Twój koszyk jest pusty!

Niechirurgiczny lifting twarzy - na czym polega zabieg? Czy to sposób na skuteczny lifting skóry?

2 lipca 2023
Ciekawostki
Ciekawostki
Spis treści

Czy lifting i odmłodzenie skóry bez udziału skalpela jest możliwe? Oczywiście, że tak! Poznajcie nowoczesny, bezinwazyjny zabieg niechirurgicznego liftingu - efekty zobaczycie już po pierwszej wizycie w gabinecie. Na czym polega zabieg? Jak się go wykonuje? 

Medycyna estetyczna to idealna alternatywa dla osób, które boją się operacji plastycznych bądź nie mogą się im poddać ze względu na stan zdrowia. Interwencje chirurgiczne i  inwazyjne zabiegi mają jeszcze jedną sporą wadę - pozostawiają na ciele blizny. Wśród zabiegów kosmetycznych prym wiodą terapie odmładzające i poprawiające stan skóry, szczególnie twarzy, szyi i dekoltu. Jednym z popularniejszych i wyjątkowo skutecznych zabiegów jest metoda niechirurgicznego liftingu twarzy. To proste rozwiązanie przynosi spektakularne efekty już po jednej wizycie w salonie! Ten bezbolesny i całkowicie bezinwazyjny zabieg nadaje się dla każdego. Efekty wyglądają całkowicie naturalnie i utrzymują się na skórze wyjątkowo długo. Na czym polega zabieg? Dla kogo jest przeznaczony? Zapraszamy do czytania! 

Kiedy wykonać zabieg?

Jeśli interesujecie się medycyną estetyczną, na pewno słyszeliście o dobroczynnym wpływie ultradźwięków na skórę. Zacznijmy od wyjaśnienia pojęcia i rozwinięcia tego tajemniczego skrótu. Nazwa urządzenia medycznego HIFU pochodzi od angielskiej nazwy High Intensity Focused Ultrasound, która oznacza “skoncentrowane ultradźwięki o wysokiej intensywności”. Technologia powstała dla tych z nas, którzy chcą w łatwy, bezbolesny i szybki sposób przywrócić skórze młody wygląd. Zabieg wykorzystujący intensywne ultradźwięki jest całkowicie bezpieczny, a lista przeciwwskazań wyjątkowo krótka. Proponujemy go klientom, którzy boją się zastrzyków z wypełniaczy, wszczepiania liftingujących nici PDO oraz tym, którzy nie mają czasu na rekonwalescencję. Wielu z naszych Pacjentów umieszcza brak śladów po zabiegu na wysokiej pozycji listy oczekiwań. 

Zabieg pomaga w przypadku wiotkiej, pozbawionej jędrności skóry oraz zmienionego owalu twarzy. Wraz z wiekiem nasze komórki zaczynają wytwarzać coraz mniejsze ilości włókien zapewniających skórze gładkość i jędrność. Rysy twarzy zaczynają opadać, pojawia się drugi podbródek, widoczne stają się pierwsze zmarszczki, a skóra szyi i dekoltu traci elastyczność i zaczyna wiotczeć. Zabieg przeciwdziała tym objawom i widocznie poprawia kondycję tkanek. Stosujemy go nie tylko na twarz, ale również na te rejony ciała, w których może pojawić się luźna skóra. Należą do nich przede wszystkim brzuch, który u wielu kobiet nie jest w stanie samodzielnie powrócić do stanu sprzed ciąży. Zabieg wykonywany jest również na uda, pośladki, biodra, boczki, klatkę piersiową i ramiona, które mogą stać się obwisłe w wyniku utraty wagi. Oprócz korzyści, które widać gołym okiem, ultradźwięki pomagają zrelaksować się i zmniejszyć zmęczenie mięśni.

Na czym polega zabieg?

Pierwsza terapia z wykorzystaniem ultradźwięków o wysokiej częstotliwości zawsze poprzedzona jest konsultacją. Rozmowa z kosmetologiem dotyczy Waszych oczekiwań wobec zabiegu oraz stanu zdrowia. Czemu przeprowadzamy tak szczegółowy wywiad medyczny? Pomimo, że technologia zabiegu jest wyjątkowo bezpieczna, istnieją pewne przeciwwskazania do jego stosowania. Są to przede wszystkim metalowe implanty oraz elektrostymulatory wszczepienne (np. rozrusznik serca). Zabiegu nie przeprowadzamy u kobiet w ciąży oraz karmiących, ponieważ nie istnieją badania, które wykluczyłyby wpływ ultradźwięków na płód bądź jakość pokarmu. Doradzamy powstrzymanie się przed zabiegami medycyny estetycznej także w przypadku pacjentów onkologicznych. Zabiegów nie wykonujemy, gdy w obszarze poddawanym korekcie znajdują się otwarte rany, opryszczka i aktywne zakażenia. Zabieg wykonuje się poprzez przykładanie do wybranej partii ciała głowicy urządzenia, która przekazuje ultradźwięki do wnętrza skóry. Dzięki wysokiej częstotliwości fale powodują ruch komórek, który generuje ciepło. Zdolności wywoływania reakcji termicznych są wykorzystywane również w fizjoterapii przy leczeniu dolegliwości mięśni i stawów. Temperatura jest na tyle wysoka, aby wywoływała mikrouszkodzenia w głębszych warstwach skóry, ale na tyle niska, aby nie powodować nieprzyjemnych odczuć i bólu. Drobne oparzenia pobudzają nasze ciało do intensywnej regeneracji. Stare, zniszczone komórki są usuwane z organizmu poprzez układ limfatyczny, a w ich miejsce produkowane są nowe. Zabieg aktywizuje produkcję naturalnych włókien elastyny i kolagenu, którym zawdzięczamy jędrną, napiętą skórę oraz spłycenie zmarszczek.  

Efekty, których możesz się spodziewać

Pobudzenie struktur skóry odpowiedzialnych za produkcję “cząsteczek młodości” niesie ze sobą szereg korzyści, których nie osiągniecie przy pomocy drogeryjnych kosmetyków lub zwykłych maseczek upiększających. Tym bardziej, gdy walczycie z obwisłą skórą na ciele, która po silnym rozciągnięciu nie uległa obkurczeniu. Dzięki zabiegowi tkanki zyskają większą elastyczność, ciało nabierze jędrności, a powierzchnia skóry będzie o wiele gładsza i wyrównana. Drobne zmarszczki ulegną wypchnięciu i wygładzeniu, dzięki czemu będziecie wyglądali młodo i zdrowo. Naturalna regeneracja przynosi również efekty w postaci poprawy i wyrównania kolorytu skóry, może pomóc w zmniejszeniu szerokości rozstępów i widoczności blizn.

Często pytacie nas, czy zabieg wymaga czasu, aby dojść do siebie. Po zabiegu nie będziecie potrzebowali rekonwalescencji i jeszcze tego samego dnia powrócicie do normalnego funkcjonowania. Kosmetolog zaproponuje Wam odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji skóry po zabiegu. Będą to w głównej mierze specyfiki mające na celu nawodnienie i nawilżenie tkanek. Gdy w komórkach znajdzie się odpowiednia ilość wody, powierzchnia skóry odzyska zdrowy wygląd i nie będzie miała skłonności do marszczenia się i pękania. Po zabiegu pijcie duże ilości wody mineralnej. Jest ona bardzo ważnym czynnikiem odpowiedzialnym za usuwanie z organizmu wszelkich toksyn oraz pozostałości martwych komórek, które uległy rozpadowi w wyniku działania ultradźwięków. 

undefined

Przeczytaj również: Na czym polega zabieg resurfacing i jakie efekty gwarantuje?

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 5.00
Ilość ocen: 2
Podziel się:
facebook-icontweet-icon
Kategorie
Wszystkie
Depilacja
Ciekawostki
Em-spec
Endermologia
Nowinki
Pielęgnacja
Porady
Technologia
Wszystkie

Najnowsze artykuły

Aerobik w wodzie - czy pomaga w utrzymaniu sylwetki?
Aqua aerobik to forma treningu odpowiednia dla osób w każdym wieku, ponieważ przynosi widoczne efekty nie tylko w redukc...
Modelowanie nosa - na czym polega?
Odpowiednia krzywizna, proporcje, symetria - nos, centralny element naszej twarzy, odgrywa kluczową rolę w definiowaniu ...
Jak regulować brwi męskie? Poradnik krok po kroku
Wyregulowanie brwi u mężczyzn, mimo że niektórym może wydać się zbędne, stanowi istotny aspekt osiągnięcia atrakcyjnego ...

Proponowane zabiegi