania wszystkich nurtujących pytań na temat depilacji laserowej. 

Depilacja laserowa to świetny sposób na usunięcie włosków z twarzy. Tak naprawdę to jedyna metoda, która zapewnia trwałe efekty. W salonach depilacja.pl wykorzystujemy nowoczesne lasery. Te innowacyjne sprzęty, które nie tylko zapewniają spektakularne wręcz rezultaty, ale są bardzo bezpieczne. Warto pamiętać, że w trakcie zabiegu usuwamy tylko i wyłącznie włoski znajdujące się w tzw. anagenie, czyli fazie wzrostu. Dlatego konieczne będzie przeprowadzenie serii zabiegów. Ich liczbę wyestymuje kosmetolog podczas wstępnej konsultacji, którą na stronie depilacja.pl można umówić za darmo. Warto pamiętać, że depilacja laserowa jest polecana także przez dermatologów. Jeżeli pacjent ma skłonność do zapalenia mieszków włosowych, to jest to idealny sposób na pozbycie się tego przykrego problemu. Ze względów bezpieczeństwa w salonach depilacja.pl nie wykonujemy zabiegów blisko oczu, dlatego depilacja laserowa brwi nie będzie zawsze możliwa. Ostatecznie pomoże to określić specjalista podczas spotkania konsultacyjnego.   – opowiada kosmetolog sieci salonów depilacja.pl. 

Masz pytania, wątpliwości na temat zabiegu depilacji laserowej twarzy lub/i całego ciała? Umów bezpłatną wizytę konsultacyjną z kosmetologiem za pomocą formularza na stronie depilacja.pl. 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.86
Ilość ocen: 7
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
ZASTANAWIASZ SIĘ NAD DEPILACJĄ LASEROWĄ?
UMÓW WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi

ZASTANAWIASZ SIĘ NAD DEPILACJĄ LASEROWĄ?
UMÓW WIZYTĘ KONSULTACYJNĄ przy rezerwacji online