Twój koszyk jest pusty!

Znieczulenie przed depilacją laserową – czy jest potrzebne?

30 sierpnia 2022
Depilacja
Pielęgnacja
Spis treści

Ogromne zainteresowanie depilacją laserową nie dziwi. To jedyny skuteczny sposób na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. Wiele osób powstrzymuje się przed serią zabiegów obawiając się bólu. Czy rzeczywiście obawy te są słuszne? A może wystarczy znieczulenie przed depilacją?

Obawa przed depilacją laserową wydaje się uzasadniona. Od lat panuje bowiem przekonanie, że działanie lasera, który głęboko przenika przez warstwy skóry, może nie tylko sprawiać dyskomfort, ale nawet ból. Trzeba jednak pamiętać, że każdy jest inny i każdy inaczej reaguje na działanie tego typu sprzętów. Z pewnością słyszałeś o indywidualnym progu bólu. Warto również podkreślić dynamiczny rozwój depilacji laserowej, w której pojawiają się coraz to nowocześniejsze sprzęty wyposażone w systemy zmniejszające ból i dyskomfort. Czy osoby, które są bardzo wrażliwe, będą mogły skorzystać ze znieczulenia podczas depilacji laserem? Rozwiewamy wątpliwości.

undefined

➡️ Przeczytaj również: Czy depilacja laserowa boli? Rozwiewamy wątpliwości!

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Czy depilacja laserowa boli? To pytanie zadaje sobie bardzo wiele osób, które marzą o pozbyciu się niechcianego owłosienia z ciała na stałe. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, czy depilacja laserowa jest bolesna. Każdy zareaguje na nią inaczej. Warto walczyć jednak z lękiem przed laserem. Co może w tym pomóc? Na pewno wyobrażenie o tym, jakie rezultaty zapewnia tego typu metoda. Wyobraź sobie, że na stałe osiągniesz efekt gładkiej skóry. Przez to zapomnisz o codziennym, bardzo częstym goleniu i nie będziesz się już borykać z problemem wrastających włosków.

Warto pamiętać, że w profesjonalnym gabinecie depilacji laserowej kompetentny specjalista zadba o komfort pacjenta. Nie wybieraj zatem pierwszej lepszej placówki. Zdecyduj się na tę renomowaną, na przykład salon depilacji laserowej depilacja.pl. Gabinety depilacja.pl są w całej Polsce, co oznacza że jeden z nich na pewno znajduje się blisko Twojego miejsca zamieszkania.

W gabinetach depilacja.pl pracują kompetentni i doświadczeni laseroterapeuci, którzy za priorytet stawiają sobie komfort pacjenta. Dbają o przyjazną, intymną atmosferę i pilnują, aby odczucia osoby poddającej się depilacji laserowej nie powodowały mocnego dyskomfortu. Dopasowują odpowiednie parametry urządzenia, aby było bezpiecznie i jednocześnie skutecznie. Dodatkowo, w razie potrzeby przed zabiegiem możesz samodzielnie zastosować odpowiednie znieczulenie. O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Wróćmy jednak do pytania czy depilacja laserowa jest bolesna? Tak, w niektórych przypadkach może być. Zależy to głównie od okolicy na której przeprowadza się zabieg. Wiadomo, że okolice pach i bikini są bardziej wrażliwe na działanie lasera niż inne partie ciała. Wiele osób jednak nie będzie odczuwało doznań bólowych, co najwyżej dyskomfort. Wszystko zależy od indywidualnego progu bólu, podejścia laseroterapeuty i rodzaju stosowanego sprzętu.

Znieczulenie przed depilacją – kiedy się je stosuje?

Czy stosuje się znieczulenie przed depilacją laserową? Oczywiście, że tak, ale tylko w uzasadnionych przypadkach. W renomowanych placówkach wykorzystuje się podczas zabiegów innowacyjne i certyfikowane sprzęty, które wyposażone są w specjalne systemy chłodzące czy inne dodatki mające na celu uśmierzyć ból. 

fototypy_skory_depilacja_laserowa

➡️ Przeczytaj również: Depilacja laserowa: rude włosy – czy jest możliwa?

Emla przed depilacją laserową

Współczesna depilacja laserowa jest dziedziną bardzo rozwiniętą. A to oznacza między innymi to, że zwraca się w niej szczególną uwagę nie tylko na efekty, ale także na wysoki komfort pacjenta. Mimo to nadal jednak istnieje grupa osób, które mają bardzo niski próg bólu, a mimo to chcą pozbyć się niechcianych włosków na stałe. W skrajnych przypadkach stosuje się znieczulenie. Depilacja laserowa to dziedzina kosmetologii, w której od lat wykorzystywane są kremy aplikowane na około pół godziny do godziny przed rozpoczęciem zabiegu. Jest to na przykład lek Emla, który jest dostępny tylko na receptę. Jest to maść – mieszanka lidokainy i prylokainy, substancje miejscowo znieczulające. Lidokaina hamuje powstawanie i przewodzenie impulsów nerwowych. Działa na zakończenia nerwowe nerwów czuciowych, należy do leków o szybkim początku działania. Prylokaina działa podobnie jak lidokaina, lecz dłużej. Stopień znieczulenia skóry zależy od czasu pozostawania preparatu na skórze i od zastosowanej dawki. Jeżeli preparat zostawimy na skórze 1-2 godziny, to po usunięciu opatrunku okluzyjnego znieczulenie utrzyma się przez 2 godziny. Mogą niestety obniżać skuteczność zabiegu, gdyż energia lasera będzie wchodzić nieco płycej niż zwykle. Można pomyśleć także o zastosowaniu okładów chłodzących, które zdecydowanie zwiększają komfort podczas zabiegu.

 znieczulenie_przed_depilacja_laserowa

➡️ Przeczytaj również: Depilacja laserowa: rude włosy – czy jest możliwa?

Jak “znieczulić” skórę przed depilacją na własną rękę?

Czy osoba chcąca skorzystać z depilacji laserowej może sama wpłynąć na swój komfort podczas zabiegu? Paradoksalnie jak najbardziej tak. Ważne, aby zastosować się do wskazówek przed zabiegowych. Przede wszystkim chodzi o:

  • brak opalania się na 3-4 tygodnie przed zabiegiem zarówno na słońcu jak i w solarium – zbyt duża ilość melaniny w skórze może nie tylko zwiększyć dyskomfort podczas stosowania tej metody, ale nawet doprowadzić do poparzenia,
  • brak stosowania samoopalaczy na około 2-3 tygodnie przed zabiegiem – z powodów opisanych powyżej,
  • brak wyrywania włosków na kilka tygodni przed zabiegiem,
  • brak stosowania peelingów chemicznych oraz preparatów z retinolem na około 2 tygodnie przed zabiegiem,
  • powstrzymanie się przed stosowaniem pianek, kremów czy innych środków do depilacji na około 2 tygodnie przed zabiegiem,
  • brak korzystania z sauny, basenu czy gorących kąpieli tuż przed zabiegiem,
  • odstawienie ziół światłouczulających, np. nagietka, dziurawca czy innych, także tych wspomagających odchudzanie.
 jak_przygotowac_sie_w_domu_przed_depilacja_laserowa

Oczywiście tuż przed zabiegiem nie wolno używać perfum oraz dezodorantów na bazie alkoholu w miejscach, które mają być poddane depilacji.

Depilacja laserowa – znieczulenie. Kilka słów na koniec

Jak znieczulić miejsce przed depilacją? Już wiesz, że w większości przypadków takie działanie nie będzie konieczne. Jeżeli jednak bardzo obawiasz się bólu i to powstrzymuje Cię przed spełnieniem marzeń o gładkiej skórze na stałe, koniecznie skonsultuj się z laseroterapeutą depilacja.pl. Takie spotkanie możesz umówić zupełnie za darmo za pomocą formularza na naszej stronie internetowej. Konsultacja wstępna nie zobowiązuje Cię do skorzystania z oferty depilacja.pl. Specjalista wytłumaczy Ci, jak działa zabieg depilacji laserowej i opowie o ewentualnym zabezpieczeniu w przypadku niskiego progu bólu. Mowa o wspomnianym już kremie znieczulającym. 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 2
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie
TYLKO TERAZ 20 % RABATU NA WSZYTSKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi

TYLKO TERAZ 20 % RABATU NA WSZYTSKIE ZABIEGI depilacji laserowej
KOD RABATOWY przy rezerwacji online