Wolność i swoboda. Jak depilacja laserowa odmienia życie?

Spis treści

1. Zalety depilacji laserowej

2. Depilacja laserowa – życiowa rewolucja

Wyobraź sobie, że w autobusie podnosisz rękę bez wahania, bo nie masz pod pachami czarnych kropek po goleniu. Ubierasz się w co chcesz, a nie to, co gwarantuje, że nikt nie zauważy odrastających włosków. I w końcu: zapominasz o szaleństwach z maszynką i wiecznych zacięciach. Życie staje się zdecydowanie prostsze i bardziej komfortowe. Dzięki depilacji laserowej.

Na pewno doskonale znacie to niezwykle przyjemne uczucie, kiedy dotykasz świeżo ogolonej skóry – tak niesamowicie miękkiej i gładkiej. Szkoda tylko, że włoski mają to do siebie, że bardzo szybko odrastają. W dodatku może jest miło w dotyku, ale jak się dobrze przyjrzeć, to widać to widać te znienawidzone czarne kropeczki. Z depilacją włosów jest kłopot. Trzeba o niej pamiętać, walczyć z zacinającymi skórę golarkami, gimnastykować się, żeby ogolić trudno dostępne miejsca. Kosztuje to dużo pracy i nerwów. A efekty są krótkotrwałe i niezadowalające. Co pozostaje? Zapuścić włosy? Cóż, jest to jakaś myśl, ale nie gwarantuje, że nie będzie dochodziło do wrastania włosków i bolesnych oraz nieestetycznych stanów zapalnych. Może czas pomyśleć o depilacji laserowej?

Roześmiane przyjaciółki tańczą na niebieskim tle.

Zalety depilacji laserowej

Depilacja laserowa polega na precyzyjnym trafieniu lasera w mieszek włosowy i zniszczeniu go wraz z cebulką i macierzą. A kiedy nie ma mieszka, nie ma mowy o odrastaniu nowych włosów. Czy to nie genialne? W dodatku bezpieczne (urządzenia stosowane w salonach Depilacja.pl posiadają wszelkie wymagane certyfikaty), ponieważ wiązka lasera działa jedynie tuż pod skórą, dokładnie na ciemny barwnik melanin (który jest chromoforem, czyli substancją absorbującą energię)– nie ma więc mowy o wpływie zabiegu na głębsze warstwy skóry czy narządy wewnętrzne. Jednak trzeba pamiętać, że w trakcie pojedynczego zabiegu laser jest w stanie usunąć jakieś 20-30% włosów, a wszystko dlatego że działa tylko na te włosy, które są w stanie aktywnego wzrostu, czyli w fazie zwanej anagenem. Dlatego należy wykonać serię zabiegów w odpowiednich odstępach czasu, aby kolejne włosy weszły w fazę wzrostu i laser mógł je wyłapać. Dzięki temu możemy zyskać trwałą gładkość, usuwając do 95% owłosienia. Obecnie nie ma skuteczniejszej i bardziej satysfakcjonującej metody depilacji. W dodatku najnowsze urządzenia pozwalają na ustawienie parametrów odpowiednich do danego fototypu skóry, więc laser może usunąć np. także bardzo jasne włoski. Poza tym zabieg jest komfortowy, gdyż innowacyjne lasery coraz częściej wyposażone są np. w systemy chłodzące niwelujące odczucia bólowe. Co za tym idzie można wykonać depilację laserową także w przypadku newralgicznych, mocno unerwionych i wrażliwych miejsc, np. okolic bikini. 

depilacja laserowa pach w salonie depilacja,pl

Depilacja laserowa – życiowa rewolucja

Już po pierwszym zabiegu depilacji laserowej widać różnicę – włosów jest mniej, są cieńsze i jaśniejsze. Kolejne zabiegi wzmacniają ten efekt i prowadzą do pożądanej gładkości, która ułatwia codzienne funkcjonowanie. Tym samym koniec z kupowaniem plastikowych maszynek do golenia czy też z depilatorami, woskiem czy pastą cukrową. W wannie czy pod prysznicem można się zrelaksować zamiast uprawiać karkołomną gimnastykę z maszynką do golenia w dłoni. Łatwiejsze stają się także codzienne wybory przed szafą – możesz nosić to, na co masz ochotę, a nie to, co dyktuje ci stan twoich włosów na nogach czy pod pachami. Zajęcia fitness czy wypoczynek na plaży? Pokazuj ciało bez wahania, żadne włoski znienacka nie zepsują twojego looku. Zapomnieć możesz też o żmudnym usuwaniu włosków z okolicy warg czy podrażnieniach w miejscach intymnych, przez które przekładasz randki. Dzięki depilacji laserowej stan twojej skóry i jej owłosienia nie stanie ci już na przeszkodzie w cieszeniu się życiem.

Nie zwlekaj i umów się na serię zabiegów depilacji laserowej – zadbaj o swój komfort już dziś.