Jak skutecznie ujędrnić pośladki, gdy dieta i regularne treningi zawodzą? Sposobów jest wiele. Wybierz ten, który będzie bezpieczny i naprawdę skuteczny. Co powiesz na coraz popularniejszą endermologię? Poznaj szczegóły na temat tego innowacyjnego zabiegu.
Szczupła sylwetka oraz jędrna i gładka skóra to marzenie wielu kobiet. Mnóstwo z nich bardzo się stara, aby spełnić swoje marzenia. Stąd zdrowy tryb życia – zbilansowana dieta oparta na dużej ilości warzyw i owoców, a do tego regularne treningi z fokusem na pośladki. Niestety nawet najbardziej efektywne ćwiczenia mogą się nie sprawdzić. Oczywiście warto je stosować – dla zdrowia, urody i dobrego samopoczucia. Czasem jednak warto wesprzeć się… medycyną estetyczną.
Pamiętaj, że dziedzina ta to zupełnie coś innego niż chirurgia plastyczna. Medycyna estetyczna obejmuje zabiegi mało inwazyjne, bez użycia skalpela i znieczulenia ogólnego. Większość metod realizowanych jest bez znieczulenia, tak jak np. endermologia, czyli masaż podciśnieniowy zapewniający spektakularne wręcz efekty. Na czym polega i czy rzeczywiście to najlepszy zabieg ujędrniający pośladki? Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.
Przeczytaj również: Powiększenie biustu bez operacji? Odpowiedzią jest endermologia!
Obwisłe i mało jędrne pośladki – przyczyny
Co wpływa na kształt pośladków? Nie bez znaczenia jest typ sylwetki uwarunkowany genetycznie. Spore znacznie, jak nietrudno się domyślić, ma również tryb życia. Jeżeli od lat regularnie ćwiczysz, to jest duża szansa, że Twoje pośladki nie będą zbyt obwisłe czy pokryte bardzo widocznym cellulitem. Niezwykle negatywny wpływ na wygląd skóry na pupie ma powszechny w dzisiejszych czasach siedzący tryb życia. Twoje pośladki mogą też nie wyglądać najlepiej, jeżeli często chudniesz i tyjesz. Wahania wagi mogą powodować utratę jędrności skóry, wiotkość i efekt obwiśnięcia. I wreszcie kolejny powód – wiek. Z czasem produkcja kolagenu spowalnia, czego efektem jest mniejsza gęstość i jędrność skóry. Rzeczywiście czasu nie możesz zatrzymać, ale… możesz go spowolnić. Nie tylko jeśli chodzi o wygląd pośladków :) Jak to zrobić?
Uporczywy cellulit – jak z nim walczyć?
Tzw. “pomarańczowa skórka” to bardzo częste źródło kompleksów u wielu kobiet. Nieestetycznie prezentujący się cellulit pojawia się przede wszystkim na udach i pośladkach. Trudno go zwalczyć. Zdrowa dieta, regularne treningi, szczotkowanie na sucho, dobrej jakości kosmetyki ujędrniające itd. mogą przynieść efekty, ale nigdy nie będą one spektakularne. Dlatego wiele kobiet myśli, że zwalczenie cellulitu nie jest możliwe. Nic bardziej mylnego! Od tego jest medycyna estetyczna. To właśnie ta dynamicznie rozwijająca się dziedzina pomoże Ci ujędrnić pośladki. Który zabieg wybrać?
Przeczytaj również: Endermologia czy domowe sposoby – co lepsze na cellulit?
Endermologia na pośladki – na czym polega zabieg?
Endermologia to rodzaj masażu podciśnieniowego, który wspomaga odchudzanie. Sprzęt zasysa fałd skóry, a następnie dogłębnie do masuje. Tym samym oczyszcza organizm z toksyn i przyspiesza pracę metabolizmu. Dzięki temu dochodzi nie tylko do ujędrnienia skóry i wymodelowania np. pośladków, ale też rozluźnienia mięśni. Endermologia to sposób na świetny relaks i odestresowanie.
Endermologia – pośladki w dobrej formie
Czy zabieg endermologii wymaga specjalnego przygotowania? Nie. To metoda bezpieczna i bezinwazyjna. Nie musisz robić nic konkretnego przed wizytą w gabinecie medycyny estetycznej. W większości klinik kosmetolog przeprowadzający zabieg poprosi o założenie specjalnego kombinezonu ochronnego. Ten ma zabezpieczyć skórę przed potencjalnym uszkodzeniem (np. spowodowanym wyrwaniem włosków czy podszczypywaniem).
Endermologia – przeciwwskazania i skutki uboczne
Czy endermologia to zabieg dla wszystkich? Rzeczywiście to metoda bezpieczna i mało inwazyjna, a co za tym idzie – może być zastosowana w przypadku większości osób. Nie oznacza to jednak, że nie występują przeciwwskazania do tej metody. Są to między innymi:
- aktywne choroby nowotworowe,
- przepuklina brzuszna,
- duże ilości tłuszczaków,
- ciąża,
- okres laktacji,
- niedawno odbyty poród,
- przyjmowanie leków rozrzedzających krew,
- aktywne infekcje skórne.
Jeżeli planujesz endermologię na pośladki, to sporo powyżej przytoczonych przeciwwskazań nie będzie Cię dotyczyć. Nie możesz jednak zdecydować o tym sama. Konieczna będzie konsultacja ze specjalistą. W gabinetach depilacja.pl takie spotkania odbywają się za darmo. Umów się już dzisiaj za pomocą formularza na stronie internetowej depilacja.pl. Opowiedz kosmetologowi o Twoich oczekiwaniach. Ten oceni stan Twojej skóry oraz przeprowadzi wywiad medyczny. Na tej podstawie ostatecznie zakwalifikuje Cię (bądź nie) do endermologii.
Endermologia raczej nie wiąże się ze skutkami ubocznymi. Jeżeli wybierzesz sprawdzone miejsce do zabiegu, w którym pracuje kompetentna kadra i stosowane są wysokiej jakości sprzętu, możesz mieć pewność, że po zabiegu nie będziesz borykać się z bólem, dyskomfortem, siniakami czy innymi uszkodzeniami skóry, a tym bardziej organizmu.
Zabieg nie tylko ujędrniający pośladki – postaw na endermologię
Endermologia zapewnia mnóstwo pozytywnych efektów. Z jednej strony ujędrni pośladki, ale też wygładzi skórę, wyszczupli pupę oraz ją podniesie. Jeżeli bolą Cię mięśnie po intensywnym treningu na siłowni – zabieg pomoże Ci pozbyć się dyskomfortu. Dodatkowo masaż podciśnieniowy, czy to zastosowany w przypadku pośladków czy innych części ciała, wywoła w Twoim organizmie produkcję endorfin. Efekt? Znacznie lepsze samopoczucie!
Przeczytaj także: Endermologia – ile zabiegów potrzeba, aby zobaczyć efekty?
Endermologia na pośladki – tak czy nie?
Czy endermologia to dobra metoda na ujędrnienie i podniesienie pośladków? Oczywiście, że tak. Metoda ta możesz zapewnić wręcz spektakularne efekty, o wiele lepsze niż te, które możesz osiągnąć domowymi sposobami takimi jak szczotkowanie na sucho czy stosowanie dobrej jakości kosmetyków. Nie rezygnuj jednak z tych bardziej przyziemnych metod. Trzymaj zbilansowaną dietę, pij duże ilości wody i regularnie ćwicz – to pomoże Ci na długo podtrzymać efekty endermologii. Na dłuższą metę same zabiegi, nawet te przeprowadzane regularnie, nie będą zapewniać oczekiwanych rezultatów. Siła tkwi w synergii, choć nie da się ukryć, że najefektywniejsza jest współpraca z kosmetologiem. Nie zmienia to jednak faktu, że należy o siebie dbać również poza gabinetem depilacja.pl :)
Już dziś zarezerwuj wizytę konsultacyjną w salonie depilacja.pl. Specjalista na bazie oceny stanu skóry i wywiadu medycznego opracuje plan działania. Powodzenia!