Twój koszyk jest pusty!

Endermologia a karmienie piersią. Czy można wykonywać zabieg?

18 grudnia 2020
Endermologia
Spis treści

Endermologia to skuteczny zabieg modelujący ciało, polegający na podciśnieniowym masażu. Czy mogą go wykonywać kobiety w okresie laktacji? Poznaj odpowiedź na to pytanie!

Ciało po ciąży często jest powodem kompleksów młodej mamy. Tymczasem warto dać sobie czas na powrót do formy. Warto w tym okresie prowadzić zdrowy tryb życia, dbać o umysł i ciało oraz… zaplanować zabieg, który nie tylko przywróci ciało do formy, ale zadziała też odprężająco. Właśnie tego przede wszystkim potrzebują świeżo upieczone mamy, prawda? Bezinwazyjną, bezpieczną metodą, która wymodeluje sylwetkę jest endermologia. To innowacyjny sposób na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Czy endermologia podczas karmienia piersią jest dopuszczalna? Sprawdź!

Endermologia – na czym polega?

Endermologia to zabieg medycyny estetycznej, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Metoda ta to nic innego jak masaż podciśnieniowy, który bardzo efektywnie oddziałuje na tkankę łączną skóry. Stosuje się go na niemal na wszystkie części ciała. Jego podstawowym celem jest uaktywnienie metabolizmu tkanki tłuszczowej, aby doszło do zwiększonej produkcji włókien kolagenowych. W efekcie dochodzi do wymodelowania sylwetki poprzez zmniejszenie obwodów, redukcję cellulitu, rozstępów, ale też poprawę konturu twarzy czy nawet spłycenie zmarszczek. 

Zabieg endermologii ramion u uśmiechniętej brunetki.

Podstawą działania masażu jest innowacyjne urządzenie wyposażone w głowicę. Najważniejsze w nim są specjalne rolki oraz komora ssąca. Intensywność aparatu dopasowywana jest do konkretnego pacjenta – jego celu czy odczuć. Endermologia bardzo pozytywnie wpływa nie tylko na stan skóry, ale też mięśni – świetnie relaksuje, redukuje obrzęki i ból. 

Endermologia dla kobiet

Coraz więcej kobiet interesuje się zabiegiem endermologii. Jego popularność wynika z bardzo wysokiej skuteczności. W dodatku jest to metoda bezbolesna, wręcz relaksująca (forma masażu), co tym bardziej przemawia za wizytą w gabinecie medycyny estetycznej. Podstawową zaletą endermologii jest możliwość redukcji cellulitu. To jednak nie wszystko. Zabieg ten modeluje sylwetkę, wyszczupla, poprawia elastyczność skóry, ujędrnia, pobudza krążenie, wspomaga leczenie stanów pooperacyjnych, czy pomaga w walce z otyłością. Z endermologii korzysta też wielu sportowców (działanie terapeutyczne i sportowe). Jednak wciąż to właśnie kobiety, ze względu na wyżej wymienione korzyści, są głównymi beneficjentkami zabiegu.

Zabieg endermologii na twarz

Endermologia – przeciwwskazania do zabiegu

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu endermologii? Nie ma ich wiele, jednak trzeba o nich pamiętać. Jeżeli nie masz pewności, czy w Twoim przypadku można zastosować tę metodę, to nic się nie martw – Twoje wątpliwości rozwieje specjalista podczas spotkania konsultacyjnego przed serią zabiegu. Z endermologii nie mogą na pewno korzystać kobiety w ciąży oraz te bezpośrednio po porodzie.

Dokładny termin zabiegu potwierdza lekarz, niemniej jednak po urodzeniu dziecka trzeba odczekać około 5 miesięcy. W przypadku cesarskiego cięcia okres ten wynosi 7 miesięcy. Inne przeciwwskazania to przede wszystkim: choroby układu krążenia, czynne zapalenia skóry, wysokie ciśnienie, czynne nowotwory i ostre stany chorobowe, miesiączka i naczyniaki, przyjmowanie niektórych leków, dopiero co przeprowadzone zabiegi chirurgiczne, zapalenie żył, przepuklina brzuszna czy bolesne żylaki. 

Przeczytaj także: Endermologia po ciąży. Jakie efekty może przynieść?

Endermologia – karmienie piersią przeszkadza w zabiegu?

W wielu źródłach znajdziemy informacje potwierdzające, iż endermologia podczas karmienia piersią nie jest możliwa. Tymczasem wielu specjalistów, w tym kosmetolodzy i lekarze medycyny estetycznej z Depilacja.pl, podkreślają, iż karmienie piersią wcale nie stanowi przeciwwskazania. Zaleca się jedynie, by zaraz po pierwszym zabiegu odciągnąć pokarm. A wszystko po to, by toksyny usuwane podczas stosowania tej metody, nie zaszkodziły dziecku. 

Kobieta karmiąca dziecko piersią na schodkach w ogrodzie.

Endermologia – efekty po zabiegu

Młode mamy korzystające z endermologii często przed zabiegiem zadają szereg pytań. Kwestie bezpieczeństwa to jedno, ale przecież jedną z najbardziej kluczowych kwestii są efekty. Kiedy będą widoczne? Czy zabiegi należy wspierać dietą oraz ćwiczeniami? O czym przede wszystkim należy pamiętać w czasie trwania serii zabiegów? Czy warto zastosować zabieg endermologii bez diety, czy ćwiczeń? Już odpowiadamy!

Tak naprawdę efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Wielu kobietom trudno w to uwierzyć, ale to prawda. Endermologia to bardzo dobry drenaż limfatyczny, więc już po pierwszej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej, wszelkie zastoje czy obrzęki są redukowane. Masz tendencję do gromadzenia się wody w organizmie? W takim razie endermologia będzie idealna dla Ciebie! Już jeden zabieg może pozbawić Cię… nawet kilka centymetrów w obwodach. Poza tym skóra na pewno będzie gładsza. Wiele pacjentek po pierwszym spotkaniu mówi też o mniejszym cellulicie. Na pewno jednak jest to kwestia indywidualna. U niektórych będzie można zobaczyć efekty szybciej, a u niektórych potrwa to nieco dłużej. W każdym przypadku jednak rezultaty w końcu zostaną osiągnięte. 

Czy można osiągnąć oczekiwane efekty bez ćwiczeń i diety? Zanim odpowiemy na to pytanie, podkreślimy istotność prowadzenia zdrowego stylu życia. Nikomu nie trzeba przypominać, jak bardzo jest istotny. Wspiera nie tylko walkę z nadwagą i utrzymanie pięknie wyglądającej sylwetki, ale przede wszystkim wpływa pozytywnie na zdrowie fizyczne i psychiczne. Bez ćwiczeń i diety, za pomocą samej endermologii, można zredukować cellulit i wymodelować sylwetkę. Możliwe jest nawet zgubienie ok. 3 centymetrów w talii. Trzeba jednak pamiętać, że efekty te, choć można powiedzieć, że spektakularne, będą dość krótkotrwałe. 

Pacjentki, które wspierają zabiegi endermologii ulubionymi treningami i zdrową dietą, mówią o utrzymujących się świetnych efektach. Warto pamiętać, że najlepiej jest ćwiczyć do około 2 godzin po masażu. Nie chodzi o bardzo intensywne treningi tj. wylewanie siódmych potów na siłowni. Idealne okażą się spacer, jazda na rowerze czy po prostu szaleństwa z dziećmi. Dlaczego warto to zastosować? W trakcie zabiegu endermologii komórki tłuszczowe pobudzane są do spalania. Dodatkowy ruch wzmacnia ten proces, dzięki czemu efekty są jeszcze lepsze. 

Endermologia a karmienie piersią

Jesteś młodą mamą, niedawno rodziłaś i chciałabyś, aby Twoje ciało pomału wracało „do normy”? Czujesz jednak, że zdrowa dieta i ćwiczenia to za mało? Rzeczywiście tkanka tłuszczowa „lubi” odkładać się w konkretnych miejscach takich jak uda, brzuch czy pośladki. Ciężko wyszczuplić te konkretne miejsca, ale z pomocą endermologii jest to możliwe! Obawiasz się, że nie możesz skorzystać z tego zabiegu, ponieważ karmisz piersią? Spokojnie! Jak najbardziej możesz to zrobić. Udaj się na bezpłatną konsultację do jednego z gabinetów Depilacja.pl i od specjalisty dowiedz się, czy możesz skorzystać z tej niezwykłej formy masażu. 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.25
Ilość ocen: 12
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Białe plamy na skórze – skąd się biorą i co mogą oznaczać?
Skąd biorą się na skórze białe plamy i przede wszystkim co mogą oznaczać? Czy są niebezpieczne? Sprawdź nasze kompendium...
Jakie ćwiczenia na obwisłą skórę na ramionach?
Witamina A - zadbaj o młody wygląd swojej twarzy
Witamina A odgrywa szereg kluczowych ról w naszym ciele, m.in. wpływa korzystnie na zdrowie oczu, wzmacnia nasz system o...

Proponowane zabiegi