Twój koszyk jest pusty!

Endermologia a opalanie – czy przed i po zabiegu można się opalać?

24 sierpnia 2022
Endermologia
Spis treści

Endermologia to świetny sposób nie tylko na pozbycie się cellulitu i ujędrnienie ciała, ale także na rozluźnienie mięśni i polepszenie samopoczucia. Czy zabieg ten można wykonać latem, kiedy mamy na swoim ciele opaleniznę? Czy po endermologii (i przed nią) można korzystać z kąpieli słonecznych? Sprawdzamy.

Z endermologii korzysta coraz więcej osób. Jak się okazuje – zabieg ten sprawdza się nie tylko u kobiet, ale również u mężczyzn. Jednak to właśnie panie najczęściej sięgają po tę metodę, aby ujędrnić swoje ciało, zniwelować cellulit, a nawet wyszczuplić sylwetkę. Poznaj więcej szczegółów na temat endermologii i dowiedz się czy przed i po tego typu zabiegu można się opalać.

undefined

➡️ Przeczytaj również: Oto 10 dowodów na to, że endermologia to zabieg także dla mężczyzn!

Na czym polega zabieg endermologii?

Większość kobiet marzy o pięknym i młodo wyglądającym ciele. Niestety uzyskanie i utrzymanie atrakcyjnej sylwetki nie jest wcale proste. Tym bardziej w dzisiejszych czasach, gdy tempo życia jest bardzo szybkie i otacza nas sporo czynników utrudniających prowadzenie zdrowego trybu codzienności. Mamy tu na myśli siedzący tryb życia czy przetworzone jedzenie. Warto zadbać o siebie, tj. trzymać zdrową dietę i regularnie ćwiczyć. Często jednak i te czynności, powtarzane systematycznie, nie wystarczają. Komórki tłuszczowe mają bowiem tendencję do odkładania się. Gdy woda oraz tłuszcz kumulują się w naszym organizmie, to przegrody międzytkankowe naciskają na powierzchnię skóry i tak dochodzi do powstania cellulitu.

Znienawidzona pomarańczowa skórka pojawia się głównie na pośladkach, ramionach czy udach. Te obszary na ciele nierzadko są oporne na diety oraz ćwiczenia fizyczne. Nie sprzyja tutaj również upływający czas. Im jesteśmy starsi, tym fibroblasty z mniejszą aktywnością produkują kolagen oraz elastynę. W efekcie skóra wiotczeje.

Na szczęście w tym zakresie z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która oferuje bardzo wiele zabiegów wspomagających odchudzanie.Jednym z nich jest nieinwazyjna, bezpieczna i naturalna endermologia. To nic innego bowiem jak masaż podciśnieniowy, która służy nie tylko naszej urodzie, ale także zdrowiu. Podstawą działania tego zabiegu stanowią głowice oraz specjalny program zabiegowy, dzięki któremu udaje się dotrzeć nawet do najgłębiej zlokalizowanych komórek tłuszczowych. W efekcie skóra staje się bardziej jędrna, sylwetka szczuplejsza, a cellulit widocznie mniejszy. Warto wspomnieć też o innych efektach. Są to między innymi rozluźnione mięśnie po intensywnej aktywności fizycznej czy lepsze samopoczucie (masaż podciśnieniowy powoduje wytwarzanie endorfin).

endermologia_jak_wyszczuplic_cialo

➡️ Przeczytaj również: Endermologia na cellulit – 9 faktów, które przekonają Cię do zabiegu!

Endermologia – jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem należy odbyć konsultację ze specjalistą kosmetologiem. Ekspert dokładnie wytłumaczy, na czym polega masaż podciśnieniowy i jak cały zabieg będzie wyglądał krok po kroku. Konieczne będzie przeprowadzenie także wywiadu medycznego i ogólnego badania stanu skóry. A wszystko po to by wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Tych z racji wysokiego bezpieczeństwa zabiegu nie jest wiele. Jednak osoby zmagające się z żylakami, tłuszczakami, przepukliną brzuszną, zapaleniem żył czy chorobami nowotworowymi nie powinny korzystać z tego typu metod.Przeciwwskazania do zabiegu stanowi także przyjmowanie leków rozrzedzających krew, karmienie piersią czy ciąża.

Podczas samego zabiegu, który nie wymaga wyjątkowego przygotowania, specjalista stosuje specjalną głowice, na którą składają się komora ssąca oraz dwie rolki. Kosmetolog delikatnie przesuwa głowicę po ciele pacjentki i jednocześnie zasysa przy tym fałd skóry, który następnie jest poddawany intensywnemu masażowi. W efekcie możliwe jest dotarcie nawet do bardzo głęboko osadzonych warstw tkanki skórnej. Poziom intensywności zabiegu dopasowywany jest do pacjenta i jego progu bólu oraz wybranego miejsca na ciele. Endermologia jest mocniejsza w przypadku brzucha, pośladków czy ud, a słabsza w przypadku m.in. twarzy. Tak, masaż podciśnieniowy stosowany jest nawet na tę część ciała. Może zdecydowanie poprawić owal twarzy i dać efekt młodziej wyglądającej skóry.

Od razu po zabiegu można powrócić do codziennego funkcjonowania. Nie jest wymagana właściwie żadna rekonwalescencja. Jedynie zaleca się pić większe ilości wody i skorzystać z aktywności fizycznej. Nawet zwykły spacer pomoże uzyskać jeszcze lepsze efekty. Oczywiście rezultaty osiągnięte podczas serii zabiegów endermologii nie będą trwałe, jeżeli osoba poddająca się masażowi podciśnieniowemu nie będzie utrzymywać zdrowego trybu życia, tj. regularnie ćwiczyć i stosować zdrową, w pełni zbilansowana, opartą na owocach i warzywach dietę.

Endermologia a opalanie

Czyli przed zabiegiem endermologii można się opalać? Warto pamiętać, że na około dobę przed udaniem się do gabinetu medycyny estetycznej nie należy poddawać się kąpielom słonecznym. Ważne jest również to, aby co najmniej tydzień przed zabiegiem nie stosować złuszczania chemicznego np. kwasami AHA czy BHA. Oczywiście cały czas mówimy o miejscach, które będą poddawane bezpośrednio masażowi podciśnieniowemu.

Jak kwestia opalania wygląda po samym zabiegu? Tutaj również należy wstrzymać się od kąpieli słonecznych. Tak samo nie należy stosować peelingów chemicznych. Oczywiście mówimy o okresie maksymalnie kilku dni. Jeżeli jednak niedługo po serii zabiegów wybierasz się na wakacje, podczas których chcesz korzystać ze słońca, omów ten temat ze specjalistą przeprowadzającym zabieg. Nie działaj jednak w tych kwestiach na własną rękę. Endermologia nie jest zabiegiem inwazyjnym, ale jednak jest to dość intensywny masaż. Skóra może być delikatnie podrażniona i nie warto pogarszać jej kondycji. Stąd delikatne obchodzenie się z nią np. poprzez unikanie słońca.

Endermologia a solarium

Przed zabiegiem endermologii i tuż po nim nie należy korzystać także z solarium. Tutaj stosujemy te same zasady co w przypadku naturalnych kąpieli słonecznych.

Endermologia a opalanie – podsumowanie

Zabiegi kosmetyczne po opalaniu to zawsze kwestia wrażliwa. Niezależnie od zastosowanej metody, należy bardzo delikatnie obchodzić się ze swoją skórę. Jeżeli chcesz poddać się opalaniu, czy to w solarium czy na słońcu, odczekaj i skonsultuj ten temat ze specjalistą. Korzystając z renomowanych miejsc, takich jak na przykład salony depilacja.pl, otrzymasz pełne wytyczne przedzabiegowe i pozabiegowe. Dzięki temu będziesz mieć jasność, jakie działania są dozwolone a jakie nie. A wszystko to dla Twojego pełnego komfortu i oczywiście utrzymania jak najlepszych efektów.

Serdecznie zapraszamy cię do salonów depilacja.pl. Przeprowadzamy w nich nie tylko zabiegi usuwania niepożądanego owłosienia, ale także zabiegi endermologii.

ujedrnienie_posladkow_endermologia_efekty

➡️ Rezerwując Pakiet 5 zabiegów, płacisz jak za 4 pojedyncze. Piąty, otrzymujesz od nas GRATIS! 🎁

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 2
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi