Twój koszyk jest pusty!

Zabiegi na drugi podbródek - co przyniesie najlepsze efekty?

10 kwietnia 2024
Endermologia
Spis treści

Niezależnie czy problem drugiego podbródka wynika z genetyki, starzenia się skóry czy zmian wagi, istnieje wiele sposobów radzenia sobie z tym problemem. W niniejszym artykule przyjrzymy się różnym zabiegom, które mogą przynieść najlepsze efekty w redukcji tej zmiany. A wszystko po to, by pomóc Ci podjąć świadomą decyzję dotyczącą najlepszego rozwiązania dla Ciebie.

Okazuje się, że problem drugiego podbródka nie jest rzadkością. Niezależnie od przyczyny jego wystąpienia, może negatywnie wpływać na pewność siebie i samopoczucie. Na szczęście nie brakuje metod, które mogą rozwiązać ten problem. Sprawdź najskuteczniejsze zabiegi na drugi podbródek

Czego dowiesz się z tekstu:

 • czym jest lipoliza iniekcyjna,
 • jak wygląda zabieg,
 • jakie są zalety tej metody,
 • jakie są przeciwwskazania do lipolizy iniekcyjnej,
 • jakie są różnice między lipolizą a liposukcją,
 • poznasz zabiegi na drugi podbródek.

Co to jest lipoliza iniekcyjna podróbka?

Lipoliza podbródka to procedura medycyny estetycznej, która ma na celu eliminację tłuszczu z obszaru podbródka. Warto zaznaczyć, że ten defekt nie zawsze jest związany z nadmierną masą ciała, ale może być efektem innych czynników, takich jak genetyka czy nieprawidłowy styl życia. Zabieg lipolizy iniekcyjnej jest stosunkowo nieinwazyjny i nie wymaga obecności chirurga plastycznego. Podczas zabiegu, kosmetolog podaje preparat, zawierający substancje aktywne w obszar podbródka, co prowadzi do rozpuszczenia komórek tłuszczowych i ich stopniowej eliminacji.

Jak wygląda zabieg lipolizy podbródka?

Przed przystąpieniem do zabiegu lipolizy podbródka, kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej przeprowadza wywiad z pacjentem oraz ocenia stan jego zdrowia, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Następnie zaznacza się dokładne miejsca wykonania iniekcji, a preparat jest wstrzykiwany do tkanki tłuszczowej. Procedura może trwać do godziny. Pacjent może odczuwać jedynie lekki dyskomfort. Po zabiegu może wystąpić niewielkie zaczerwienienie, obrzęk lub uczucie pieczenia, które zazwyczaj ustępują w ciągu kilku dni.

Jakie są zalety zabiegu lipolizy iniekcyjnej podbródka?

Zabieg lipolizy podbródka może przynieść szereg korzyści, takich jak pozbycie się drugiego podbródka, wysmuklenie szyi, poprawę wizualną twarzy. Warto jednak mieć na uwadze, że uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów może wymagać serii zabiegów.

Przeciwwskazania do zabiegu 

Przed podjęciem decyzji o lipolizie podbródka, ważne jest zapoznanie się z ewentualnymi przeciwwskazaniami, min. takimi jak ciąża, ciężkie schorzenia wątroby czy infekcje skóry, stany zapalne, otwarte rany. Warto również mieć świadomość możliwych skutków ubocznych, które mogą obejmować zaczerwienienie, obrzęk czy niewielkie zasinienie w miejscu iniekcji. W większości przypadków są one jednak przemijające i nie stanowią poważnego zagrożenia dla zdrowia. 

Różnice między lipolizą a liposukcją

Warto zauważyć różnice między lipolizą a liposukcją, dwiema różnymi metodami redukcji tkanki tłuszczowej. Lipoliza podbródka jest mniej inwazyjna i nie wymaga narkozy ani obecności chirurga plastycznego, w przeciwieństwie do liposukcji. Ponadto lipoliza jest zazwyczaj szybsza w realizacji i wiąże się z krótszym czasem rekonwalescencji niż liposukcja.

Ile kosztuje zabieg lipolizy iniekcyjnej drugiego podbródka?

Cena zabiegu lipolizy iniekcyjnej drugiego podbródka może być zróżnicowana w zależności od kilku czynników, takich jak lokalizacja kliniki medycyny estetycznej, doświadczenie lekarza wykonującego zabieg, ilość zużytego preparatu oraz ewentualne dodatkowe usługi oferowane przez klinikę. 

Przeczytaj również: Niechirurgiczny lifting twarzy - na czym polega zabieg? 

Drugi podbródek - medycyna estetyczna oferuje więcej sposobów

Medycyna estetyczna oferuje znacznie więcej zabiegów na tzw. drugi podbródek. Sprawdź:

 • HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) - innowacyjna technologia wykorzystująca wiązki ultradźwięków o dużej intensywności, które docierają głęboko do skóry, powodując mikro poparzenia wewnątrz tkanki. Ten bezpieczny zabieg generuje procesy regeneracji i odbudowy, prowadząc do redukcji tkanki tłuszczowej oraz liftingu twarzy i podbródka, 
 • endermologia - metoda oparta na specjalnym masażu mechanicznym, który stymuluje krążenie krwi, limfy i przepływ tkanek. Dzięki temu endermologia pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej, poprawiając jednocześnie elastyczność i jędrność skóry podbródka. Sprawdź ofertę endermologii w salonach Depilacja.pl, 
 • termolifting Zaffiro - innowacyjny zabieg, który wykorzystuje wysokie temperatury do stymulacji procesów regeneracji skóry. Działa głęboko, zwiększając elastyczność skóry i przywracając jej jędrność. Jest to bezpieczna i bezbolesna metoda, idealna dla osób dostrzegających oznaki starzenia się skóry podbródka, 
 • fale radiowe - metoda oparta na zastosowaniu odpowiednio dobranych częstotliwości fal radiowych, które podgrzewają skórę i stymulują krążenie krwi oraz limfy. Dzięki temu podbródek odzyskuje jędrność i naturalne naprężenie skóry, co przeciwdziała utracie jędrności z biegiem lat, 
 • karboksyterapia - zabieg polegający na wstrzyknięciu dwutlenku węgla w obszar podbródka. Działa na tkanki tłuszczowe, powodując ich rozpad i eliminację z organizmu. Efektem jest zmniejszenie podwójnego podbródka oraz poprawa jędrności i gładkości skóry.

Każda z tych metod ma swoje unikalne zalety i może być skutecznym rozwiązaniem w walce z podwójnym podbródkiem. Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego zabiegu zaleca się konsultację z doświadczonym specjalistą medycyny estetycznej, który dobierze odpowiednią terapię dostosowaną do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta.

Druga broda - jak się jej pozbyć domowymi sposobami? Czy to w ogóle możliwe?

Już wiesz, że usuwanie drugiego podbródka za pomocą zabiegów medycyny estetycznej jest możliwe. A czy można to zrobić domowymi sposobami? W pewnym sensie tak, ale wymaga to cierpliwości i regularności. Oto kilka metod, które mogą pomóc w redukcji drugiej brody w warunkach domowych: 

 • ćwiczenia na mięśnie szyi - regularne wykonywanie ćwiczeń mających na celu wzmocnienie mięśni szyi może pomóc w redukcji tkanki tłuszczowej i poprawie jędrności skóry w okolicach podbródka. Ćwiczenia te mogą obejmować unoszenie głowy, masaż podbródka czy szerokie uśmiechy, 
 • dieta i kontrola wagi - zdrowa i zrównoważona dieta oraz regularna aktywność fizyczna mogą pomóc w utracie zbędnej tkanki tłuszczowej, w tym również tej gromadzącej się w okolicach podbródka. Unikanie wysokokalorycznych potraw, ograniczenie spożycia cukru i tłuszczów oraz zwiększenie spożycia warzyw, owoców i białka może przynieść pozytywne rezultaty, 
 • masaż - regularny masaż podbródka może pobudzać krążenie krwi i limfy, przyczyniając się do redukcji tkanki tłuszczowej oraz poprawie jędrności skóry. Stosowanie kremów lub olejków nawilżających podczas masażu może dodatkowo wspomóc efektywność tego działania, 
 • prawidłowa postawa - dbając o prawidłową postawę ciała, unikając zgarbienia się i utrzymując głowę prosto, można zmniejszyć widoczność drugiej brody. Ćwiczenia wzmacniające mięśnie pleców i szyi pomagają w utrzymaniu właściwej postawy.

Warto pamiętać, że efekty stosowania domowych metod mogą być różne dla każdej osoby, a ich skuteczność może zależeć od wielu czynników, takich jak wiek, stan zdrowia czy indywidualne predyspozycje genetyczne. Jeśli problem drugiej brody jest szczególnie uporczywy lub nie daje się skutecznie zredukować za pomocą domowych sposobów, warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą medycyny estetycznej, który może zaproponować profesjonalne metody leczenia, takie jak wspomniana lipoliza iniekcyjna. 

Już wiesz, jak bezproblemowo pozbyć się drugiego podbródka!

Usuwanie drugiego podbródka nie musi być wcale tak trudne, jak może się wydawać. Na rynku jest mnóstwo dostępnych sposobów, nie zapomnijmy o zdrowym trybie życia, który odgrywa ogromną rolę!

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 0.00
Ilość ocen: 0
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Oczyszczanie wodorowe
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Proponowane zabiegi